Sestava primárně na Photoshop-částečně i Premiere PRO (20k)

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

ThomasVT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. říj 2006
Bydliště: Jih

Sestava primárně na Photoshop-částečně i Premiere PRO (20k)

Příspěvek od ThomasVT »

Ahoj, kvůli změně zaměstnání si budu i doma muset něco oddělat ve photoshopu/premiere a muj PC viz popis jsem zjistim mi k tomu už bohužel nestačí, tak jsem se rozhodl tenhle nechat ženě a koupit si novej stroj.

Rád bych to stavěl na intel/nvidia, s cenou pokud možno do 20,000,- jak píšu nahoře primárně na Photoshop/Premiere PRO, s tím, že nějaké hraní stylu WOT asi není něco co stojí za zmínku výkonově.

Jelikož vůbec už pár let nesleduju jak se vyvíjí komponenty, nemám ani představu na jaké platformě to stavět. Jde mi o komplet "střeva" bez OS. Celkem se mi osvědčilo OC na tomhle C2D E5200, tak možná zas něco co pujde přetočit.

Uplně hrubě co jsem koukal tak rozumnej strop by měl pro PS být CPu 6-8 core/16GB ram ohledně GPU nemám představu, disk jestli je třeba SSD nebo stačí plotýnky taky netuším.

Za jakýkoliv rady díky.
Ryzen 5 1600@default,ASUS Expedition GTX 1050Ti 4GB@default, 2x8GB Kingston HyperX 3200MHz,ASUS RoG Strix B350-F, Samsung 850 SSD 250GB, Seasonic Focus plus GOLD 550W
Isp0
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. dub 2017
Bydliště: původem z Havířova

Re: Sestava primárně na Photoshop-částečně i Premiere PRO (2

Příspěvek od Isp0 »

Počkej až Intel vydá cofee lake a na první testy. Pak se rozhodne jestli Ryzen nebo Intel.

Každopádně u rozpočtu 20k bych moc nepočítal s 16GB RAM a 8core. A ještě k tomu NVIDIA grafiku. Je to nereálné.
Desktop - CPU: AMD Ryzen 5 1600 MB: MSI X370 SLI PLUS RAM: Kingston HyperX Fury 32GB 2666MHz GPU: MSI GTX1060 6GB ARMOR SSD: Kingston KC400 512GB, Corsair Force LS 480GB HDD: WD Red Pro 2TB, Seagate IronWolf 4TB PSU: Corsair RM650x Case: Fractal Design Core 2500 CPU Fan: Arctic Freezer 13 Case Fan: Arctic Fan F12 Silent, Arctic Fan F14 Silent
Notebooky - Dell Inspiron 13z 5378
Smartphone, tablet - Huawei P10&iPad 128gb wA9
Monitory - BenQ BL2710PT, Dell P2417H
Datová úložiště - QNAP s WD Red Pro, Externí SSD Samsung 850 Pro 512GB
ThomasVT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. říj 2006
Bydliště: Jih

Re: Sestava primárně na Photoshop-částečně i Premiere PRO (2

Příspěvek od ThomasVT »

Ok dík za info, to byl popsanej "ideální" stroj na práci v těch programech, jestli se do toho cenově nevejdu budu to muset postavit osekaný, 8gb ram bude taky klidně zatim stačit časem se dokoupí zbytek, GPU jsem myslel něco jako GTX 1050 Ti 4gb, ale nevím jestli je to na tenhle typ programů vhodný
Ryzen 5 1600@default,ASUS Expedition GTX 1050Ti 4GB@default, 2x8GB Kingston HyperX 3200MHz,ASUS RoG Strix B350-F, Samsung 850 SSD 250GB, Seasonic Focus plus GOLD 550W
Yamwen31
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. pro 2016

Re: Sestava primárně na Photoshop-částečně i Premiere PRO (2

Příspěvek od Yamwen31 »

Na Coffee Lake ani čekat nemusíš, protože s tím se do 20k určitě nevejdeš. Ideálně bych koupil Ryzen 1600. Na ty programy bude nejlepší, ale jestli trváš na intelu tak možná nějaká i5 7400/7500. Jinak momentálně nejde sehnat přijatelnou grafickou kartu, takže buď počkáš a nebo ta GTX1050 je tvoje jediná volba.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Sestava primárně na Photoshop-částečně i Premiere PRO (2

Příspěvek od werygood »

Vzhledem rozpočtu je 1050/1050 Ti jediná volba i tak.

