archicad pc +-15k (cpu, mtb, ram, zdroj)

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
memoorex
Nováček
Nováček
Registrován: 11. pro 2015

archicad pc +-15k (cpu, mtb, ram, zdroj)

Příspěvek od memoorex »

Zdravim...

Zatim jen takovej prvotni vyzkum... nicmene chtel bych nake cenne rady :)

Potrebuji jen to co je v nazvu... disky jsou (ssdcko, nake hddcko), case asi taky muze zustat, zdroj je uz "par" let starej, takze asi radej prohodit (atm si ani nejsem jistej jak je silnej)... co se tyce grafiky, tak ja si planuji poridit novou... nejakou z 1k rady za +- 7k, misto me 950, kterou bych presunul do tohoto pc.

Zatim jen takovy prvotni navrh...
Sestava (Pro pripad, ze by tenk link nefungoval Cpu mtb ram zdroj)
ArchiCad system requirment

Co jsem se tak pidil... mozna jsem spatne hledal, ale najit relevantni info je celkem slozite :P... tak archicad (CADy obecne) chcou hlavne vice jader a hodne ram... ale rad se necham vyvez z omylu :P. Rendering obrazku/prace ve 3d je udajne, taky prevazne tazenej pres CPU.

Co se tyce grafiky... tak rad uslysim nake navrhy... premyslel jsem o 1060 +-toto. Ty se pohybujou okolo tech 7k. (Moje pc i5-6.6k, 16gb ram, 520W zdroj...)

Jak jsem jiz rek... je to zatim fakt jen prvotni navrh (zitra se tomu budu dale venovat), takze rad uslysim jakekoliv navrhy. Co sem tak cet o ryzenech vs intelu, tak by to mela byt solidni volba, ackoliv jsem "prointel" uz nakejch par let :). Pokud ma nekdo zkusenosti s "profesionalnimi" pc, tak jen bonus :)

Predem dik za rady, a cest a silu insomniakum! :D
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: archicad pc +-15k (cpu, mtb, ram, zdroj)

Příspěvek od werygood »

Jestli to Archicad tahá přes CPU, ta 950 by ti nestačila? Trh s grafickýma kartama je teď v docela špatném stavu. Tvoje nynější CPU je i5-6600?
Meridius
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004

Re: archicad pc +-15k (cpu, mtb, ram, zdroj)

Příspěvek od Meridius »

Ta 3GB 1060tka je hlavně cenově děs a bída.
Acer Nitro 5 (NH.Q6ZEC.004) - AMD Ryzen 5 3550H (2,1 GHz, TB až 3,7 GHz) | 8 GB RAM DDR4 | 512 GB SSD | NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR5
memoorex
Nováček
Nováček
Registrován: 11. pro 2015

Re: archicad pc +-15k (cpu, mtb, ram, zdroj)

Příspěvek od memoorex »

Jo, to sem uplne nerek jasne, ale jedna se o 2pc. Jedno moje a jedno co vylepsuju pro nekoho jineho :) Grafiku jsem planoval vymenit uz tehdy, kdyz jsem kupoval tu 950... bylo to nakeho pulroku pred tim, nez vysla ta 1k rada a jelikoz ryzen nema integrovanoum (coz bych asi ani nechtel jen integrovanou), tak vhodna prilezitost ji vymenit.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: archicad pc +-15k (cpu, mtb, ram, zdroj)

Příspěvek od werygood »

No, jestli ty máš tu i5ku, tak kup z bazaru i7 (i tady se jich prodává v poslední době hodně) a budeš vysmátý. A vhodná doba na koupi GK teď není...
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: archicad pc +-15k (cpu, mtb, ram, zdroj)

Příspěvek od Shaquille »

werygood píše:A vhodná doba na koupi GK teď není...
Ta doba uz davno byla, zlepseni cen necekej... grafiky pujdou kvuli pametem nahoru, urcite ne v dohledne dobe dolu. Da se tedy rict, ze je naopak velmi vhodna doba pro nakup... Mluvim samozrejme o novych GK, ne o bazarech
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“