Starší pc potřebuje oprášit ...

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
petersheen
Nováček
Nováček
Registrován: 05. črc 2017

Starší pc potřebuje oprášit ...

Příspěvek od petersheen »

Zdravím, nedávno mi odešel notebook, tak používám počítač, který je starý asi 9 let. Všechny dokoupené věci budou z bazaru nebo od známých.
Co jsem počítal tak by mě koupě toho všeho stála zřejmě něco okolo 3000. Jelikož pracuji hodně v programech náročných na procesor (Ableton, Photoshop), tak mě zajímá hlavně upgrade procesoru.
V počítači je aktuálně:

MB: ASUS M2A VM HDMI
CPU: AMD Athlon 64 X2 Dual core 4000+ 2.1GHz
RAM: 5GB DDR2 800Hz
GPU: NVIDIA Quadro FX570
Zdroj: 400W (výměna 2013)
HDD: 500GB (výměna 2015)

Chtěl bych do tohoto počítače koupit AMD Phenom II X4 945 (95W socket AM3) Podpora u základní desky na oficiální stránce od Asusu je, zda to ale ta deska vydrží, si nejsem moc jistý, aby mi to nevyhořelo, nebo se zde nestal nějaký zkrat, to by se mi moc nelíbilo.
K tomu bych pak také vyměnil paměti za 8 GB (2X4GB DDR2 800MHz)
a ještě nějakou výkonnější grafickou kartu pravděpodobně Radeon HD 5770
Myslíte, že by to pak fungovalo na takové pohodě ?
Předem díky za odpovědi.
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Starší pc potřebuje oprášit ...

Příspěvek od mlrs »

Za me si myslim, ze cpat jakekoliv penize do tohoto srotu nema smysl - kdy koliv se muze pokazit treba deska, dalsi se nesezene a veskere investice pujdou splachnout do zachodu.

Pokud nejsou penize, nedelat nic.
Pokud jsou, tak tohle prodat a i koupe toho nejlevnejsiho, co se ted dela bude mit mnohem vetsi uzitek/vykon nez ta plecka viz vyse + bude i zaruka kdyby neco...
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Starší pc potřebuje oprášit ...

Příspěvek od Natural »

Když už, tak upgrade jen procesoru. Ten potřebuješ s max. 95W TDP. Měnit paměti za 4G moduly je blbost, nejsem si jistý jestli by v tvé desce běžely.
Osobně bych neinvestoval do procesoru víc jak... řekněme 800,- , riziko ztráty desky je nemalé. Spíš bych vydržel na pentium g4560 až bude skladem za 1600 (ne 2000 u czc), k tomu desku a paměti. To co máš za mrzký peníz raději prodat než se za chvíli zase trápit nad upgradem.
ifkopifko
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2009

Re: Starší pc potřebuje oprášit ...

Příspěvek od ifkopifko »

Ja by som len upozornil, že daná doska podporuje Phenom II CPU len s beta BIOSom, ktorého aplikácia nesie nejaké riziká. Ja osobne by som to nechal dožiť v súčasnom stave a našetril na niečo modernejšie...
https://www.asus.com/Motherboards/M2AVM ... desk_bios/
CPU: R7 7700 COOLER: Endorfy Fera 5 MB: ASUS B650M-E RAM: 2x16GB DDR5
VGA:
Asus GTX 1060 3GB OC HDD: Samsung 980 Pro 1TB + Crucial MX500 1TB + WD Red 4TB
PSU: Seasonic Focus GM550 CASE: Thermaltake Swing Silver w/o window -trošku modifikovaná (skôr znásilnená) DISPLAY: Asus MX239H
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“