Microsoft Security Essentials - už oficiálně v češtině :)

Problematika virů a antivirů, zabezpečení PC - firewall, spyware, atd.
S.h.I.t.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. čer 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Microsoft Security Essentials - už oficiálně v češtině :)

Příspěvek od S.h.I.t. »

IMHO si vezme proxy z IE a tak by to nemel byt problem (pokud neni pouzivano vice proxy)
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: Microsoft Security Essentials - už oficiálně v češtině :)

Příspěvek od myom »

nooo, po 5 hodinach vyhledavani aktualizaci a naslednych chyb o nevyhledani pripojeni to asi pochopil a aktualizoval se. takze uz jede.
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: Microsoft Security Essentials - už oficiálně v češtině :)

Příspěvek od myom »

tak po jednom dni uzivani musim rict, ze nemoznost nastaveni cehokoliv a fakt, ze uzivatel vubec nevi, co ten program vlastne dela me znacne znervoznuje. a to jsem otrkany z Aviry :lol:
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Microsoft Security Essentials - už oficiálně v češtině :)

Příspěvek od zombux »

myom píše:tak po jednom dni uzivani musim rict, ze nemoznost nastaveni cehokoliv a fakt, ze uzivatel vubec nevi, co ten program vlastne dela me znacne znervoznuje. a to jsem otrkany z Aviry :lol:
to je v pořádku ne? dokud to nenajde nějakého šmejda, tak je jedině dobře že o tom vůbec nevíš - mě třeba u jiných AV rozčiluje jejich neustálé hlášení o aktualizaci a prakticky nemožnost se toho zbavit...
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: Microsoft Security Essentials - už oficiálně v češtině :)

Příspěvek od myom »

to jiste, ale tam neni nic, ani kdyz ten program otevres. :) . ale jinak skutecne pracuje na pozadi a nikdy z neho nic nevyskoci. zabira cca 5,5MB v pameti, coz je velice pekne. porad ale hledam nejake testy a stale nic. nebudes o nem nahodou psat? :roll: jestli tam je teda o cem :D.
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Microsoft Security Essentials - už oficiálně v češtině :)

Příspěvek od zombux »

myom píše:to jiste, ale tam neni nic, ani kdyz ten program otevres. :) . ale jinak skutecne pracuje na pozadi a nikdy z neho nic nevyskoci. zabira cca 5,5MB v pameti, coz je velice pekne. porad ale hledam nejake testy a stale nic. nebudes o nem nahodou psat? :roll: jestli tam je teda o cem :D.
psát určitě budu (článek vyjde v březnu), ale já nejsem expert na antiviry co se týká testů, ty dělají jiní kteří do toho vidí víc. já můžu maximálně ten program používat a zhodnotit jak se chová, a pak přejmout výsledek nějakého testu, takže moje hodnocení bude všechno možné, jen ne výsledky testů...
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: Microsoft Security Essentials - už oficiálně v češtině :)

Příspěvek od myom »

jj, to jsem myslel, na ty testy jsem nenarazel, jenom jsem to blbe napsal.
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: Microsoft Security Essentials - už oficiálně v češtině :)

Příspěvek od Shit »

myom píše:..porad ale hledam nejake testy a stale nic..
Udělej si o tomto produktu jistý obrázek sám.
Sosni si pár krasavců a projeď je MSE. Jsou sice staršího data, ale i ty najde v pohodě asi všechny (nebo spíš jsem si nevšiml, že by nějaký nedetekoval) a dej volbu "odvšivit" nebo "odstranit". Nastane koncert spojení mezi klientem a MS a ty můžeš jít v pohodě na pivo, než se něco bude dít. Ví Bůh, co se vše odesílá, málo toho zrovna asi není a to se mě nějak nelíbí.

Podle testů na http://www.av-comparatives.org/ vypadá MSE velmi dobře s detekcí havěti.

Problém je v tom, že aby AV objevil infiltraci, tak ji musí nejdříve znát (heurestika není zdaleka "všemohoucí", hlavně u trojanů). Aby ji znal, tak potřebuje mít aktualizovanou AV databázi... MSE ji má v defaultu (a navíc natvrdo - hack na updaty sem nebudu uvádět, stejně není zcela funkční) nastavenou na 24hod a to je proklatě dlouhá doba. Je sice pěkný, že MSE objeví zítra infiltraci, když dneska (24hod) ji nezná...