Nicméně Photoshop nevyužije moc threadů, Ryzen by nemusel mít úplně smysl
https://www.pugetsystems.com/labs/artic ... mance-907/

nebo

https://www.pugetsystems.com/labs/artic ... mance-625/ sice z roku 2015, ale pochybuju, že se situace nějak významně změnila.

V Premiere Pro se zdá, že Ryzen taky nevyhrává o moc, ale vzhledem k rozpočtu je Ryzen 5 1600 asi nejlepší volba (případně i Ryzen 3, kdyby už na chleba nebylo, a později upgradovat)

Koneckonců si můžeš projít testy tu, vypadá to jako něco přímo pro tebe.

https://www.pugetsystems.com/all_articles.php
godlike
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 30. čer 2004

Re: Sestava primárně na Photoshop-částečně i Premiere PRO (2

Příspěvek od godlike »

Teoreticky by stacil 7700K nebo jeho nastupce. PS spis tezi s frekvence, nez z poctu jader. Na Premieru by procesor mel taky stacit, zalezi na tom, co vlastne od toho PC ocekavat. Grafiku NV, kvuli CUDA akceleraci v Premiere.
Mac...
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Sestava primárně na Photoshop-částečně i Premiere PRO (2

Příspěvek od werygood »

godlike píše:Teoreticky by stacil 7700K nebo jeho nastupce. PS spis tezi s frekvence, nez z poctu jader. Na Premieru by procesor mel taky stacit, zalezi na tom, co vlastne od toho PC ocekavat. Grafiku NV, kvuli CUDA akceleraci v Premiere.
To určitě stačil, ale to už je skoro půlka rozpočtu. A i5 cenu kupovat nemá, proto si myslím, že ten Ryzen bude nejlepší volba.
ThomasVT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. říj 2006
Bydliště: Jih

Re: Sestava primárně na Photoshop-částečně i Premiere PRO (2

Příspěvek od ThomasVT »

Díky všem za odpovědi, něco poskládám pomalu a ještě se poradim než to objednám
Ryzen 5 1600@default,ASUS Expedition GTX 1050Ti 4GB@default, 2x8GB Kingston HyperX 3200MHz,ASUS RoG Strix B350-F, Samsung 850 SSD 250GB, Seasonic Focus plus GOLD 550W
ThomasVT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. říj 2006
Bydliště: Jih

Re: Sestava primárně na Photoshop-částečně i Premiere PRO (2

Příspěvek od ThomasVT »

Tak všechno je jinak.

Moje naivní představa 20,000,- je už pryč. Po pročtení linků na srovnání od "werygood"a (dík!) a konzultaci s kamarádem co se věnuje grafice ( https://www.czc.cz/52i452qi44j3nbeom9bsi1nl79/seznam ) viz jeho košík při koupi PC z CZC, jsem usoudil, že bude lepší si teď připlatit a mít na delší dobu klid.

Další věc co mi původně vůbec nedošla, je, že budu měnit i monitor, což je sama o sobě položka 8mi tisíc (pokud budu brát v ůvahu ten Dell co bral i on - dle recenzí na práci s grafikou vychází dobře-nějakou jinou alternativu výrazně levnější jsem nenašel)

Mám tedy doplňující otázku, když bych bral ten košík jako předlohu s tím, že místo i7 6800 bych vzal i7 7700k plus jinou desku, je tam něco na čem by šlo výrazně ušetřit (SSD chtít budu, disk tera taky, grafiku asi vyměním za tu gtx 1050 ti a zdroj je dle mého moc, budu koukat po nějakém 500w+-)

A na zhodnocení, oproti té i7 6800 bude ta 7700 ztrácet krapet v premiere, ani ta 1050 ti premiere nepomůže, ale časem by šel kdyžtak uprgrade, kdyby to nesedlo, nějaké další postřehy?
Ryzen 5 1600@default,ASUS Expedition GTX 1050Ti 4GB@default, 2x8GB Kingston HyperX 3200MHz,ASUS RoG Strix B350-F, Samsung 850 SSD 250GB, Seasonic Focus plus GOLD 550W
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Sestava primárně na Photoshop-částečně i Premiere PRO (2

