HD video na DVD disku

Veškerý software týkající se zvuku, videa, fotografie, počítačové grafiky a podobné.
Odpovědět
limbi88
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2011

HD video na DVD disku

Příspěvek od limbi88 »

Ahoj,

chtěl bych se zeptat,zda je možné vytvořit na DVD disku video ve full HD kvalitě obsahující menu s možností výběru kapitol a bonusů. Prostě aby to nebyl klasický DVD s nízkým rozlišením, ale zachoval si strukturu. Pálil bych to na 8Gb DVD. a kapacitně by se mi tam můj vyrendrovaný materiál v pohodě vešel.

K dispozici mám paletu adobe CC

Díky zapomoc
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HD video na DVD disku

Příspěvek od Zivan »

A kde to planujes prehravat? Vytvorit z kratsiho videa Blu-ray format a vypalit ho na DVD by asi melo jit, ale DVD prehravac ti ho urcite neprehraje
https://www.videomaker.com/comment/1348 ... ent-134865
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
limbi88
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2011

Re: HD video na DVD disku

Příspěvek od limbi88 »

Právě bych byl rád kdyby se to rozjelo v klasickym DVD. Napadlo mě jestli nějaký program neumí udělat následující. V Encoru bych udělal menu ale místo abych k jednotlivým tlačítkům přiřazoval SD videa (přehrát atd.) přiřadil bych třeba něco rendrovanýho v mpeg, mp4 případně avi, to by mi umožnilo zachovat HD kvalitu videa. To jest menu by bylo pouze spouštěč jednotlivých videí na disku. Samotný DVD přehrávač umí spustit avi ve full HD tak bych to vlastně rád zkombinoval :D Nejde mi jen o rozlišení to je jasné ale nevím jestli třeba neni na DVD jako disku omezen i datový tok, který s kvalitou taky pěkně zamává.
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HD video na DVD disku

Příspěvek od Zivan »

Tak to zkus, ale tipuji, ze po zvoleni, ze chces delat DVD se ti ty videa prekonvertuji na 720×576 (pro PAL).

Obavam se, ze bud musis obetovat kvalitu a prevest to na DVD (pak to bude fungovat skoro vsude) nebo to menu a treba si vhodne pojmenovat ty fullHD videa (a bude to fungovat jen v prehravaci, ktery zvladne ten kontajner, kodek...).
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
Odpovědět

Zpět na „Audio, video a grafika“