PC na tvorbu hudby a hry ~35000Kč.

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
jonBe
Nováček
Nováček
Registrován: 10. črc 2017

PC na tvorbu hudby a hry ~35000Kč.

Příspěvek od jonBe »

Zdravím,

plánuji pořízení sestavy maximálně do 40 000Kč (spíše 35 000Kč). Hlavní účel jsou hry ve full HD a tvorba hudby (Ableton apod., VST instrumenty...). Udělal jsem si nějaký nástřel: https://www.czc.cz/ea4v5fd550i128m2i1ol79o9nc/seznam

Budu rád za každou radu a zhodnocení (vejde se tam vše? pasuje to k sobě? ...). Pokusil jsem se i rozepsat odůvodnění jednotlivých komponent.

Procesor: Nechci taktovat, takže předpokládám, že K varianta mi žádný užitek nepřinese. Také si nejsem zcela jist, jestli bych hyper threading, kterým disponuje dražší i7-7700, vůbec pocítíl. DAW programy prý mívají s HT problémy a leckdy je doporučeno ho vypnout. Ale jistý si nejsem.

GPU: Dlouho jsem se rozmýšlel mezi 1060 a 1070. Nakonec jsem se rozhodl pro nějakou střední cestu a vybral ASUS GeForce GTX 1060 ROG STRIX, který by měl být z 1060 jeden z nejsilnějších. Otázkou samořejmě zůstává, jak půjde během mining mánie sehnat :(.

Základní deska: Tady moc nevim. Vzhledem k tomu, že nechci taktovat, tak by intel B250 měl stačit, ale opravdu nevim. Rád si nechám poradit. Zvukovku mám externí (Focusrite scarlett 2i4), takže kvalita zvukové karty na desce je mi poměrně jedno.

RAM: Podobně jako deska. Moc nevím a tohle mi přišlo rozumné. Minimum je 16GB

SSD: Chci minimálně 500GB. Nevím jestli je lepší připlatit za M.2 variantu (deska by ji měla zvladat), ale vzhledem k tomu, že disk můžu přidat vždy, tak to není asi tak podstatné.

HDD: Mám v šuplíku 2TB WD, takže bych ho asi přidal.

Zdroj: Tady taky moc nevím. Předpokládám, že 520W bude stačit. Byl bych rád za odpojitelné černé kabely (skříň bude mít okno).

Chlazení: Skříň by měla obsahovat 2 větráky + Fera3 na CPU. Nevím, jestli to není zbytečně moc.

Case: Tenhle se mi líbil a zda se i pomerně bytelný. Přiznávám, že by se dal pořídit i nějaký levnější, ale mam rád, když věci i hezky vypadají :)

Díky
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: PC na tvorbu hudby a hry ~35000Kč.

Příspěvek od Dithius »

Moje uchylná verze:

https://www.czc.cz/208289,185922,191397 ... 94719/kody

a Win odsud:

http://aukro.cz/windows-10-pro-cz-32-64 ... 40938.html

a je to o dost vykonější než nějaký i5... jenom dostupnost a je to stylove MSI/Corsair ;-)
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
Andre1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. úno 2008
Bydliště: Žilina

Re: PC na tvorbu hudby a hry ~35000Kč.

Příspěvek od Andre1 »

ssd, chladic, skrina a win ok
zdroj corsair rm alebo bitfenix whisper (450 alebo 550)
a potom uz je to len na tebe, kolko chces mat pluginov naraz pustenych, podla toho cpu
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
jonBe
Nováček
Nováček
Registrován: 10. črc 2017

Re: PC na tvorbu hudby a hry ~35000Kč.

Příspěvek od jonBe »

U toho Ryzenu nevim. Ma sice vice jader (taky je o 3K drazsi), ale alespon podle par clanku je to ve hrach pomerne jedno a u zvuku se zase hodne mluvi o problemech s dosazenim nizsi latence, coz u real-time hrani muze byt problem. Ale vhledem k nedostupnosti GPU mam asi spoustu casu si o tom vice nastudovat.

Ad WIN z Aukra: To je nejaky preprodavany pouzity OEM?
Durman
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. led 2017

Re: PC na tvorbu hudby a hry ~35000Kč.

Příspěvek od Durman »

Win z aukra kupuje hodně lidí. Jsou to normálně nový nepoužitý klíče, ale musíš si ohlídat ab jsi k tomu dostal fakturu. Jinak ten Win není legální.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“