Pomoc s výběrem komponent

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
adrebrion7
Nováček
Nováček
Registrován: 18. říj 2017

Pomoc s výběrem komponent

Příspěvek od adrebrion7 »

Zdravím,
chtěl bych Vás poprosit o pomoc s výběrem komponent do mého budoucího PC. Počítač budu využívat hlavně na hry a lehkou práci. Chci, aby mi nějákou dobu vydržel a nemusel jsem měnit komponenty. Přikládám zde můj seznam, co jsem zatím vybral. Rád bych o celkové zhodnocení, popřípadě výběr jiných komponent. Nebráním se i přechodu na intel, ale jsem spíš pro ryzen, kvůli jádrům. Nemám pevně danou cenu, ale něják okolo těch 45k se vším(myš,klávesnice atd.). Přikládám i příslušenství, tak můžete zhodnotit vše.

Děkuji.
Příslušenství:
Mikrofon - YENKEE YMC 1020, šedý/černý
Klávesnice - CONNECT IT BATTLE KEYBOARD
Myš - Speed Link Ledos (SL-6393-BK), černá nebo Genius GX Gaming Ammox X-1 400, černá
https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm ... 06B6E657B1
Banana
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. led 2004

Re: Pomoc s výběrem komponent

Příspěvek od Banana »

Ahoj, safris jaktoze jeste nikdo neodpovedel?tak to rozjedu ja :)
Na hry bych to zkusil poskladat s i7 8700
Pokud to nepujde tak bych aspon koupil gtx 1080 je o cca 1000kc drazsi ale zase vykonejsi.Popravde tu bych koupil urcite v teto cenove relaci
adrebrion7
Nováček
Nováček
Registrován: 18. říj 2017

Re: Pomoc s výběrem komponent

Příspěvek od adrebrion7 »

Ahoj, už jsem ani nedoufal :D. Takže, nakonec jsem se rozhodl poněkud jinak. Už jsem objednal intel i5-8600k. K tomu bych potřeboval vybrat zbytek. Tady je seznam komponent. Potřeboval Bych hlavně poradit, jestli stačí zdroj, jestli jsou dobrý RAM a jakou základovku. Děkuji moc :)
https://www.czc.cz/ea2kh2k9f8ikj808okgia1u9j1/seznam
Banana
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. led 2004

Re: Pomoc s výběrem komponent

Příspěvek od Banana »

Ssd https://www.czc.cz/samsung-ssd-850-evo- ... 60/produkt
Jinak dobry, jen jsem si vsiml ze sis koupil taktovaci cpu a nikde nemas chladic (snad jsem ho neprehlidl) oblibene jsou ted od SilentiumPc kvuli pomeru cena/vykon
RAMky jsou jedny z nejlepsich (existuji jeste s cl14), pocitam ze sis je vybral kvuli rgb ledkam, za coz se priplaci
adrebrion7
Nováček
Nováček
Registrován: 18. říj 2017

Re: Pomoc s výběrem komponent

Příspěvek od adrebrion7 »

Ssd uvidim, jinak chladic naprikld fera 3? A ramky se rozhoduji jestli ty rgb nebo predatory.
Banana
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. led 2004

Re: Pomoc s výběrem komponent

Příspěvek od Banana »

To ssd EVO je vykonejsi
Ram pokud vylozene nechces rgb tak muzes sahnout po predatorech, ja myslel ze chces rgb, popr. G.skill trident, ale pokud se rozhodujes mezi tema dvema tak vem klidne predatory
adrebrion7
Nováček
Nováček
Registrován: 18. říj 2017

Re: Pomoc s výběrem komponent

Příspěvek od adrebrion7 »

Je výkonější, ale já nikdy před tím ssd neměl, tak si říkám, jestli se vyplatí investovat víc do m.2.
https://www.czc.cz/ea2kh2k9f8ikj808okgia1u9j1/seznam
Zde je další, vylepšená verze :D
Nevím, jestli stačí chladič na CPU a pak nějáký monitor vybrat. Chtěl bych 24" FHD IPS nebo PLS s odezvou max 5ms. Kolem těch 4-5k, popřípadě trochu víc, když se to vyplatí.
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Pomoc s výběrem komponent

Příspěvek od ArgCZ »

NVMe je hezkej v benchmarcích, ale když to testovali v praktickým využití jako start systému, instalace programu atd. tak to vycházelo stejně jako SATA SSD, kde byl výraznější rozdíl bylo kopírování tuším Witcher 3 složky se hrou, to byl co si pamatuju jedinej test kde byl naměřenej rozdíl co by stál za řeč(či příplatek)

já jsem z toho důvodu dal NVMe košem. Nevim jak teď, ale v době kdy jsem kupoval já byl NVMe stejně drahej jako SATA SSD s dvojnásobnou kapacitou
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Kama
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. čer 2006
Bydliště: Střední Čechy

Re: Pomoc s výběrem komponent

Příspěvek od Kama »

No ale m.2 disků jsou přece 2 druhy, s pcie (nvme) nebo sata rozhraním. Ty sata stojí stejně jako klasickej 2,5" disk, mají i stejnou rychlost. Využije m.2 slot a ušetří sata kabel a místo ve skříni. V tom zase vidím já plus.
S tou rychlostí pcie máš ale částečně pravdu, když mi klekla samsung 950ka, tak jsem měl 14 dní systém na samsungu 850 a kromě nabíhání win jsem rozdíl téměř nezaznamenal, při běžný práci ne.
Banana
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. led 2004

Re: Pomoc s výběrem komponent

Příspěvek od Banana »

Sak ja v tom odkazu mam ssd 850 evo a zadny m2 disk, stacilo kliknout na odkaz
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“