Jaká grafická karta je dobrá pro digitalizaci analogového vi

Veškerý software týkající se zvuku, videa, fotografie, počítačové grafiky a podobné.
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Jaká grafická karta je dobrá pro digitalizaci analogového vi

Příspěvek od Trinom »

Přemýšlím nad koupí karty, která by byla za nějakej rozumnej peníz (rozuměj co nejlevnější) schopná digitalizovat analogový video z VHS kamery.

Díky za rady...
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
Fifi
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: Praha, Ostrava, Brno, Bratislava

Příspěvek od Fifi »

Třeba:
WinFast VC100, Video In Card, PCI
Model: WinFast VC100 Video-in karta (čip Conexant Fusion 878A)
Rozhraní:: PCI 2.2
Norma: NTSC, PAL, SECAM
Vstupy: S-video, kompozitní
Formát záznamu: AVI
Cena s DPH 637,00 Kč
Dzin
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2004
Bydliště: Zeměpisná šířka 48.76° Délka 14.03°
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dzin »

Jaká koliv s vivo , nebo jakykoliv TV tuner, Leadtek WinFast 2000XP, treba :)
nebo pak nejaká co ma hardwarovy převodník...ale tam je meně možnosti nastaveni, zálží co pak chceš jako vystupni format.
Asus X555L Přes SZ mě kvůli PC nekontaktujte, proto tu je naše fórum;-)
Obrázek ...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trinom »

Fifi píše:Třeba:
WinFast VC100, Video In Card, PCI
Model: WinFast VC100 Video-in karta (čip Conexant Fusion 878A)
Rozhraní:: PCI 2.2
Norma: NTSC, PAL, SECAM
Vstupy: S-video, kompozitní
Formát záznamu: AVI
Cena s DPH 637,00 Kč
Děkuju, ta by ušla
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
X-COM
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. lis 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká grafická karta je dobrá pro digitalizaci analogového vi

Příspěvek od X-COM »

Čau,
rodičům jsem tuto kartu (Leadtek Winfast VC100) pořídil, protože chtějí nahrát do počítače VHS kazety, ale nějak to nefunguje tak, jak jsem si to představoval.

Problémy:
1) Když jsem chtěl kartu poprvé nainstalovat, vložil jsem CD, autorun se zpustil, já jsem zvolil "instalovat", ale po chviličce se instalace zastavila s hláškou, že karta Winfast nebyla nalezena. Tak jsem stáhnul ovladače a PVR2 z netu a vše se nainstalovalo.

2) Když spustím PVR2, tak nevidím žádný obraz (modro), vstup mám zvolený S-Video. Z videa vede kabel scart->s-video (karta) + jack (zvukovka line-in). Když dám "nahrávat", tak se uloží soubor s modrým obrazem. Zvuk nahrán je, ale velmi velmi potichu (slyšet jde jen s reproduktory na max.).

Co dělám špatně? Co jak mám nastavit?
Ryzen 7950X, RTX4090, 96GB RAM, 2TB NVMe SSD system, 2TB NVMe SSD data, 112TB RAID 6
Trek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2008

Re: Jaká grafická karta je dobrá pro digitalizaci analogového vi

Příspěvek od Trek »

Ja jsem ripoval VHS pres Aver Hybrid TV Tuner usb a normalne jsem tam vyladil v tom programu to svideo a jelo to. Mas dobrej kabel? Pamatuju si, ze jsem musel jet pro kabel do elektra, protoze jsem mel scart - svideo ale opacnym smerem, takze jsem si koupil kabel na kterym je prepinac kterym smerem tece obraz. To bude mozna ono.

Jinak ten kabel jsem shanel dlouho, vsude maj jen ten blbej (svideo -> scart ) to bylo peklo.

PS:
Jinak zpracovani videa z vhs vyzaduje naslednou upravu v rozlicnejch programech, coz neni zacatecnicka prace (poradil mi kolega z prace co pouzit a jak nastavit a kterej encoder a authoring), po konzultacich jsem dosahl vynikajicich vysledku bez degradace obrazu.

