Projektor z LCDcka

Nevizuální úpravy HW, elektronika - Voltage-mody, regulace otáček, schémata... nejde o přetaktovávání.
Odpovědět
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trinom »

Tak se taky musím pochlubit svým projektorem. Zatím je jen na dvlachy, během týdne to zkopíruju i sem...

// EDIT: Opraven link
Naposledy upravil(a) Trinom dne sob 3. lis 2007, 20:06, celkem upraveno 1 x.
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
Dr Meduza
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Dr Meduza »

Trinom píše:Tak se taky musím pochlubit svým projektorem. Zatím je jen na dvlachy, během týdne to zkopíruju i sem...
chce to prihlaseni :evil:
Máte-li zájem o levnou laserovou operaci očí, přiložte bulvy k obrazovce
expLorer
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. pro 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od expLorer »

Woyta tak uz rozumiem preco S-video trebalo hned povedat ze je to zo sony playstation lcdcko :-) no tak vcelku fajn.. ale nevies oriantacne kolko by mohol mat ms ? pozeral som jeden monitor ktory by som nan mohol pouzit a pisu ze ma 40ms a novsi typ 35ms a teraz neviem ci to vobec bude stihat filmy so spokojnostou.. najidealnejsie je pre mna nejaka 14''ka maximalne 15'' na ktorej je mozno menit velkost obrazu a mala by okolo 4 - 16ms aby som si mohol skusit na nom zahrat aj nejaku hru mozno ved predsa len koho by to nelakalo si zahrat na takej velkej uhlopriecke :-)

Trinom supni to sem prosim ta, ta stranka vyzaduje prihlasenie..
CPU: C2D E7200 [cooled by Scythe Ninja Plus] | MB: ASUS P5Q PRO | RAM: APACER DDR2 2x1GB 800MHz GOLDEN KIT | VGA: ASUS HD4850 512MB | HDD: WD 160GB, Hitachi 500GB + PATA suflik(Hitachi 80GB) | PSU: ASUS A-45GA 450W | LCD: LG L204WT 20.1'' | AUDIO: Creative SB Live 5.1 Digital + KENWOOD KR-A3050 + Radiotechnika S-90 | Logitech MX500 | Logitech MOMO Racing | ASUS MyCinema-P7131
NB: Acer TravelMate 4002LMi (PentiumM1.6GHz, DDR512MB,ATi Radeon9700Mobility,HDD60GB,..)
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trinom »

Dr Meduza píše:
Trinom píše:Tak se taky musím pochlubit svým projektorem. Zatím je jen na dvlachy, během týdne to zkopíruju i sem...
chce to prihlaseni :evil:
fotky jsem zkopíroval k sobě na server
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Woyta »

2expLorer
Tohle bude mit podobny doby odezvy. Obcas v rychlych scenach nestiha.
Co se tyce hrani tak jsem si zkusil pustut par hernich videi. (Auta, letadla) Hrat na tom asi pujde.
Scren je z meho videa k H shifteru
http://pc-territory.ic.cz/projektor2/final/IMG_3678.JPG
Na barvy nekoukej. Hral jsem si dnes s pozici vybojky (Bliz k LCD = vic svetla). a ted to trochu koriguju. Uhlopricka byla 138cm.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trinom »

Když už se v těch displejích hrabu, tak jsem to nastavil jako důležitý :)
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trinom »

Na "našem" fóru DIY projektorů jsem uvedl, že projekor plánuju přestavět na LED diody. A protože tu máme tohle téma taky, tak sem dávám alespoň odkaz :)

Multipost jsem si nemohl odpustit, protože by si jinak nikdo ani nevšiml, že tu něco přibylo...
...bohužel
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
orbion
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2007

Příspěvek od orbion »

Tak jak na to koukám, tak se mi to začíná líbit..doma mám ještě starý 15" LCD a objektiv bych taky našel a s bednou nebude problém.
V elektonice se celkem vyznám ale moje znalosti optiky sou mizivý :o takže bych se rád zeptal na pár věcí:

Jakej rozdíl je mezi
zpětnou (zadni)projekcí
klasickou přední projekcí
předně-zpětnou projekcí
a co má jaký výhody

ten reflektor je počítám k usměrnění světla z výbojky...

a jak spočítám všechny ty vzdálenosti (program,vzorce?)
..tu vzdálenost výbojka - LCD;LCD objektiv.. to bych snad estel dal ale to ostatni jako vzdalenost reflektoru od vybojky atd to už asi ne :oops:

jinak mam prostor pro promítání ze vzdálenosti 377cm a s úhlopříčkou by neměl bejt problé stěna, kterou by se mělo promítat je 214x224

