Upgrade PC sestavy

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

DedusCZE
Nováček
Nováček
Registrován: 15. srp 2016

Re: Upgrade PC sestavy

Příspěvek od DedusCZE »

Tak z toho sem uplnej jelen, nepochopil jsem absolutně nic :D Takže zjednodušeně pro mě. Koupit již s vodním blokem nebo raději Gaming a k tomu koupit blok (nechat udělat jestli to dobře chápu z posledního komentáře)
Nebo ještě uplně jinak tedy?
Spring
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. zář 2013
Bydliště: Praha - Klánovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade PC sestavy

Příspěvek od Spring »

Chceš vodní chlazení? Musíš se sám zamyslet nad klady a zápory vlastního a hotového řešení. Mezi výhody hotového řešení patří nulové starosti, zapojíš a všechna rizika spojená s poruchou nese výrobce. Ale už neovlivníš kvalitu usazení, kvalitu pasty a pásek, jako u vlastního řešení. Tam si můžeš vybrat, jestli použiješ tu nejlevnější pastu, nebo tekutý kov ... a vybrat si můžeš i materiál bez rizika galvanické koroze, hliník versus Coollaboratory Liquid Pro a další problémy neslučitelných materiálů. Víš, co máš, ale současně jsi omezen výběrem takové karty, pro kterou už někdo vyrobil kompletní vodní chlazení, včetně zadní strany, úchytu apod. To si musíš zvážit sám.

Chceš tiché a účinné vzduchové chlazení? Potom budeš potřebovat desku s podporou dynamické regulace (SpeedFan), nebo regulátor (NZXT Grid), který umožní regulovat okruhy podle teploty karty. Dále si musíš rozhodnout, čeho chceš dosáhnout. Pro lehké přetaktování a hraní her stačí dokoupit Accelero Xtreme IV ke kartě MSI 1080Ti Gaming (Lightning) a není co řešit. S vyšším přetaktováním, snížením teplot a minimalizací hluku už to chce sundat všechny izolátory, pardon cooooool plasty (armor) a nalepit na paměti malé pasivní VRAM chladiče, lepí se lepidlem Arctic TG-003 a seženeš je kdekoliv. Horší to bývá s VRM blokem, kterých zase tolik není a musí se často upravit (např.: upilovat milimetr z žeber apod). Je to o hledání a zkušenostech, najít tu správnou verzi chladiče a často se musí kombinovat. Na Evga 1080Ti FTW pasuje např.: starý Arctic 002 a 004 kit (kombinace obou), Gelid IcyVision po úpravě avlastně i pasivy u Morpheus II se dají použít a pod to dát kvalitní pásku, nebo lepení. Vím to jen proto, že jsem hledal možnosti ... z reklamace mi poslali peníze, nikoliv kartu. Bohužel, musím hledat. Páska je trochu flexibilnější, lepidlo zase lépe přenáší. Kvalitních i nekvalitních produktů je celá řada. Osobně mám pod VRM blokem pásky 1.3mm pásku Fujipoly (drahá, špatně se s ní pracuje, ale teplo odvádí na jedničku) s přítlakem celého bloku, který jsem si nechal udělat. Prostě proto, že jsem chtěl o počítači nevědět a mít nízké teploty.

Samozřejmě existuje i třetí možnost, nechat si chlazení kompletně celé vyrobit na míru konkrétnímu hardware, v takovém případě si za výrobu zaplatíš. Lidí schopných vyrobit kompletní chladiče mnoho není. Odpověď přímo závisí na tom, co vlastně požaduješ a čeho chceš dosáhnout.

Zamotat hlavy nebylo cílem, reagoval jsem na Blaha a jeho názoru o tichosti. To prostě není tak úplně pravda. Nic více, nic méně. Pravda je, že jsem si to s ním možná měl vyřešit soukromou zprávou. Za to se omlouvám.
"If it moves, compile it. If it moves too quickly, don't mark it stable. If it stops moving, drop it. It's not like your processor has anything better +to do" ... Gentoo
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Upgrade PC sestavy

Příspěvek od racecar »

DedusCZE píše:Tak z toho sem uplnej jelen, nepochopil jsem absolutně nic :D Takže zjednodušeně pro mě. Koupit již s vodním blokem nebo raději Gaming a k tomu koupit blok (nechat udělat jestli to dobře chápu z posledního komentáře)
Nebo ještě uplně jinak tedy?
jj bud zober msi ek seahawk alebo nejaku kartu + blok. Aku kartu? Taku co nema plomby a vyraba sa na nu blok napriklad Gigabyte, Evga. Kompatibilitu overuj tu: https://www.ekwb.com/configurator/

Nejaky zaciatocnicky navod co kupit je tu: https://www.ekwb.com/custom-loop-configurator/
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Spring
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. zář 2013
Bydliště: Praha - Klánovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade PC sestavy

Příspěvek od Spring »

Plomby nemají žádnou zákonnou oporu v legislativě jako odůvodnění, pro zamítnutí reklamace. Po zavolání do Evga, MSI zjistíš, že porušená plomba není z jejich pohledu důvodem pro odmítnutí reklamace. Vědu s tím nedělají ani obchody (prodejci), jen nesmíš vracet ohořelou, utopenou, nebo šroubovákem tetovanou kartu.