PS2:
Priklad skriptu pro inspiraci, parametry pro oriznuti lze zjistit ve virtual dubu, enkoder vyzkouset parametry na kratkym useku, authoring bez rekodovani !!!!!!, 1 vhs = 6 hodin prace (minimalne)

Kód: Vybrat vše

video = Mpeg2Source("maturitak.d2v")
audio = DirectShowSource("maturitak Tc0 L2 2ch 48 224 DELAY -32ms.mp2")
videolev = tweak( video, 0, 1.5 , 3 )
a = AssumeTFF(SeparateFields(videolev))
b = Crop(a, 12, 0, -16, -8)
c = Lanczos4Resize( b, 720, 288 )

merg = Weave(c)
smusic = AudioDubEx(merg, audio)

dela = DelayAudio(smusic, -0.032)

return dela
PS3: podival jsem se na ten kabel, blbej ma na scartu in a spravnej out (pripadne prepinac).
X-COM
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. lis 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká grafická karta je dobrá pro digitalizaci analogového vi

Příspěvek od X-COM »

Dík za informaci, bude to nejspíš kabelem - kupoval jsem ho před pár lety kvůli pouštění videa z notebooku do televize. Tedy určitě to je s-video -> scart. Ale nenapadlo mne, že by mohl být jednosměrný.
Tohle by mělo být řešením, že? http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1
Ryzen 7950X, RTX4090, 96GB RAM, 2TB NVMe SSD system, 2TB NVMe SSD data, 112TB RAID 6
Trek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2008

Re: Jaká grafická karta je dobrá pro digitalizaci analogového vi

Příspěvek od Trek »

Tou redukci co mas v linku si nejsem jistej. Mas to presne jako jsem to mel ja, koupil jsem kabl na pripojeni ntb k tv :-)

Jde o to co do ty redukce pichnes za kabely, ja koupil scart - svideo na kterym je prepinac smeru.

K ty redukci treba scart - scart, svideo - svideo. Ale nejsem si jistej jednosmernosti tech kabelu. Kdyz jsem to kupoval, tak jsem byl uz dost zmatenej.
X-COM
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. lis 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká grafická karta je dobrá pro digitalizaci analogového vi

Příspěvek od X-COM »

Tohle plánuju prdnout do scartu na videu a s-video kabel snad mít smer nemůže, když je z obou stran stejný a nemá na sobě nápisy.
Směrovost kabelu mohla mít za následek ten strašně tichý zvuk.
Ryzen 7950X, RTX4090, 96GB RAM, 2TB NVMe SSD system, 2TB NVMe SSD data, 112TB RAID 6
X-COM
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. lis 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká grafická karta je dobrá pro digitalizaci analogového vi

Příspěvek od X-COM »

Takže pokrok: po aplikování té redukce už obraz funguje a zvuk jde slyšet nahlas.
Mám ale problém, že obraz je černobílý (zdroj je barevný).
Zkoušel jsem dva různé S-VIDEO kabely a bylo to stejný. Zkusil jsem i Cinch, ale kvalita byla katastrofální.

Čím by to mohlo být a kde se to dá nastavit?
Ryzen 7950X, RTX4090, 96GB RAM, 2TB NVMe SSD system, 2TB NVMe SSD data, 112TB RAID 6
wallot
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 01. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Jaká grafická karta je dobrá pro digitalizaci analogového vi

Příspěvek od wallot »

S-Video SCART kabely jsou jednosmerne je potreba mit spravny.

Pokud je obraz cernobily prepni vstup z svideo na composite. je to divne ale funguje to. stejny problem jsem mel u pripojeni UPC setopboxu pres scart-svideo redukci do tvkarty.
7800X3D, 7900GRE, Corsair K100 MX Speed, Logitech G604, MSI MPG ARTIMIS 323CQR + LG 27GL650F-B + Dell P3223QE, Arctis Nova 7/size]
Trek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2008

Re: Jaká grafická karta je dobrá pro digitalizaci analogového vi

Příspěvek od Trek »

Podle mne je to prave nejakou nekompatibilitou zapojeni tech kabelu.
Kdyz zapojim ntb k tv svideo scart, tak je to cernobily, protoze ty draty jsou zapojeny nejak jinak nez by mely bejt (uz si nepamatuju co a jak, je to nejakej cas zpatky).

Nejsem si jistej, ale myslim, ze jsem pouzil ty cinche a kvalita byla dobra, bez jakykoliv ztraty. Uz si nepamatuju proc, ale ja jsem nechtel tu redukci a koupil si ten kabel scart - svideo/cinch s prepinacem.

Smer uz mas dobrej, jinak by nejel obraz vubec (ta modra obrazovka).
X-COM
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. lis 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká grafická karta je dobrá pro digitalizaci analogového vi

Příspěvek od X-COM »

Zkusil jsem při s-video zapojení přepnout na composite a obraz nebyl žádný.
Je pravda, že na naší televizi máme možnost přepínání vstupů a vstup má vždycky dvě možnosti, z čehož jeden přijímá černobíle a druhý barevně, ale nevím, kde by se tohle dalo nastavit v počítači.
Cinch je fakt nepoužitelně nekvalitní (ale kabelem by to být nemělo, protože jím máme připojený satelit a obraz je v pohodě).

