Bazarová sestava

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
afelay90
Nováček
Nováček
Registrován: 21. úno 2013

Bazarová sestava

Příspěvek od afelay90 »

Zdravím,

Chci poskládat nějaký starší stroj " Bazarové kousky " PC by mělo sloužit na multimediální práci + občasné hraní.
Dost váhám jakou platformu mám zvolit jestli jít ještě do staršího Haswellu ? A jaký procesor zvolit ? Potřebuji rady a názor odborníků tady, do čeho se ještě vyplatí investovat. K PC již mám SSD 120 gb disk na systém + monitor.

do 8000Kč
díky moc
Petr
Nerdis
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. čer 2011

Re: Bazarová sestava

Příspěvek od Nerdis »

To je hodně nekonkrétní. Na multimediální práci + občasné hraní může posloužit athlon stejně jako nějaká i3 stejně jako nějaká i5, ... A to stejný platí pro gpu. Taky jaký rozlišení. Jestli OC nebo ne.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Bazarová sestava

Příspěvek od Atapi »

U haswellu je jediný plus teď cena (core i5 jsou občas za 3000 bez K) a to, že se dá koupit nová deska za 1000-1500, pokud nechceš taktovat, takže je předpoklad, že to může pár let vydržet, než kdybys koupil nějakou bazarovou desku co má 4-5 let. Takže to máš tak 5000+ i s pamětí. :D Za 3 tisíce bednu, zdroj, disk a grafiku, no nevim. :D bedna se zdrojem se štěstím do litru, disk tak 500 a grafika za 1500 bude nevim co. :D
Na druhou stranu za stejný/lepší peníze je nový pentium s HT s novou deskou a to na multimédia a občasný hraní taky nemusí bejt tragedie...
Obrázek
Nerdis
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. čer 2011

Re: Bazarová sestava

Příspěvek od Nerdis »

Já už jsem právě počítal s tim, že podle toho co mi řekne, tak mu tam dam novej pentium :D
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“