VGA PCI-E raiser extension cable

Nevizuální úpravy HW, elektronika - Voltage-mody, regulace otáček, schémata... nejde o přetaktovávání.
Odpovědět
dspacek
Nováček
Nováček
Registrován: 30. pro 2012

VGA PCI-E raiser extension cable

Příspěvek od dspacek »

Zdravím,
tak jsem se rozhodl pro netradiční umístění VGA ve skříni a koupil tuto prodlužku pro PCI-E 16x
Obrázek
Bohužel je uplně k ničemu, jelikož při jakémkoliv 3D zatížení vyskočí BSOD.
Bez prodlužky jede VGA (R9-290) naprosto v pořádku.

Pokud máte nějaké tipy a triky jak to vyřešit, předem moc díky.
morke
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 09. srp 2009
Bydliště: Háj ve Slezsku

Re: VGA PCI-E raiser extension cable

Příspěvek od morke »

Logicky reklamovat. Jen to kabelem prodlužuje umístění slotu, takže v cestě bude někde chyba.
PC: I5-11600K, Gigabyte Z590 UD AC,
PNY RTX 3070, Corsair 16 GB DDR4, Seasonic Prime GX 750, SSD Samsung 850 EVO 500 GB/Samsumg 980 Pro 500 GB/980 1TB, Noctua NH-D15, Fractal Design Torrent
Zvuk: Foobar2000 → KS → Topping D10s → Chord C-line → Primare i22 → Chord Clearway → Monitor Audio Silver 2
dspacek
Nováček
Nováček
Registrován: 30. pro 2012

Re: VGA PCI-E raiser extension cable

Příspěvek od dspacek »

Bral jsem to z ebaye takže to bude na dlouhý lokte, nebo spíš refund. Nemá tu někdo funkční extender a je z Brna? Rád bych to alespoň odzkoušel na jiný.
dspacek
Nováček
Nováček
Registrován: 30. pro 2012

Re: VGA PCI-E raiser extension cable

Příspěvek od dspacek »

Tak jsem zkusil na ten kabel slabší grafiku HD7850 v jiným PC a všecko jele OK. Takže chybí nějaký přídavný napájení?
dspacek
Nováček
Nováček
Registrován: 30. pro 2012

Re: VGA PCI-E raiser extension cable

Příspěvek od dspacek »

Upravil jsem ten extender na napájení a výsledek to samý. takže tomu nerozumím. Každou radu uvítám. Kablíky jsem proměřoval znovu a všecko se tváří že je funkční nikde není zkrat ani studeňák.
http://davepro.rajce.idnes.cz/PCIE-Extender_raiser
termit256
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. led 2005

Re: VGA PCI-E raiser extension cable

Příspěvek od termit256 »

Tohle nikdy fungovat poradne nebude. Datove toky u modernich karet jsou tak vysoke, ze vyrobci jsou radi kdyz jim to pracuje bez chyb v desce. Timto prodlouzenim vneses do signalove cesty mnohem vyssi parazitni kapacity, mohou nastat potize s rusenim, odrazy, signalovou integritou apod. nejspis vsechno dohromady. U pomalych karet ktere nejsou tak narocne na prenosove rychlosti to muze chodit, ale je to spis sazka do loterie.
Povsimni si treba takovych meandru v layoutu plosneho spoje na zakladni desce. To tam neni z dobreho rozmaru navrhare, ale proto aby byly vsechny cesty presne stejne dlouhe a nebyla porusena signalova integrita. Predstav si, ze ty do tak pracne na mm vypilovaneho systemu pridas dalsi 20cm kus vedeni extremne mizernych parametru. Pokud uz neni signal vlivem parazitnich kapacit zkresleny natolik ze nejde jednoznacne rozlisit kdy je 0 a 1 nastane problem se zpozdenim vnesenym tim kabelem. Ackoliv se ti to nemusi zdat, karta komunikuje se systemem obousmerne a pokud neprijde odpoved do ocekavane doby je problem.

