Chrome - po zavření záložky přejít na posledně zobrazenou

Vývojová prostředí, aplikace, skripty, http://www... síťové programy, internet, sdílení...
Odpovědět
X-COM
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. lis 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Chrome - po zavření záložky přejít na posledně zobrazenou

Příspěvek od X-COM »

Čau,
několik let jsem používal Operu a teď už několik let místo ní používám Chrome.
Pomocí různých rozšíření jsem si Chrome přizpůsobil k obrazu svému.
Poslední věcí, která mě štve, je, že po zavření nějaké záložky se zobrazí záložka napravo od ní (pokud není žádná napravo, tak nalevo od ní).
Toto chování za normálních okolností není problém. Problém ovšem nastává, když například v e-mailu (záložka úplně nalevo) dám stáhnout nějakou přílohu, tím se otevře nová záložka (úplně napravo) a po zavření této záložky (automaticky se zavře, když potvrdím stáhnutí přílohy) se pohled nevrátí zpátky na e-mail, ale zobrazí se nějaká nesouvisející záložka úplně napravo.
Přeskočím nadávání, že mi toto chování připadá nesmyslné, a přejdu rovnou k žádosti:

Nevíte někdo o nějaké úpravě nebo doplňku, který by měnil chování Chromu tak, aby se po zavření záložky zobrazila záložka, která byla zobrazena časově před tou zavřenou?

Našel jsem jen doplněk https://chrome.google.com/webstore/deta ... jmnjpplcha ale buď jsem blbej, nebo nefunguje (doplněk byl aktualizován naposledy v roce 2013...). Evidentně v sobě má správné chování, ale funguje jen, když na ikonku doplňku kliknu. (Nicméně já potřebuju, aby fungoval automaticky po zavření záložky)
Ryzen 7950X, RTX4090, 96GB RAM, 2TB NVMe SSD system, 2TB NVMe SSD data, 112TB RAID 6
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Chrome - po zavření záložky přejít na posledně zobrazeno

Příspěvek od zombux »

tohle chování je stejně blbé i v "Chropeře" (tj. Opeře 15+). existuje rozšíření Classic Tabs, které ale zase má svoje nevýhody (zavření tabu prohodí obsah vedlejších dvou tabů, ale bez překliknutí se zobrazuje i název tabu blbě, wtf?)
správně funguje Vivaldi (což je de facto taky Chrome, jen s funkcemi staré Opery) - vím, blbá rada, ale to je jediný browser, kde tohle funguje tak jak bych čekal (a taky všechny rozšíření z Chrome storu) :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
X-COM
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. lis 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chrome - po zavření záložky přejít na posledně zobrazeno

Příspěvek od X-COM »

Naposledy jsem používal Operu 11.64, ta pro mne byla dokonalé ovládání. Bohužel jsem od ní musel odejít, protože totálně přestala zvládat výkonem.

Co znamená ta závorka ohledně rozšíření z Chrome storu?
Ryzen 7950X, RTX4090, 96GB RAM, 2TB NVMe SSD system, 2TB NVMe SSD data, 112TB RAID 6
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Chrome - po zavření záložky přejít na posledně zobrazeno

Příspěvek od zombux »

znamená to to, že na rozdíl od Chropery, která má vlastní store, používá Vivaldi Chrome store, tzn. všechny rozšíření, která jsou pro Chrome, fungujou i ve Vivaldim.
ano, stará Opera postupem času přestala zvládat hlavně Ajaxové weby, bohužel.
Vivaldi je postavený nad Chrome, respektive přesněji řečeno Blink jádrem, a je tvořený vývojáři původní Opery. takže pokud pro tebe jsou primární ty funkce, které měla stará Opera, zkus tohle :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
X-COM
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. lis 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chrome - po zavření záložky přejít na posledně zobrazeno

Příspěvek od X-COM »

Kouknu na to. Díky.
Ryzen 7950X, RTX4090, 96GB RAM, 2TB NVMe SSD system, 2TB NVMe SSD data, 112TB RAID 6
Odpovědět

Zpět na „Programování a web“