Herní PC sestava s monitorem

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
ojamej01
Nováček
Nováček
Registrován: 09. črc 2017

Herní PC sestava s monitorem

Příspěvek od ojamej01 »

Dobrý odpoledne :) chtěl by se vás zeptat zda byste se nekoukli na tuto sestavičku https://www.czc.cz/204092,211304,176897 ... 71586/kody.

Je tam i uvedený monitor na kterém bych to rád vše rozjel. Budu rád za každou radu a opravu.

Toto mi bylo od známého postaveno ale jak se říká víc hlav víc rozumu :)

Děkuji
Durman
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. led 2017

Re: Herní PC sestava s monitorem

Příspěvek od Durman »

Budeš si muset počkat na grafiku než bude zase na skladě a Win kup přes aukro a ušetříš 3000Kč.
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: Herní PC sestava s monitorem

Příspěvek od PKBO »

Ahoj, sestava je OK, ovšem GPU není skladem, tak je třeba šáhnout po jiné, nebo dočasně koupit něco slabšího než budou karty k dispozici. Monitor zvaž AOC IPS co mám v podpisu, geniálně nízký inputlag, IPS...

Deska by stačila levnější, já bych upřednostnil spíš Asus kvůli biosu, ovšem to už je věc osobních preferencí, místo D14 si vezmi D15, rozměrově lépe řešená a lze očekávat delší support. (ale i tak bude mít prakticky stejné chladivé vlastnosti jako 3x levnější chladič typu FERA3, bez delidu se prostě ten procesor blbě chladí a vzhledem k tomu, že CZC dává FERU zadarmo k CPU, tak je zbytečné tu Noctuu kupovat, to můžeš kdykoliv později)

EDIT: ještě bych si vzal novější Define S, pokud tedy neplánuješ hromadu disků, které by se do ní jinak nevešli.
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Herní PC sestava s monitorem

Příspěvek od Dithius »

Raději bych počkal dva měsíce než vyjdou nove mid-range CPu od Intelu. Coffee lake bude pro střední třídu s 6jadry/12 vlakny ;-) a měl by suplovat pravě i7 7700K, takže cena by měla byt stejna nebo decentně vyžší. nicm=ně do te doby se snad vyřeší krize s grafickými kartami.
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
ojamej01
Nováček
Nováček
Registrován: 09. črc 2017

Re: Herní PC sestava s monitorem

Příspěvek od ojamej01 »

Díky za reakce :) no trochu mám právě z toho i7 7700K trochu strach. Radil jsem se a napadla mě myšlena postavit to na procesorech Ryzen, takže k tomu jiná deska předpokládám. Co myslíte by bylo nejlepší v podobné cenové relaci pro maximální výkon. I když i7 7700K vydrží asi pár let pokud se trochu poupraví ale delid je trochu jinej lvl pro mě :D

Děkuji :)
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Herní PC sestava s monitorem

Příspěvek od Dithius »

1) OEm windows je drahý z obchodů.

na aukru se da sehnat Windows 7dmička s fakturou za +/ - 100,0 Kč.
Podstatné je aby člověk udělal Fakturu. Je ale potřeba udělat upgrade na win 10. pak vzit nový OEM klíč po upgradu který se vytvořil při transmutaci Win 7 na Win to (na to je třeba myslím program nebo speciální postup a takovýto klič užit při nové reinstalaci windowsu. Upgradovaný Win ma dle mě teda dost horší vlastnosti než nový čistý instalační Win. Ale bez Kliče transmutovaneho to myslím nejde :)

kdysi šlo vkladat přímo klič nawindowsu 7 při instalaci windowsu 10 ale nevim jak je to teď.

To laborovaní ale za ty peníze stojí. Jestli dát 100,- nebo 3000.

Poslední info. JE NUTNA FAKTURA Z AUKRA O KOUPI. JINAK TEN WIN BY NEBYL LEGÁLNÍ.

na ryzen jestli budu mit čas tak postnu ještě košík.
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“