Poděkování: stavba PC Python.p

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

coolspot_DV
Nováček
Nováček
Registrován: 13. bře 2020
Bydliště: Praha

Poděkování: stavba PC Python.p

Příspěvek od coolspot_DV »

Děkuji Jirkovi (Python.p) za sestavení a optimalizaci herního PC.
Celou dobu perfektní a ochotná komunikace i když toho měl nad hlavu. Uložil jeho nastavení v biosu do samostatného profilu, udělal dlouhodobé zátěžové testy, vše vysvětlil při předání.
Cable management perfektní, flow vzduchu ve skříni nastaveno optimálně.
Je poznat, že to Jirku baví a dává do toho maximum. Nemůžu jinak, než doporučit, protože je to člověk na správném místě.

Finálová sestava - celková cena v době koupě cca 34tis Kč
CPU: AMD Ryzen 5 3600
Chladič CPU: Arctic Freezer 34 CO
MB: MSI B450 TOMAHAWK MAX - AMD B450
GPU: MSI GeForce RTX 2070 SUPER VENTUS OC, 8GB GDDR6
RAM: Patriot VIPER Steel 16GB (2x8GB) DDR4 3600
Zdroj: Seasonic Focus Plus Gold - 750W
Case: Fractal Design Define C, černá + 6x Arctic Fan F12 Silent
HDD: WD Blue (SPZX), 2,5" - 1TB
SSD: ADATA XPG SX8200 PRO, M.2 - 512GB + Akasa chladič M.2 SSD
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Poděkování: stavba PC Python.p

Příspěvek od python.p »

Děkuji za zpětnou vazbu.

Foto hotové mašiny.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Poděkování: stavba PC Python.p

Příspěvek od renek1 »

Krásná práce. :wink:
V jednoduchosti a účelnosti je kouzlo.
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
Elkim
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2014
Bydliště: Olomouc

Re: Poděkování: stavba PC Python.p

Příspěvek od Elkim »

Jo jo, s Jirkou je vždy radost spolupracovat :) Sem tam mi vypomáhá a skvěle se s ním pracuje. Nejen v PC segmentu. Je to i skvělej zedník a zahradník, doporučuju :)))
GaGy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Re: Poděkování: stavba PC Python.p

Příspěvek od GaGy »

Pěkný ale ten zdroj je totální overkill .. Dát tam 500W tak to ohodnotím za jedna

Takhle bohužel za tři.
Ryzen 7800X3D - Endorfy Fera 5 │ 32Gb 6000Mhz - CL30 │ ASUS TUF Radeon RX 7800 XT 16G │ TUF GAMING B650-PLUS WIFI │ AG32CQ - 2K - 144Hz │ EVGA GQ 650W Gold │ Phanteks Eclipse P400A │ SSD - KC3000, M.2 - 1TB + A2000, M.2 - 1TB │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Poděkování: stavba PC Python.p

Příspěvek od python.p »

Hybridní mód. :)

Ale to je snad poprvé, co někomu vadí předimenzovaný zdroj s 10 letou zárukou. Který poběží s účinností nad 90% při plánované zátěži.

PS: V době nákupu byl rozdíl mezi 550W a 750W pár stovek, takže nebylo o čem.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poděkování: stavba PC Python.p

Příspěvek od pbjun »

Já si zase nemyslím, že je předimenzovaný. Rozdíl v účinnosti udělá za rok 10kč což je zanedbatelné, navíc méně zážeže = méně hluku, také životnost je jinde a to nemluvím o tom, že za dva roky bude zákazník měnit HW za lepší a zdroj a bedna mu zůstane. Celkem pravidelně se setkávám s tím, že přijde zákazník co před 5ti lety kupoval PC u mě a má tam zdroje co jsem tehdy předimenzoval (většinou seasonicy, enermaxy a pod. kolem 700W) a zdroje jsou v pořádku a lze na nich bez potíží postavit novou sestavu aniž by se cokoliv stalo. Prostě bedna a zdroj zůstanou a zbytek se vymění. Jeden klučina dělá upgrade každý rok ale zdroj za který dal před 8mi lety 3500,- má stále.
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Poděkování: stavba PC Python.p

Příspěvek od python.p »

Přesně tak, děkuji.

Takhle to většinou funguje. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Poděkování: stavba PC Python.p

Příspěvek od renek1 »

GaGy píše:Pěkný ale ten zdroj je totální overkill .. Dát tam 500W tak to ohodnotím za jedna

Takhle bohužel za tři.
Pokud pominu doporučení výrobce grafiky Doporučený výkon zdroje cca (minimum) [W]: 650 , tak mi odpověz na otázku, čemu to vadí, nebo proč je to špatně i s přihlédnutím na ostatní komponenty v sestavě a možnost budoucího upgrade? Tenhle zdroj má jak bylo psáno velkou účinost a chlazení běží vlastně většinu času pasivně. Navíc pokud byl cenový rozdíl minimální, pak není o čem.
V dnešní době se pro herní stroje běžně používají vzhledem ke komponentům právě zdroje od 650-750W.
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Poděkování: stavba PC Python.p

Příspěvek od AllowedCry »

Mám 10+ let 700W zdroj a naposled se zapotil s 9800gx2 a přetočeným phenomem, od té doby jede studený na 300ot i v zátěži, takže pokud je cenový rozdíl malý, není důvod vzít slabší a je to záležitost, kterou můžou dědit naše děti :mrgreen:
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Poděkování: stavba PC Python.p

Příspěvek od Shaquille »

Muzu poprosit o foto zadni strany? (po odsunuti druhe bocnice)
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
_vuLva_
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. bře 2017

Re: Poděkování: stavba PC Python.p

Příspěvek od _vuLva_ »

Přesně tak. Zdroj bych fakt neřešil pokud to cenově vyjde podobně.