V Avirě free to jde nastavit plánovačem klidně po 1hod (Avira má updaty cca 4-5x denně), v Avastu Free po 2hod (volba 1hod je ignorována). Není od zajímavosti uvést, že Avast_5.1 by měl konečně podporovat "částečné" updaty po "hodinách" (nikoliv tedy 1-2 "balíky" denně jako dosud, kromě "mimořádných" updatů při "nebezpečí").

Pointa je v tom, že čím více updatů, tím větší trafic, tím více peněz firma utratí. Proto je snaha AV firem přejít na "diferenční" updaty, kdy se do souboru X pouze přidá záznam nové infiltrace a nemusí se stahovat celý soubor X znovu.

Nejčastější updaty AV databáze (cca každou 1-2hod) má Kaspersky, ale nevěřím, že se dočkáme freewarové "light" verze, jako byl freewarový AVS pro AOL z dílen Kaspersky. Kasper se tímto produktem asi velmi dobře zviditelnil na trhu v USA a na freeware už dlabe...
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: Microsoft Security Essentials - už oficiálně v češtině :)

Příspěvek od myom »

nemuzu to nijak potvrdit, ale mam "pocit" ze mi tento balik domrsil sedmicky. prestaly jit aktualizace, instalace se zasekavaly -> crash systemu a nasledny reinstal. nic jineho jsem do te doby neinstaloval krome tohodle programku. nesetkal se nekdo taky s necim podobnym? at ho zbytecne nehanobim...
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
shelby_nr
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 18. říj 2009
Bydliště: NR

Re: Microsoft Security Essentials - už oficiálně v češtině :)

Příspěvek od shelby_nr »

Ja uz tento AV pouzivam, ale v ang. verzi cca 5 mesiacov a s nicim takym som sa este nestretol alebo nezbadal to co myom.
Jedine aktualizacia databazi sa sama niekedy neupdatne...musim manualne.
PC: Fractal R3+ Noiseblocker eLoop B12-PS, Noctua S12B FLX@ U.L.N.A + King Mod Premium, Seasonic X-560, G630 (dočasne) + Prolimatech Armageddon, MSI ZH77A-G43, 2x4 Kingston Blu, WD 6400AAKS. Monitor: Dell P2314H
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
Jan Gottwald
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. zář 2008
Bydliště: Brno

Re: Microsoft Security Essentials - už oficiálně v češtině :)

Příspěvek od Jan Gottwald »

Shit píše: 10) MSE vyžaduje mít povolené automatické aktualizace MU. Hodně lidí aktualizuje své PC ručně. Tady to je spíš věcí názoru.
Jen doplním, že Windows Update stačí mít nastavený na volbu Vyhledávat nejnovější aktualizace, ale zeptat se, zda-li mají být staženy a nainstalovány. MSE nepřebírá nastvení Windows Update, ale pouze tuto službu potřebuje aby si mohl stáhnout definice. I když jsou definice označeny typem Doporučené a máte u nich nastaven, aby je Windows Update pouze oznamoval, tak MSE tuto volbu ignoruje (což je dobře) a sám si definice stahuje. Jinak já používám program již od beta verze a jsem s ním naprosto spokojen. Přešel jsem na něj právě z Avastu 4.8 Free. Líbí se mi právě ta jeho jednoduchost, jediný rezidentní štít, malé systémové nároky (někdo tu psal, že zabírá pouze 5 MB RAM a to se jen špatně díval. Běží v systému ještě jeden proces MSE Antimalware a ten má většinou kolem 60 MB) no a prostě já od antiviru vyžaduji, abych o něm do nějaké hrozby vůbec nevěděl (což se o Avastu říci nedalo). Webový štít také nepostrádám, protože nevidím smysl scanovat celý obsah stránky. Avast mi na webovém štítu našel jedinou hrozbu za dva roky. Proto mi stačí, že MSE zareaguje až budu chtít hrozbu stáhnout. Nejsem žádný BFU, ale tohle je přesně antivir pro mě. Rozhdodně doporučuji vyzkoušet.
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: Microsoft Security Essentials - už oficiálně v češtině :)

Příspěvek od Shit »

Ať si každý vyzkouší a otestuje několiv alternativ a vybere si tu, která mu bude nejvíce vyhovovat...
MSE je samozřejmě jedna z možných freewarových alternativ.

Holt AV defakto bez voleb je výborným řešením pro BFU (což bylo asi cílem MS a to bezezbytku splňuje), ale rád si některé věci nastavuji sám podle svého gusta a to mě v případě MSE (mimo jiných výtek) chybí. :sad:
Odpovědět

Zpět na „Viry, antiviry a bezpečnost“