útok na emeilovou stráncku seznam.cz

Problematika virů a antivirů, zabezpečení PC - firewall, spyware, atd.
Odpovědět
*obelix*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2008
Bydliště: Benešov u Práglu
Kontaktovat uživatele:

útok na emeilovou stráncku seznam.cz

Příspěvek od *obelix* »

AHoj všem,

dneska ráno jsem otevřel IE prohlížeč vlez na seznam.cz, v tu ránu spadnul IE a po znovu nahození jsem se příhlásil na meil, k mému zděšení mi při vstupu do schránky bylo oznámeno, že seznam.cz zlepšuje zabezpečení díky jednorázovým heslům pro vstup na email a že je k tomu třeba aplikace pro mobil, která hesla bude generovat (dal mě to okno do schráky nepustilo), po tom co dokázal seznam zmrvit lide.cz,sbazar i nemovitosti jsem se už ani nedivil a nadatlil číslo mobilu, okamžitě mi přísla sms odkazující na stažení souboru do mobilu, co mě ale zarazilo byla adresa odkud se měla aplikace stahovat a tak jsem to začal řešit nejdřív přes net a pak jsem i zavolal na infolinku seznamu, cože to je za prasečinu ... jasný vir, nikdy bych neřek že se tam něco tak snadno nasere bude to fakt vypadat jako průvodce od seznamu a nebude to mít jedinou gramatickou chybu,, pro podprůměrně gramaticky nadaného čecha ( díky který bych na to přišel hned ), o co mi teďka jde .. smsky jsem smazal a počítač musim odvirovat (to je jasná) ale má m se obávat nějaký reálný hrozby? Nebylo už prozrazení čísla samo o sobě dost a hrozí tak vykradení účtu, kde mám několik stovek milionů (ironie)? Jde o vir Win32/PSW.Papras.CX Trojan ..

celý odstavec o tom:

•13.březen 2015 PÁTEK
Útočníci šíří falešnou aplikaci Seznam Emailu
"Poškozený se přihlásí do svého účtu prostřednictvím internetového bankovnictví a je podvrženou webovou stránkou vyzván k instalaci bezpečnostní aplikace do chytrého telefonu. Na mobilní telefon je doručena zpravidla SMS s výzvou ke stažení aplikace. Škodlivá aplikace přeposílá skrytě bankovní SMS s verifikačním kódem k platbě pachateli,“ popsal Seznamu situaci Stanislav Kovárník z Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje. "Součástí útoku je aplikace určená pro mobilní telefony. Ta se maskuje jako aplikace pro dvoufaktorovou autentizaci ke službám Seznam.cz. Doporučujeme tento e-mail neotevírat a nic neinstalovat,“ popisoval loni virus Petr Šnajdr z Esetu s tím, že ho označili jako Win32/PSW.Papras.CX Trojan.


Díky za rady ..
Naposledy upravil(a) *obelix* dne čtv 14. kvě 2015, 11:34, celkem upraveno 1 x.
Kdo neskáče není Čech, tak mi skoč pro pivo a nevejrej!
*obelix*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2008
Bydliště: Benešov u Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: útok na emeilovou stráncku seznam.cz

Příspěvek od *obelix* »

prosím o editaci nadpisu jsem se nějak přepsal (hodně)

"útok na e-mailovou schránku seznam.cz"
Kdo neskáče není Čech, tak mi skoč pro pivo a nevejrej!
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: útok na emeilovou stráncku seznam.cz

Příspěvek od Alfajk »

pokud nenainstalovals tu aplikaci tak muzes bejt v klidu...
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Odpovědět

Zpět na „Viry, antiviry a bezpečnost“