Vyrobci spotrebky se snazi vyhnat vykon za danou cenu na maximum a proto cely system jede pomerne na hrane bez vetsich rezerv aby takovou vec byl schopen ustat.
Proste ozel tu stovku nebo kolik si za to dal, pripadne to nekomu strel na aukru. Fungovat to poradne nikdy nebude, pokud nahodou ano bude to jen ke cti navrharu danych komponent.
dspacek
Nováček
Nováček
Registrován: 30. pro 2012

Re: VGA PCI-E raiser extension cable

Příspěvek od dspacek »

No tak paráda, toho jsem se obával. Ale já to potřebuju do svýho návrhu skříně. maximálně ještě by se dala použít tato 90°, myslíš že bude fungovat? Ta už vypadá líp nachystaná na parazitní kapacity a navíc má délku jen 40mm. Co na to říkáš?
http://www.ebay.com/itm/PCI-Express-16- ... 54057dc197

PS: jak je tedy možný, že na Mining to funguje? Jde tedy o ztrátu obrazových dat?
termit256
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. led 2005

Re: VGA PCI-E raiser extension cable

Příspěvek od termit256 »

Tezko rict jestli to pojede nebo ne, v kazdem pripade je ovsem pravdepodobnost mnohem vyssi nez u toho kabelu. Osobne bych tipoval ze pojede, vzhledem k tomu ze s tim kabelem to jelo "aspon trochu", ale kdyz ne, tak mne nekamenuj :-)

Proc to jinde jede a tobe ne muze mit vicemene jakykoliv duvod, od fyzikalnich moznosti sbernice az po napriklad vyschly kondik ve zdroji karty.
Je taky mozne, ze je tenhle bazmek vyroben pro nejakou specialni aplikaci kde vysoke datove toky bud nejsou, nebo je sw napsan tak aby s tim nebyly problemy.

Kde konkretne problem vznika bude problem zjistit i s prislusnym mericim vybavenim a stejne by ti takova znalost k nicemu nebyla. Nejspis to bude neco podobneho co vidis na modre obrazovce smrti pred tim nez se resetne pocitac :-)
PET5
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: VGA PCI-E raiser extension cable

Příspěvek od PET5 »

Při miningu má grafická karta mnohem nižší požadavky na propustnost PCI-E sběrnice. Pro tento účel postačí sběrnice PCI-E 1x, k provozu ji tedy stačí pouze jediná funkční linka.
CPU: Intel i9-10900K, MB: NZXT N7 Z590, AIO: NZXT Kraken X63 RGB, RAM: Kingston 2× 32GB DDR4 3200MHz CL16 Fury, Disky: 1× SSD 1TB + 2x WD HDD 3TB, GPU: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, PSU: Cooler Master V1200 Platinum, CASE: NZXT H7 FLOW, OS: Windows 10 PRO 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: DELL UltraSharp 30" PremierColor UP3017 2560x1600. Alternativně: Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 12 Pro Max
dspacek
Nováček
Nováček
Registrován: 30. pro 2012

Re: VGA PCI-E raiser extension cable

Příspěvek od dspacek »

No tak to jste mě nepotěšili. Ale díky za rady a poznatky. Všecko dává smysl a toho si cením nejvíc. Karta jede vcelku na plný výkon i na PCI-E 4x, tak to zkusím ještě nastavit v BIOSU a pak teda vemu tu 90°redukci v tišťáku. Jakmile se něčeho dobádám. Obeznámím sem výsledek.
Ahoj
dspacek
Nováček
Nováček
Registrován: 30. pro 2012

Re: VGA PCI-E raiser extension cable

Příspěvek od dspacek »

Tak se hlásím s aktuálními informacemi. Vaše postřehy byly velmi platné a po zapojení karty do PCI-E16x s omezením na 4X a po sléze 2X jede karta OK, ztráta výkonu i po OC je cca 1-2% takže spíš odchylka měření. Nastaveno mám na 2X pro absolutní jistotu a stabilitu.
jen doufám, že budoucí sestava bude mít tytéž možnosti nastavení SLOTU PCI-E (Gigabyte X79 UD3).
I přes to zkusím 90°redukci v tišťáku i když karta bude mojí modifikaci case backplatem nahoru místo blokem nahoru :(
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: VGA PCI-E raiser extension cable