Příspěvek od ArgCZ »

jo i7-6800k fakt ne, podle mě dvě volby, koupit hned Ryzen 5 1600x nebo počkat na i7-8700K, ani i7-7700K ani i7-6800K nejsou zrovna teď dobrý volby, abych ro rozvedl tak i7-6800K je víceméně to samý jako Ryzen 5 1600X jen celkově i s deskou o 60% dražší a i7-7700K čeká během jednoho měsíce cenovej pád jako hrom protože i u Intelu půjdou za měsíc/dva čtyřjádra do low segmentu

i7-8700K bude mít vše co budeš potřebovat, jako nevýhodu vidím to že opět upgrade během jednoho či dvou let je tam zapovězenej protože nic lepšího už do desky co k tomu pořídíš nedáš

5 1600x je kompromis mezi cenou a výkonem, výhoda je možnost místo něj později osadit 8c/16t procesor buď 14nm ZEN+ v 2018 a nejspíše i 7nm ZEN 2 kterej půjde do stejných desek
Naposledy upravil(a) ArgCZ dne sob 2. zář 2017, 13:06, celkem upraveno 1 x.
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
ThomasVT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. říj 2006
Bydliště: Jih

Re: Sestava primárně na Photoshop-částečně i Premiere PRO (2

Příspěvek od ThomasVT »

Ohledně toho coffe lake už jsem krátkej článek četl, takže jak píšeš bude asi rozumnější s tím počkat až budou v prodeji a kouknout na ceny a buď vzít tedy levnější 7700k nebo rovnou ten coffe, což bude asi uplně nejlepší protože mají mít uplně nový chipset a nebudu muset řešit do budoucna i výměnu desky (což bych u 7700k při případným přechodu na coffe lake řešil)

AMD fanoušek moc nejsem
Ryzen 5 1600@default,ASUS Expedition GTX 1050Ti 4GB@default, 2x8GB Kingston HyperX 3200MHz,ASUS RoG Strix B350-F, Samsung 850 SSD 250GB, Seasonic Focus plus GOLD 550W
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Sestava primárně na Photoshop-částečně i Premiere PRO (2

Příspěvek od ArgCZ »

tu desku co vydaj pro coffe v prvním sledu bude bazmek jen pod něj, upgrade opět 0 stejně jako u desky pro i7-7700K

fanoušek AMD být nemusíš, ale koupí i7-6800K budeš rozhodně fanoušek Intelu :D
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
ThomasVT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. říj 2006
Bydliště: Jih

Re: Sestava primárně na Photoshop-částečně i Premiere PRO (2

Příspěvek od ThomasVT »

Ten 6800k je jen cpu co, jak jsem psal, má v pc kamarád, já o něm nepřemýšlel, ať se rozhodnu pro cokoliv ale bude nejrozumnější počkat než vyjde nová generace cpu a zahýbe to s cenama
Ryzen 5 1600@default,ASUS Expedition GTX 1050Ti 4GB@default, 2x8GB Kingston HyperX 3200MHz,ASUS RoG Strix B350-F, Samsung 850 SSD 250GB, Seasonic Focus plus GOLD 550W
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Sestava primárně na Photoshop-částečně i Premiere PRO (2

Příspěvek od ArgCZ »

já nevim proč nevemeš i7-7800x nebo i7-7820X, to jsou špičkový Intelovský CPU, hodně jader s HT a tedy výbornej multithread a výbornej singlethread výkon
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Sestava primárně na Photoshop-částečně i Premiere PRO (2

Příspěvek od -Vladimir- »

že by vyšší latence?
ignorelist: Stratos (již trvale)
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Sestava primárně na Photoshop-částečně i Premiere PRO (2

Příspěvek od ArgCZ »

to má bejt PC na poloprofi/profi hraní her na 144Hz FHD monitoru že by ho to mělo trápit?
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Sestava primárně na Photoshop-částečně i Premiere PRO (2

Příspěvek od -Vladimir- »

hrát na tom bude taky, sice něco typu WOT apod. ale normou i pro tyto hry je podpora aspoň 4-6-8 vláken...
ignorelist: Stratos (již trvale)
BubakB
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Nitra-SVK

Re: Sestava primárně na Photoshop-částečně i Premiere PRO (2

Příspěvek od BubakB »