Nějaké další nápady?
Ryzen 7950X, RTX4090, 96GB RAM, 2TB NVMe SSD system, 2TB NVMe SSD data, 112TB RAID 6
Beny.eM
Nováček
Nováček
Registrován: 21. led 2010

Re: Jaká grafická karta je dobrá pro digitalizaci analogového vi

Příspěvek od Beny.eM »

Není tam někde volba obrazové normy?
CPU: AMD Phenom II X4 965 Black Edition rev.C3, MB: ASUS M4A89GTD PRO/USB3, Zdroj: Fortron Black Power 550W, RAM: Kingston HyperX 4GB BlackEd. (kit 2x 2GB) 1600MHz, GK: Sapphire ATI Radeon HD 5770 Vapor-X 1GB DDR5, OS: Microsoft Windows 7 Home Premium CZ Retail (nainstalován 64b) + Windows XP Pro (dualboot)
X-COM
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. lis 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká grafická karta je dobrá pro digitalizaci analogového vi

Příspěvek od X-COM »

Pokud obrazová norma je PAL, NTSC, SECAM atd., tak ano. Zkoušel jsem všechny a furt černobíle.
Ryzen 7950X, RTX4090, 96GB RAM, 2TB NVMe SSD system, 2TB NVMe SSD data, 112TB RAID 6
Trek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2008

Re: Jaká grafická karta je dobrá pro digitalizaci analogového vi

Příspěvek od Trek »

Můžeš prosimtě popsat, v čem je signál přes cinche nekvalitní. V mym případě to bylo kvalitní, bez ztráty kvality. Samozřejmě ty VHS dávali shitózní kvalitu protože kazety, ale rozdíl mezi přehráváním z videa a v pc přes kabely žádnej.

Myslím si, že se ti to zdá, ten černobílej obraz prostě vypadá kvalitnějš, protože tam právě nejsou ty barvy.
X-COM
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. lis 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká grafická karta je dobrá pro digitalizaci analogového vi

Příspěvek od X-COM »

Nekvalitní - obraz bliká, lítaj po něm náhodně barevné pruhy.
Ryzen 7950X, RTX4090, 96GB RAM, 2TB NVMe SSD system, 2TB NVMe SSD data, 112TB RAID 6
Trek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2008

Re: Jaká grafická karta je dobrá pro digitalizaci analogového vi

Příspěvek od Trek »

To je fakt veledivný, mně to fungovalo dobře. Zkontrolovat kabely jedině. Když o tom tak píšeš, tak jsem dostal hroznou chuť naripovat si přes víkend nějakou vhs :D
Beny.eM
Nováček
Nováček
Registrován: 21. led 2010

Re: Jaká grafická karta je dobrá pro digitalizaci analogového vi

Příspěvek od Beny.eM »

Nemám zkušenosti přímo s převodem videa, ale když jsem kdysi posílal obraz do TV, měl jsem možnost v rámci PAL vybírat z velkého množství jakýchsi poddruhů, přičemž většina z nich v TV vyprodukovala černobílý obraz. Blíž už k tomu moc nenapíšu, protože už je to dost dlouho. Jen chci napsat, že PAL má zřejmě víc možností.
CPU: AMD Phenom II X4 965 Black Edition rev.C3, MB: ASUS M4A89GTD PRO/USB3, Zdroj: Fortron Black Power 550W, RAM: Kingston HyperX 4GB BlackEd. (kit 2x 2GB) 1600MHz, GK: Sapphire ATI Radeon HD 5770 Vapor-X 1GB DDR5, OS: Microsoft Windows 7 Home Premium CZ Retail (nainstalován 64b) + Windows XP Pro (dualboot)
X-COM
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. lis 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká grafická karta je dobrá pro digitalizaci analogového vi

Příspěvek od X-COM »

Tak jsem dnes po delší době zkoušel rozchodit nahrávání z videa do počítače a přišel jsem na zvláštní věc.

Když jde z videa přes redukci obraz do počítače, je obraz chvilku nekvalitně barevný a pak se ustálí na černobílý.
Když je video přes tu redukci připojeno do televize, tak televize hraje krásně barevně.
Když z jiného zdroje (tedy bez redukce) jde stejným kabelem obraz do počítače, je krásně barevý obraz.

Dedukuji z toho tedy, že problém je mezi videem a počítačem, tedy v redukci a kabelu. Pravděpodobně je přes redukci signál moc slabý na dobrý příjem TV karty.
Je nějaké řešení?
Ryzen 7950X, RTX4090, 96GB RAM, 2TB NVMe SSD system, 2TB NVMe SSD data, 112TB RAID 6
Odpovědět

Zpět na „Audio, video a grafika“