Textový LCD displej

Nevizuální úpravy HW, elektronika - Voltage-mody, regulace otáček, schémata... nejde o přetaktovávání.
Odpovědět
d4gu8
Nováček
Nováček
Registrován: 02. říj 2009

Re: Textový LCD displej

Příspěvek od d4gu8 »

S mikročipi němám takové zkušenosti (nemám doma programátor, jinak jsem s nimi už pracoval, atmel, pic, motorola) a přišlo mi to jako celkem dobré řešení. Je nějaké stejně snadné a funkční řešení?

Locki: jak ty jsi postoupil s ftdičkem na tom serveru? Já teď jsem ve stavu kdy mi běhá komunikace s čipem přes c-čko, ale zatím nevím jak to přemluvit, aby to udělalo driver mezi knihovnou ftdi a lcd4linux. Bitbang mód mi taky běhá.

EDIT: Tak už mám program k vypisování na display přes knihovnu libusb, zatím to je ve fázi, že mám proměnou do které mohu zapisovat data a na display to směruji pomocí souřadnic počátečního písmene. Stále ale tápu jak to napojit na to LCD4LINUX. Kdyby měl někdo nápad byl bych za každou radu vděčnej.
ITA
Černá karta
Černá karta
Registrován: 13. led 2011
Bydliště: South Bohemia

Re: Textový LCD displej

Příspěvek od ITA »

znate nekdo toto? http://lcdsmartie.sourceforge.net/

nejak se mi nepodarilo vycist na jake rozhrani.. nenajde se nekdo kdo by to dokazal dle webu dat dohromady?
enbit
Nováček
Nováček
Registrován: 05. bře 2010

Re: Textový LCD displej

Příspěvek od enbit »

Tenhle program normálně používám a funguje perfektně s mým 4x20 displejem připojeným na usb s pic18f2550 (podporuje i lpt a seriovy port)
iwi
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 31. srp 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: Textový LCD displej

Příspěvek od iwi »

Používal jsem na LPT portu, fungovalo bez problémů, teď se mi to nějak válí v šuplíku a úspěšně se na to práší :-(
Moje pecko: ASUS P4P800-E Deluxe, P4 2,4GHz ,2x256MB PC2700 Samsung,MSI GeForce4 Ti4200 128DDR,40GB Maxtor 6L040J2,80 GB Samsung,20GB Seagate,DVD Teac,CD-RW Teac 524E,CD-R Acer 40x,LG 4120B,Microcom DeskPorte 56,Big Blue Tower by Iwi,FORTRON FSP350-60PN (PF),SAMSUNG SyncMaster 755DFX, Logitech WingMan Rumblepad, connected over Ovislink-WL5450AP 512k unlimited
d4gu8
Nováček
Nováček
Registrován: 02. říj 2009

Re: Textový LCD displej

Příspěvek od d4gu8 »

Tak napíšu jak jsem postoupil, driver už je skoro hotovej, je to program v cčku kterej načítá znaky z textaku, kterej si určíte a vypisuje to na displ ve 4bitovém režimu. Je to psaný pod linuxem a už to i maluje, grafování tam sice není, ale můžete si vypisouvat lautr všechno co chcete a nebo si dokážete z systému vyčíst...
P.S.: využívám to ftdi-čko
Odpovědět

Zpět na „Modifikace hardware“