Pokiaľ doteraz nemáš SSD ako systémový disk, resp. ho nepoužívaš ako temp v PS, tak sa nečudujem, že sa ti zdá pomerne ošumelé. Pomôže to aj LGA775... všetko ostatné je o výpočtovom výkone určitej inštrukcie a schopnosti si počkať (preto sa rieši aj akcelerácia GPU... aneb mne nerobí problém, ak dám spracovať dávku údajov, TIFFov si medzitým spraviť niečo mimo PC...). V tomto sa dá dosť boostnúť výkon všetkých aplikácií Adobe, keďže z disku ťažia množstvo údajov. Takže tam by som dal ešte viac financií než za základný M2 disk. NVMe, výkonnostné SATA 2,5 pal. SSD akými sú Samsung 850PRO či Sandisk Extreme PRO.

U platformy to vidím najlepšie na 2066 (ak na ňu máš...). Mne sa páči ASUS TUF X299 MARK 2, tú by som bral a CPU podľa rozpočtu. Práve o možnosti upgradovať to bude. Čo si budeme hovoriť, čokoľvek bude lepšie než generačne stará platforma LGA775. Otázkou skôr bude, či bude rovnako spoľahlivo nasledovník fungovať aspoň takých pekných 8 rokov ako si to splnila 775, však? :) Ak menej peňazí, tak Ryzen. V mojom prípade sa mi napr. u AMD nepáčia dosky, nesplňujú nejak moje kvalitatívne hodnoty (prečo tam doteraz nie je vydaná nejaká nadupaná normálna Asuska napr. ? :roll: ), preto by som zvolil kompromis nejakej milej Z270 dosky a akceptovateľného CPU (snáď aj nejakého Skylaku, ak niekoho omzrel a našiel by som dobrú ponuku...) . U 1151 a 2011v3 by som to volil tak, že ak by som zohnal schopný CPU (z bazáru, u 2011v3 je vhodné teda pozrieť sa prípadne po nejakom Xeone...), a kúpil teda prípadne novú dosku... tie Z270 výbavou vyzerajú pekne, takže si svoje splnia. :)

Možností máme až až. V podstate je to fuk, za pár rokov, keď sa to ... :mrgreen: ... sa aj tak bude kupovať všetko nové kompletne.
Pôvod každej chyby HW: S-T-U-D-E-Ň-Á-K!
Aklaskal
Nováček
Nováček
Registrován: 17. srp 2017

Re: Sestava primárně na Photoshop-částečně i Premiere PRO (2

Příspěvek od Aklaskal »

Na to boostování aplikací Adobe na rychlém disku máš nějaká aktuální data?
Co vím před lety to bylo úplně jedno, jestli NVMe SSD, SATA SSD nebo dokonce i plotna. Rozdíl plus mínus chyba měření.
Samozřejmě na OS a temp se SSD hodí vždy, ale když je takhle napnutej rozpočet rozhodně nemá cenu vyhazovat peníze za NVMe disky.
ThomasVT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. říj 2006
Bydliště: Jih

Re: Sestava primárně na Photoshop-částečně i Premiere PRO (2

Příspěvek od ThomasVT »

Tak nakonec jsem se rozhodl to postavit na ryzenu. Oproti současnýmu PC to bude výkonostně jak raketa tak i tak a cenově se mi zdá nevychází za to co nabízí špatně (R5 1600), takže tedy, tady odkaz na košík, jestli na to někdo mrknete a nějaký výtky k tomu?

https://www.czc.cz/bvqtbgf8e2hhab27bt8j3d7qs4/seznam

V čem si nejsem jistej:

1)tohle SSD? (spíš co se kapacity týče, bude na programy a systém)
2)MB, bral jsem jí aby byla možnost taktovat a podporovala rychlost pamětí, žádná velká myšlenka v desce neni, takže pokud něco lepšího za +- stejný peníz?
3)RAM, má smysl brát rychlejší paměti než tyhle 2800MHz k tomu ryzenu? Četl jsem, že ryzenům dělají rychlejší paměti dobře, ale jestli bude znatelný nárůst výkonu nad 3000?
4)GPU, ta je ještě spíš ve výběru, 8500 je za ní celkem dost

Dík někoho za zhodnocení.
Ryzen 5 1600@default,ASUS Expedition GTX 1050Ti 4GB@default, 2x8GB Kingston HyperX 3200MHz,ASUS RoG Strix B350-F, Samsung 850 SSD 250GB, Seasonic Focus plus GOLD 550W
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“