Java - problemy na dual monitor systemech

Vývojová prostředí, aplikace, skripty, http://www... síťové programy, internet, sdílení...
Odpovědět
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Java - problemy na dual monitor systemech

Příspěvek od havli »

Resim docela zvlastni problemy - nektere programy napsane v jave nefunguji korektne nebo dokonce vubec na mem PC pokud pretahnu okno aplikace na sekundarni monitor (ten druhy, nez na kterem se aplikace spusti).

Napred jsem si myslel, ze to je vinou windows 10, ale pak jsem si uvedomil, ze v mensi mire jsem tohle videl uz i driv na win 8.1.

Chova se to nejak takhle:
1. Nektere aplikace po presunu na druhy monitor natvrdo spadnou, prikladem budiz Launch4j.
2. Dalsi druh chovani je polofunkcni GUI prvky po presunuti na druhy monitor. Treba nefunkcni radio buttony, podivne se chovajici combo boxy, problikavani nekterych casti okna pri interakci s ovladacimi prvky, obecne spatna reakce na klikani mysi. Po presunu zpet na primarni LCD problem zmizi. Takto se chova prakticky cokoliv, co si sam naprogramuju (bez specialnich opatreni tomuto zabranujicim). Napriklad fraps log prohlizec http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=42&t=194609 Nebo treba Aris Express.
4. Dalsi druh aplikaci funguje korektne nezavisle od umisteni okna. Treba Netbeans IDE, JDownloader a moje vytvory, kde si nastavim:

System.setProperty("sun.java2d.d3d", "false");

Javu mam aktualni verzi, ale totez se delo i na starsich. Tak nejak mi vychazi, ze tohle je problem java vs vice monitoru.

Otazka zni, setkal se nekdo s podobnym problemem... a pripadne resenim? Svoje aplikace si poresim, to problem neni - spis mi jde o ty ostatni, kde nemam pristup ke zdrojaku. :|
yuri.cs
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. led 2007
Bydliště: hl.m. piva
Kontaktovat uživatele:

Re: Java - problemy na dual monitor systemech

Příspěvek od yuri.cs »

Properties muzes vnutit i jako parametr Javy.

Kód: Vybrat vše

java -Dsun.java2d.d3d=false
Vetsina JDK-based appek ma nejake ini/cfg, kde se daji parametry predat.
It will be amazing in case after 10GHz we will see 20GHz, 30GHz and so on, just like we witnessed the thorny way from 10MHz to 33MHz in the eighties. -xbitlabs.com
Odpovědět

Zpět na „Programování a web“