P.S.: Evga plombuje
"If it moves, compile it. If it moves too quickly, don't mark it stable. If it stops moving, drop it. It's not like your processor has anything better +to do" ... Gentoo
_vuLva_
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. bře 2017

Re: Upgrade PC sestavy

Příspěvek od _vuLva_ »

Spring píše: Mass Effect Andromeda Lightning 1080Ti Accelero Xtreme IV (VRM i PCB chladiče originál) 1200rpm 950mV 1900/11000MHz Jádro 68°C, VRM1 84°C, VRM2 71°C, VRM3 75°C, VRM4 75°C, PCB 68°C. To není úplně zlé, ale také nic extra.
Docela náhoda, že jsem narazil na někoho kdo testoval 1080Ti Lightning s Accelerem. :-)

Mám nahozený jen Accelero + 3x A9 PWM / stock VRM cooler / stock backplate. Při stejným nastavení 1200rpm 950mV 1900/11000MHz jsem naměřil dokonce téměř stejný teploty jádra, PCB i VRM. Na stock napětí a takty se to nedá a karta už produkuje dost hluku.

Na jádře mám Kryonaut, pod VRM a VRAM thermal pady Arctic + transfer na backplate.

Spring má pravdu. Karta s originálním chladičem je všechno jen ne tichá.

Sry za OT.
Fractal Design Define R6 TG - AMD Ryzen 9 7950X3D - Gigabyte X670E AORUS MASTER - 64GB Kingston Fury Beast DDR5 6000Mhz CL30 - Gigabyte RTX 4090 24GB Gaming OC - Kingston KC3000 1TB - ADATA SX8200 PRO 2TB - Seasonic Vertex GX-1200 - 32" MSI MPG 321URX @ 240Hz (QD-OLED) - 24" AOC Q24P2Q @ 75Hz
DedusCZE
Nováček
Nováček
Registrován: 15. srp 2016

Re: Upgrade PC sestavy

Příspěvek od DedusCZE »

Ok lidičky, vezmu tedy MSI GeForce GTX 1080 Ti SEA HAWK EK X. Protože vodníka stejně budu stavět na CPU tak připojit k tomu GK bude už bez problému. Díky za rady
Spring
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. zář 2013
Bydliště: Praha - Klánovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade PC sestavy

Příspěvek od Spring »

OT
@_vuLva_ Bez stažení a vyhlazení plochy za nic na světě nechtělo Accelero usednout. Po vyrovnání s provizorní pastou NT-H1, protože si nechává dělat měděný blok (C1100 měď) s matným lakováním, tisknout uchycení pro barevně sladěné vrtule Be Quiet! s oranžovým led podsvícením. Bude dávat Shadow Wings, protože mají nejnižší hlučnost a dostatečný tlak i tvar směrovaného proudění vzduchu přes žebra. Tajně ho podezřívám, že mu vlastně ani tak nejde o 1000rpm 7V 15.2dB, ale o černo-šedé provedení se zvýrazněnými oranžovými prvky. Objektivně ale musím zdůraznit, že já osobně bych to zavřel za plechovou bočnici a nevyhazoval 250 euro za lakovaný blok chladiče, lakovaný plast s podsvícením a lakovanou krytku na ukrytí napájení. A rozhodně nepřestříkával ručně vyráběnou hliníkovou skříň Lian-Li. Celkem výkonná a esteticky vyladěná mašina pro animátora/hráče s chladičem Be Quiet! Dark Rock 3 Pro chladící Core i9-7940X, ve které estetický poplatek 250 euro za chladič zapadne někam k cenám opletených kabelů :-)

Finální pasta by mohl být TG Kryonaut, nebo CLU/CLP.
/OT
"If it moves, compile it. If it moves too quickly, don't mark it stable. If it stops moving, drop it. It's not like your processor has anything better +to do" ... Gentoo
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Upgrade PC sestavy

Příspěvek od racecar »

Spring píše:P.S.: Evga plombuje
Hej ten backplate ale beru to aj bez plomby. Niekto od MSI na Slovensku pisal, ze karty bez plomby uz neberu na RMA. Potom sa s nimi mozes natahovat so zakonmi. Mne je to jedno. Ja na to nemam cas a plombu si bud odlepim alebo vezmem kartu bez. :)
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
_vuLva_
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. bře 2017

Re: Upgrade PC sestavy

Příspěvek od _vuLva_ »

Pro sychr lze šroubek sundat i bez porušení plomby.

Spring: Nejsem zastánce kolotoče, ale docela by mě zajímal finální výsledek toho všeho. :-)
Fractal Design Define R6 TG - AMD Ryzen 9 7950X3D - Gigabyte X670E AORUS MASTER - 64GB Kingston Fury Beast DDR5 6000Mhz CL30 - Gigabyte RTX 4090 24GB Gaming OC - Kingston KC3000 1TB - ADATA SX8200 PRO 2TB - Seasonic Vertex GX-1200 - 32" MSI MPG 321URX @ 240Hz (QD-OLED) - 24" AOC Q24P2Q @ 75Hz
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“