Dotaz - nefungující pc

Problematika virů a antivirů, zabezpečení PC - firewall, spyware, atd.
Odpovědět
Paulo
Nováček
Nováček
Registrován: 04. led 2014

Dotaz - nefungující pc

Příspěvek od Paulo »

Dobrý den,

poslední dva dny mám problém s počítačem. Začalo to ve středu, kdy jsem dokončil svou tabulku a chtěl zavřít excel. Ikona křížku pro zavření okna na myš vůbec nereagovala, a pokud jsem chtěl kliknout na zástupce na ploše či na liště, tak se také nic nedělo. Restartoval jsem počítač. Chvíli bylo vše v pořádku, avšak po kliknutí na plochu levým tlačítkem myši naskočila nabídka, která je spojená s pravým tlačítkem, nebo aniž bych klikal myší, chovala se myš tak, jako bych držel levé tlačítko, a tahem vytvářela modré ohraničení (jako když chcete označit nějaké zástupce na ploše). Po najetí myší na lištu se nic nedělo, až když jsem se pomocí klávesové zkratky Ctrl + Alt + Delete dostal do nabídky - vrátit se zpět, zapnout správce úloh,...a klikl na plochu mezi jednotlivými odkazy a poté se vrátil zpět, vše zase chvilku fungovalo. Ovládání klávesnicí fungovalo vždy. Uvedl jsem pc do nouzového režimu a problém se opakoval, poté do nouzového režimu s připojením k internetu a po chvíli jsem zjistil, že přestal fungovat antivirus Avast Free Antivirus 2015. Zapl jsem proto Eset online scanner a ten již našel čtyři infiltrace (možná jen čtyři nechtěné programy, protože vím, že jsem zaškrtl možnost detekce potenciálě nechtěných aplikací a v tu chvíli jsem to úplně nepromýšlel). Restartoval jsem počítač do běžného stavu a po zapnutí opět vše fungovalo normálně jen pár desítek vteřin - projel jsem pc již fungujícím Avastem, avšak nic jsem nenašel. Po dalším restartu jsem zazálohoval (při zálohování modrý čtverec u grafu, který ukazuje průběh, občas zešedl) pc na externí disk, na kterém po projetí v jiném počítači bylo asi 30 infiltrací. Své pc jsem se rozhodl přeinstalovat pomocí originálního DVD, avšak již první okno, kde se vybírá jazyk, začalo opět zlobit - roh lišty byl šedý, jako bych klikl někam mimo okno, a roh okna blikal - mezi modrou a šedou, myš opět nereagovala, po chvíli zase chvilku ano. Disk jsem nechal při instalaci přeformátovat (v nabídce, zda vytvořit nový disk, jak je rozdělit, atd. ..) a nainstaloval jsem systém, vše se chovalo jako předtím. Rozhodl jsem se proto, že celý disk přemažu pomocí Darik Boot n Nuke 2.2.6 beta - postupoval jsem dle videa serveru pureinfotech.com (https://www.youtube.com/watch?v=K9jfLDrm2Q0; s Darikem jsem již jednou pracoval a úspěšně na jiném pc), avšak při zapnutí mazání Darik napíše, že se nejedná o fatální chybu a že mám pomocí powerbutton pc vypnout. Domnívám se, že BIOS nějakým způsobem chrání disk proti přepsání.

originální systém Widnows 7 Home Premium 64b, zákl.d. MSI G31TM-P35, dle správce zařízení ovladače fungovaly správně, jedná se o stolní pc

Mnohokrát děkuji za vaše případné nápady a rady

P.S. Nejdříve jsem vše přisuzoval problematické aktualizaci od Microsoftu KB 3004394, avšak dle historie jsem zjistil, že jsem si též nainstaloval její opravu KB3024777, nelegální software nestahuji a snažím se chovat se dost zodpovědně při stahování či při jiných aktivitách, protože vím, že jsem nikdy moc problémů s viry neměl.
Paulo
Nováček
Nováček
Registrován: 04. led 2014

Re: Dotaz - nefungující pc

Příspěvek od Paulo »

Nakonec jsem na to přišel sám - problém způsobila myš, která přestala fungovat.
Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

Re: Dotaz - nefungující pc

Příspěvek od Vlastik80 »

Upřímně, napadlo mne to, ale přišlo mi to tak divný že bys na to nepřišel, že jsem hledal problém jinde. :lol:
trodas
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. zář 2004
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz - nefungující pc

Příspěvek od trodas »

A můžeš nám napsat, jaká myš to je, že jí odešlo tlačítko? Nedávno jsem kamarádovi měnil na myši tlačítko a tak mě zajímá, které další myši to odchází. Mám Logitech MX510 už roky a roky a stále s ní nemám žádný problém... :roll: (a to ji mučím docela tvrdě)
"It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong." - Voltaire
"I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts..." - Hemingway
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Dotaz - nefungující pc

Příspěvek od Bez_n1ck »

Od logitechu skoro všechny :lol: Marathon mouse, G7, G700 mám ověřený jako chcípáky.
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
trodas
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. zář 2004
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz - nefungující pc

Příspěvek od trodas »

...pak je moje nějaká zázračná... nebo to v časech MX510 ještě neflákali...? (možná záměrná kurvítka dodělali?)
"It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong." - Voltaire
"I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts..." - Hemingway
Paulo
Nováček
Nováček
Registrován: 04. led 2014

Re: Dotaz - nefungující pc

Příspěvek od Paulo »

Dobrý večer,

domnívám se, že jde o myš Genius XScroll (krabičku bohužel nemohu najít, vzhledově však odpovídá). Používal jsem ji usilovně téměř 5 let, myslím, že mi někdy i spadla.

Jsem rád, že jste mi přiblížili tuto problematiku i u mnohem dražších myší - trochu mě šokuje, jak některé rychle odcházejí, ale zase rád vidím, že jsou stále mezi nimi i držáky.
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Dotaz - nefungující pc

Příspěvek od Bez_n1ck »

Ono je to spíš v tom, že u kompu sedím(e) v průměru 12-15h denně alespoň 5 dní v týdnu. Počty kliknutí jsoou pak úplně někde jinde a marketingové hlášky "vydrží 2 miliony kliknutí" dostávají úplně jinej rozměr.
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
Odpovědět

Zpět na „Viry, antiviry a bezpečnost“