PC na hry kolem 20K

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Dayez
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 18. lis 2012

PC na hry kolem 20K

Příspěvek od Dayez »

Zdravím vás, chvíli jsem se přestal orientovat v novinkách ohledně HW a proto bych potřeboval trochu poradit ohledně sestavy. Je to pro kamaráda a bude to mít jen na hry, zatím mám jenom návrh bez grafiky do 15k (grafika se bude dokupovat potom). Chci se zeptat na jednu věc - Jaký je rozdíl v deskách v B150 a B250 ?
- Na skříň nekoukejte, je tam jen aby tam nějaká byla :D
- Paměť jsem dal 1x8GB kvůli případnému upgradu v budoucnu (možná až se bude dokupovat ta grafika).

- https://www.czc.cz/809ccjlvtahmrbdkb9t1lnuhq5/seznam

- Jinak kdyby jste měl někdo jiný a lepší návrh tak požadavky jsou: CPU Intel (i5), a aby se to bez té grafiky vešlo do 15k.

Předem moc děkuji :)
PC: MB: ASUS Z87-A, CPU: i5-4670K, RAM: CRUCIAL Ballistix Tactical 8GB 1600 LP, GPU: EVGA GeForce GTX 770 SC ACX Cooler, HDD: Seagate Barracuda 7200.14 - 1TB
Nerdis
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. čer 2011

Re: PC na hry kolem 20K

Příspěvek od Nerdis »

Ram jsou lepší 2x 4Gb než 1x 8.

Nevím jestli je to preference intel nebo neznalost. Jen dodám, že i5 už nejsou až tak úžasný na hranì v přirovnání k Ryzenu. Jak výkonem, tak hlavně tou cenou. Je to spíš blíž k i7. Ale pokud je to preference, tak proti tomu nic nemám :)

Když by chtěl zaplnit PCIe sloty, tak B250 má víc line. Takže se dam dá dát víc "věcí". Ale hlavní rozdíl je, že v základu jsou na Skylake a musíš flashnout bios na Kaby Lake. Což asi bez Skylake neuděláš.
certes
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. říj 2008

Re: PC na hry kolem 20K

Příspěvek od certes »

V jiném obchodě je R5 1500X pouze o 3 stovky dražší než i5-7400, to je jasná volba.
Jinak 1x8 GB je akceptovatelných pokud se nepoužívá integrovaná grafika. Samosebou s výhledovým doplněním druhého modulu.

Ryzen Single Channel vs Dual Channel / 2133MHz vs 3200MHz :
https://www.youtube.com/watch?v=u827fdCOCao
Ryzen 7 5800X@87W - NH-U12A - TUF B550 - 4x8GB 3600CL16 - RX 5600XT@130W - 870 EVO + 860 EVO - TX550M 550W - Xonar DX - EIZO FG2421
Dayez
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 18. lis 2012

Re: PC na hry kolem 20K

Příspěvek od Dayez »

Takže jestli to chápu dobře tak B250 je Kabylake a B150 je starší Skylake ? Jinak ta náklonost k Intelu je proto, že ty Ryzeny nezná a moc o nich neví. Ta i5 si myslím že bude fungovat dobře i za několik let takže si myslím proč ne :) Grafiku má zatím nějakou starou Nvidii takže se integrovaná používat nebude.

- Jakou by jste doporučili skříň tak max do 2k s průhlednou bočnicí ?

Díky za reakce :)
PC: MB: ASUS Z87-A, CPU: i5-4670K, RAM: CRUCIAL Ballistix Tactical 8GB 1600 LP, GPU: EVGA GeForce GTX 770 SC ACX Cooler, HDD: Seagate Barracuda 7200.14 - 1TB
Nerdis
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. čer 2011

Re: PC na hry kolem 20K

Příspěvek od Nerdis »

Ta B250 má podporu Kaby Lake sama o sobě. B150 je starší a pokud nemá poslední bios, tak podporuje jen Skylake.

Chápu, výhoda u toho Ryzenu oproti i5 je teď taková, že ta r5 1500x má 4 core 8 threada (stejně jako 4 core i7). A už celkem přibývají hry, které ro vužijí (u intelu je to hyperthreading). Co se intelu týče, tak osobně bych už i uvažoval o i7, ale otázka je, co povolí budget. A taky je otázka, na jak dlouho to má vydržet. Akorát nevim, hodně lidí říká, že teď je nejmíň vhodná doba na nákup cpu. Nová platforma u intelu a za měsíc cofee lake.