Jinak, Jirku (python.p), můžu taky doporučit. Je to sice už delší doba, ale proběhla výměna stock chlazení na grafice za Accelero. Vše bez problémů. :)
Fractal Design Define R6 TG - AMD Ryzen 9 7950X3D - Gigabyte X670E AORUS MASTER - 64GB Kingston Fury Beast DDR5 6000Mhz CL30 - Gigabyte RTX 4090 24GB Gaming OC - Kingston KC3000 1TB - ADATA SX8200 PRO 2TB - Seasonic Vertex GX-1200 - 32" MSI MPG 321URX @ 240Hz (QD-OLED) - 24" AOC Q24P2Q @ 75Hz
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Poděkování: stavba PC Python.p

Příspěvek od python.p »

Shaquille píše:Muzu poprosit o foto zadni strany? (po odsunuti druhe bocnice)
Poprosit můžeš :P

Nevím co s tím všichni furt mají, ale i tam jsou kabely uklizené. ;)

PS: kritiku beru a uznávám, ale musí být oprávněná... a sorry, ale něco jako zbytečně silny zdroj není argument. Protože to ničemu nevadí a je to spíš ku prospěchu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Poděkování: stavba PC Python.p

Příspěvek od AllowedCry »

Vidím, že jsi do skříně dal spousty ventilátorů, křivku jsi jim upravil? Mám zhruba stejně žravou sestavu a stačí mi 2x 14cm. V idle vyžaduji ticho a dnešní desky podporují i fan stop, ale to už se od min otáček moc neliší.

E// Umístění ventilátoru na vršek fractalu je děs protože bedna začne ztrácet na zvukotěsnosti.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Poděkování: stavba PC Python.p

Příspěvek od python.p »

Nastavil. IDLE = 250RPM v zátěži (OCCT + FurMark) mají 500RPM. U her je to cca 400RPM.
Nejsem příznivcem FanStopu u skříňových ventilátoru.

Pak nevadí ztráta "hlukotěstnosti". :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Poděkování: stavba PC Python.p

Příspěvek od AllowedCry »

To je subjektivní. I kdyby ty fany stály tak uslyšíš různá pískání od disku vrm atp. Mám PC hned vedle sebe a tvé řešení by bylo slyšitelné.

Prostě nevidím důvod udělat z drahé dobře izolované bedny ementál, ale každý dle svého gusta.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Poděkování: stavba PC Python.p

Příspěvek od Shaquille »

python.p píše:Nevím co s tím všichni furt mají, ale i tam jsou kabely uklizené. ;)
Tak kdybys to postnul rovnou ;)
Ve skrini to umi poskladat kazdej, to neni zadna veda, ale dobra prace u me se pozna tam, kde to neni na prvni pohled videt. Tohle je slusna prace.
Jinak souhlas s AllowedCry. Ty horni vetraky bych tam taky nedaval, ale je to tvuj build a zakos je spokojenej, tak GJ.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Poděkování: stavba PC Python.p

Příspěvek od python.p »

Já vás chápu, taky nesnáším pískání a bzučení VRM, cívek atd... Pokud bych něco takového slyšel, tak to řeším a měním daný komponent, nebo ho zkusím naladit tak aby nepískal.

Tohle zkouším tak, že fany jsou vyplé, bočnice dole a ucho u PC. Jsem na to fakt haklivej.

Každopádně, tohle není první sestava. Jenom první sestava tady na kterou nám zpětnou vazbu. 8-)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Poděkování: stavba PC Python.p

Příspěvek od AllowedCry »

Kombinace noci a ticha je na to nejlepší, já mám už hlučnější monitor než PC :mrgreen: Největší kámen úrazu je vždy klasický disk, ale 2.5" nebo 2 plotnové 3.5" jsou ještě snesitelné. Ale většina lidí na to kašle, jen prostě kovářova kobyla musí mít kopyta nejvíc TOP :D
GaGy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Re: Poděkování: stavba PC Python.p

Příspěvek od GaGy »

Chápu že každý chce mít rezervu ,ale moc nevěřím že si někdo v budoucnu koupí grafiku nebo procesor co bude mít +300W ... Výrobci CPU i GPU se budou vždy snažit držet v rozumných hodnotách, tak jak je to dnes, prakticky dnes na stejný výpočet stačí procesoru méně energie než dřív ,díky nižším výrobním procesům .. Prostě za mě je to nesmysl dávat takové zdroje do sestav. Nicméně kdyby někdy náhodou za deset let bylo třeba silnějšího zdroje tak bych raději koupil nový než používal starý a jetý zdroj ...

renek1 a to že doporučuje výrobce 650W je sice pravda ,ale je třeba zapojit trošku mozek a spočítat si to.
Spotřeba té grafiky je 215W default ,při přetaktovaní výš než 250W nepůjde
CPU má 65W . Max 90W
Takže když spojím dvě nejžravější komponenty což je GPU a CPU tak tu mám spotřebu 340W když CPU i GPU pojede na 100 procent zatížení ,což krom stress testu se nikdy nestane.
Deska ,Ram , disky. 50w Max ? ok i kdyby 100W pořád sem na nějakých 450W ....
Todle musí utáhnout slušná 550W i s rezervou..
Sorry ale do takových sestav je to prostě overkill ten zdroj ...
Ryzen 7800X3D - Endorfy Fera 5 │ 32Gb 6000Mhz - CL30 │ ASUS TUF Radeon RX 7800 XT 16G │ TUF GAMING B650-PLUS WIFI │ AG32CQ - 2K - 144Hz │ EVGA GQ 650W Gold │ Phanteks Eclipse P400A │ SSD - KC3000, M.2 - 1TB + A2000, M.2 - 1TB │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“