Příspěvek od Dithius »

1) co bylo napsáno výše, že karta při miningu nepotřebuje více linek jepravdivá, tam se to zpracováva na kartě delší dobu a ne takřka okamžitě takže přijmaní a odesílaní není tak rapidní. proto se připojují karty v mining strojich pomoci takových kablu do všech slotů včetně těc X16 X8 X4 a X2 (ale do X1 bych už asi nešel)

2) Jestlí máš X4 a nemá to vliv na výkon tomu bych u Her nevěřil moc jakože, už u X16 to je měřitelné (bavím se ale o PCI-Ex revize 2.0 protože jestli deska a Procesor umí revizi 3.0 tak tam je na linku zvyšený tok tak ohromě že to nebude omezovat žadnou kartu, možna že ne ani nejvyžší Quadro) jestli máš CPU co umí revizi 3.0 a a desku co chodí s Pci-Ex rev 3.0 tak to máš i na těch 4x možná dost.

Ono kdyby 3.0 nestačilo tak karty dneška stracejí výkon a duálni karty jako 7990 nebo novější by na X16 nemohly být efektivně pracujicími zařízeními.
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
gejmer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. čer 2008

Re: VGA PCI-E raiser extension cable

Příspěvek od gejmer »

Těch sestav kdy je grafika uplně mimo PC jsem po internetu už pár viděl. Nejde mi to teda do hlavy, proč ten riser někde funguje a tady ne :?:
Třeba tady GTX 590: The RecoilMachine
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: VGA PCI-E raiser extension cable

Příspěvek od Dithius »

na te fotce ten kabel vypadá masivněji/kvalitněji :D se ani nedivim když je tak dlouhej. No prostě u nás v Česku je omezená nabídka speciálnějších sortimentů
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: VGA PCI-E raiser extension cable

Příspěvek od Flegy »

to, ze to nefunguje muze byt rusenim... tyhle srajdy nejsou odstineny. to je prusvih. navic je moc dlouhej mi prijde (vzhledem k frekvencni charakteristice pci-e)
oneb1t
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2010

Re: VGA PCI-E raiser extension cable

Příspěvek od oneb1t »

ja sem provozoval podobnej kabel pro 6850 a fungovalo to mas smulu na vadnej kabel :)
i7-12700K, 2x16GB DDR5-4800MHz, ASUS B660-I, 1TB WDS100T1X0E
i5-12400F@5.5GHz, 4x8GB DDR5-4800MHz CL40, Asrock B760M PG riptide, A-data 1TB XPG SX8200, Radeon MI25@WX9100 16GB, NZXT S340 Elite, X4071UHSU
HP ENVY x360 13" Ryzen 3 4300U
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: VGA PCI-E raiser extension cable

Příspěvek od CageJ »

Ja to vidim inac.. R9 290 je zrava karta, velmi zrava a je mozne, ze cez ten extender je velka strata prudu... Dodavam, ze cez PCI EX ide nie zanedbatelnych 75W.. Moze to byt aj kvalitou kabla..
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
oneb1t
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2010

Re: VGA PCI-E raiser extension cable

Příspěvek od oneb1t »

to neni problem :) problem je se signalem kdyz je ten kabel blbe udelanej
i7-12700K, 2x16GB DDR5-4800MHz, ASUS B660-I, 1TB WDS100T1X0E
i5-12400F@5.5GHz, 4x8GB DDR5-4800MHz CL40, Asrock B760M PG riptide, A-data 1TB XPG SX8200, Radeon MI25@WX9100 16GB, NZXT S340 Elite, X4071UHSU
HP ENVY x360 13" Ryzen 3 4300U
Odpovědět

Zpět na „Modifikace hardware“