Jinak u toho case bych to nehrotil.
https://www.czc.cz/silentiumpc-regnum-r ... 10/produkt

Jinak 620W je zbytečně moc. 500 bohatě.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: PC na hry kolem 20K

Příspěvek od Atapi »

Nejmíň vhodná doba je pro toho, kdo ví proč. :p Ryzen jako herní procesor je celkem v pohodě na "všeobecný hraní," jen bych bral r5 1600 (na menších eshopech za 5800). Kdo ale potřebuje/chce velkej single thread výkon (třeba hlavně na náročnější onlinovky všeho druhu, kde potřebuješ dobrý min. fps) a nechce si kupovat čtyřjádro, který je za pár měsíců nahrazený kafem, tak nemá co koupit. Já třeba nevím co bych si koupil teď za PC kdybych musel (třeba by pc shořel), buď i7 7700k a nebo nějakej levnej šunt s tím že bych to za pár měsíců prodal...
Obrázek
Dayez
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 18. lis 2012

Re: PC na hry kolem 20K

Příspěvek od Dayez »

Díky moc za objasnění :) Jinak to s tím hyperthreadingem to chápu, nemáš informaci jak to s tím novým intelem bude ? jestli třeba i5 nebude mít taky už 8 vláken náhodou ? :)

Do budoucna je asi výhled na GTX 1060 takže těch 520W asi stačí no :) vezmeme stejnej seasonic ale 520.
PC: MB: ASUS Z87-A, CPU: i5-4670K, RAM: CRUCIAL Ballistix Tactical 8GB 1600 LP, GPU: EVGA GeForce GTX 770 SC ACX Cooler, HDD: Seagate Barracuda 7200.14 - 1TB
Nerdis
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. čer 2011

Re: PC na hry kolem 20K

Příspěvek od Nerdis »

Zatim co jsem viděl i5 tak bez HT. Coffee Lake taky i7 s HT i5 bez. Jojo tak nějak jsem to myslel.
Ono tam hlavně při SLi je třeba silnej zdroj.

1080ti má doporučenej 600W. 1060 400W. Takže fakt neni třeba.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: PC na hry kolem 20K

Příspěvek od Atapi »

Logicky by to dávalo smysl (když je to tak teď) a nedávno se objevilo nějaký šestijádro bez HT, ale zezačátku se mluvilo právě o 4 core 8 thread i5, tak se nechám překvapit. :D
Modell Kaby Lake Coffee Lake
Core i7 4C +HT -> 6C +HT
Core i5 4C -> 4C +HT
Core i3 2C +HT -> 4C
Pentium 2C +HT -> 2C +HT
Celeron 2C -> 2C
Obrázek
Nerdis
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. čer 2011

Re: PC na hry kolem 20K

Příspěvek od Nerdis »

Jo sorry píšu to za cesty na výletě a u toho fotim. :D
Tak jsem to i myslel s tim, že je nevhodná doba, ale těžko bych to vysvětloval.

Na single thread je nej teď i7 7700k a zase jsme u toho je to i7 a za tu cenu teď se nevyplatí.

I5 tak silnej single nemá a už vůbez zamčená. To i ten ryzen je na tom líp a já jako člověk co onlinovky hraje jsem byl mile překvapen s výkonem r5 1600.

Vim, sledovuju to taky. Uvidíme no.

Za mě bych do tý i5 nešel, pokud nechci ryzen, což je teď nejrozumnější volba za ty prachy, tak bych asi počkal pokud by to bylo jen trochu možný.
Pokud ne, tak to je taky možnost, nikdo neříká, že to je špatnej procesor, i na tom fx 8320 se dá hrát většina her 60 fps + a to že některý "early access" hry nejdou, tak to už samotný je ten problem. Některý hry pujdou líp, některý hůř, to platí pro vše bohužel. Doom a dx 12 je toho příkladem, že když se chce tak to jde.
Dayez
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 18. lis 2012

Re: PC na hry kolem 20K

Příspěvek od Dayez »

Ok lidi, díky za info :) nejspíš počkáme :D
PC: MB: ASUS Z87-A, CPU: i5-4670K, RAM: CRUCIAL Ballistix Tactical 8GB 1600 LP, GPU: EVGA GeForce GTX 770 SC ACX Cooler, HDD: Seagate Barracuda 7200.14 - 1TB
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“