Upgrade na Ryzen 5 1600, PC nepostne

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Granithammer
Nováček
Nováček
Registrován: 15. čer 2017

Upgrade na Ryzen 5 1600, PC nepostne

Příspěvek od Granithammer »

Dobrý den,
mám následující problém. Chtěl jsem upgradovat ze svého stávajícího i7 2700k na novou platformu od AMD. Objednal jsem si proto následující díly, které včera dorazily, a já je podle manuálu nainstaloval.

AMD Ryzen 5 1600 6core (3,4GHz) s chladičem Wraith Spire

ASRock MB Sc AM4 AB350M Pro4, AMD AB350, 4xDDR4, VGA, mATX
http://www.asrock.com/MB/AMD/AB350M%20P ... asp#Memory

DIMM DDR4 8GB 2666MHz CL15 KINGSTON HyperX FURY Black (P/N - HX426C15FB/8)

Po stisknutí tlačítka POWER se roztočí ventilátory na CPU a VGA, ale obrazovka zůstává ve standby. To trvá cca 1 minutu, poté se počítač restartuje a tak to jde dokola, dokud nevypnu zdroj. Zkoušel jsem ho nechat v tomhle "loopu" cca 30 minut, ale nic se nezměnilo, a problém stále přetrvává.

Zapojení jsem znovu zkontroloval, ačkoliv jsem při prvním sestavování postupoval důkladně, vše zapojil podle manuálu k MB a před prvním spuštěním to ještě znovu překontroloval.

Nekompatibilitou komponent by to být nemělo. Před koupí jsem si na stránkách ASROCK prošel sekci podporovaných pamětí a pak si ji podle "part number" v obchodě dohledal a objednal (HX426C15FB/8). Chtěl jsem tak předejít možným problémům, ačkoliv jsem si chtěl původně koupit paměti s ještě vyšší frekvencí, ale protože nebyly uvedeny na seznamu, tak jsem se rozhodnul pro tento modul, s tím, že později dokoupím druhý (chtěl jsem konfiguraci dvakrát 8 a ne čtyřikrát 4).

Provedl jsem také CMOS za pomoci jumperu a dokonce vyndal a vrátil z MB baterii, vše ale zůstalo při starém.

Můj dotaz je následující, která z komponent může být s největší pravděpodobností příčinou problémů?

Jak byste postupovali v mém případě. Vrátili byste všechno v 14denní lhůtě, nebo byste se to pokusili řešit jinak?

Zbytek sestavy:
PSU: EVGA SuperNOVA 750 G2
VGA: GTX 1070 Asus Turbo
HDD 1 (systémový): Samsung SSD 850 EVO 500 GB
HDD 2: KINGSTON SV300S37A120G
HDD 3: SAMSUNG HD103SI
Monitor: iiyama - G-MASTER GB2788HS
Case: EVOLVEO T1
OS: Windows 10
Klávesnice: Medion wireless
Myš: Bloody R3A wireless

Předem děkuji za odpověď.

P. S.
Nainstaloval jsem nazpět svoji původní desku a CPU a PC funguje.
ToxicTears
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2009
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade na Ryzen 5 1600, PC nepostne

Příspěvek od ToxicTears »

Myslím že to nemá cenu řešit, za mě je to deska. Vrať to a vyber si jinou kombinaci.

Trochu nerozumím proč asrock píše, že 3 procesory ryzen 5 jdou na biosu 2.10 a ostatních je all, že jdou na všech. Ale paradoxně první bios pro desku je 2.10, tudíž by všude mělo být ALL. Ale bojím se toho, že asrock tady má i chyby, kord když píše že tam jde narvat athlon X4 a řekl bych že máš desku s první biosem. Ale ryzen 5 vyšly až později a jejich kompatibilita může být až s následujícím biosem, který tam není, takže deska ten procesor nevidí. To je moje teorie, kterou jsem již viděl. Pokud máš dost času, zkusil bych vrátit asi jenom desku a vzít jinou. Pokud ani potom nic, tak spíše bych to vrátil celé a nešťastná kombinace.

A vzal bych jinou micro jako je : https://www.asus.com/cz/Motherboards/PR ... pDesk_CPU/ kde je jasně dáno že všechno jede s jedním biosem.
discord IT & racing: https://discord.gg/JaGehGp
PC1: PC1: R7 5700X|X470 Taichi|32GFlareX@3200CL14|6900XT Red Devil|6xSSD|1xNVME|CustomLoop EKWB feat Alphacool///NAS: Synology 1515+ a DS513 expanze
Walker1134
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2012
Bydliště: Staré Město u Uh.

Re: Upgrade na Ryzen 5 1600, PC nepostne

Příspěvek od Walker1134 »

Bude to deskou určitě, nicméně nevidím důvod, proč by se neměla rozjet, ono taky záleží, když máš single chanell, kam tu paměť dáš, je to pěkně zobrazené v letáčku v krabici desky, takže jestli si nezkoušel jiné sloty tak šup do toho a pak update na nejnovější agesu... Pokud ani to nepomůže tak reklamace a kup nějakou jinou..
PC: Monitor: Dell S2417DG@144Hz + G-SYNC, Case: Be quiet! Pure Base 500, CPU: Ryzen 5 2600, Cooler: Artic Freezer 34, MB: GIGABYTE B450 GAMING X, GPU: GIGABYTE GTX 1070 Ti Gaming 8G, RAM: 2x8Gb Corsair LPX DDR4@2133Mhz, NVMe SSD: Samsung 970 Pro 512Gb, OS: Windows 10 Pro, HDD: Western Digital Blue EX 1Tb, PSU: Seasonic Focus Plus Platinum 650W
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“