..ještě poslední věc: jak dlouho vydrží ta výbojka?...u klasickýho dataprojektoru se musej přece jednou za čas vyměnit vysvícený lampy tak jak je to tady s tou výbojkou..neni to to samý?
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trinom »

orbion píše:Tak jak na to koukám, tak se mi to začíná líbit..doma mám ještě starý 15" LCD a objektiv bych taky našel a s bednou nebude problém.
V elektonice se celkem vyznám ale moje znalosti optiky sou mizivý :o takže bych se rád zeptal na pár věcí:

Jakej rozdíl je mezi
zpětnou (zadni)projekcí
klasickou přední projekcí
předně-zpětnou projekcí
a co má jaký výhody
Přední projekce = zpětná projekce. Prostě svítíš projektorem na zeď, plátno, sebe,... :lol: Zadní projekce je když koukáš na plátno a projektor je za plátnem.
orbion píše:ten reflektor je počítám k usměrnění světla z výbojky...
Přesně tak.
orbion píše:a jak spočítám všechny ty vzdálenosti (program,vzorce?)
..tu vzdálenost výbojka - LCD;LCD objektiv.. to bych snad estel dal ale to ostatni jako vzdalenost reflektoru od vybojky atd to už asi ne :oops:
vzdálenosti se dělají podle ohň. vzdáleností fresnelů a objektivu.
orbion píše:jinak mam prostor pro promítání ze vzdálenosti 377cm a s úhlopříčkou by neměl bejt problé stěna, kterou by se mělo promítat je 214x224
jo, to jde.
orbion píše:..ještě poslední věc: jak dlouho vydrží ta výbojka?...u klasickýho dataprojektoru se musej přece jednou za čas vyměnit vysvícený lampy tak jak je to tady s tou výbojkou..neni to to samý?
Lampa vydrží přes 10 000 hodin a je za něco kolem 1 tisíce korun (narozdíl od komerčních, který vydržej 1000 h a stojej 10 000 Kč). LED technologie má výdrž až 50 000 h
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
orbion
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2007

Příspěvek od orbion »

Díky moc za odpovědi teď v tom mám konečně trochu jasno :wink:

sice nechápu jak si to moh postavit za 3500 když si vezmu že starej LCD se dneska koupí tak za 2000 výbojka s příslušenstvím kolem 1000 a pak fresnely a objektiv a už seše dávno za 4000Kč :? ....jedině že bys už mel naky LCD doma.

tak ted ale hura do objednavani fresnelu shaneni LCD a objektivu a stavby bedny...pak dam určitě vědět co sem sbastlil dohromady :)

jinak rozdíl v použitý úhlopříčce LCD je akorát v tom že máš menší promítanej obraz ze stejný vzdálenosti ne?
..no a samozřejmě je ten projektor pak menši ale to nehraje roli protože těžko budu přenášet LCD projektor plnej skla s váhou min30kg :-D
..jo a asi tma vlastně hraje roli to rozlišení..těžko seženu 15 LCD s 1280x1024 :oops:
jo jinak co říkáte na tohle
http://images.projectorpoint.co.uk/pdf/ ... Report.pdf
docela sem se lek když sem to viděl :shock: ...ale snad to nebude tak hrozný...btw. na tom jednom snímku už černá střed toho LCD a to se přece stává když máš blbý chlazeni a vysokou teplotu......mno doma mám 2x140 turbiny takže chlazeni si ňak pořešim....to by mělo ovlivnit životnost toho LCD asi nejvíc ne?
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trinom »

LCD jsem koupil za pětikilo, fresnely sehnal ve škole z meotaru. Jen výbojka a příslušenství k ní je nový. Bedna je z jinak nepoužitelnýho lamina (dřevotříska potažená jen z jedný strany).
Jinak ten můj displej je ňákej držák - nikdy jsem neměl černej střed a to věřím, že tam jsou teploty kolem 60°C.
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
M4r1hu4n3
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. srp 2006

Re: Projektor z LCDcka

Příspěvek od M4r1hu4n3 »

Žije v poslední době česká scéna s domácími doma vyrobenými projektory? Nebo už je jejich cena taková že se to nevyplatí? Připadá mi že se slehla zem po tomhle odvětví lidové tvorby.
"Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti." Jan Amos Komenský
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Projektor z LCDcka

Příspěvek od Woyta »

Vzhledem k rozsireni LCD TV velkych rozmeru se uz moc nebastli.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
HentaiRush
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2007
Bydliště: Téměř Praha

Re: Projektor z LCDcka

Příspěvek od HentaiRush »

Jo, taky jsem si nedávno říkal, kde je aktivita na Mitzu (nebo jak se to projectorfórum jmenovalo).
Retina je tu už pár let a něják jsem nikde neviděl, že by to někdo využíval. Asi krize. :)
Wannabe dickface... :]
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Projektor z LCDcka

Příspěvek od Trinom »

Neboj, ona s příchodem 4k obrazovek výroba DIY projektorů zase ožije :)

Jinak forum žije dál...
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
oneb1t
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2010

Re: Projektor z LCDcka

Příspěvek od oneb1t »

podle me je zajimavy to vyrobit z 5LCD 1920x1080 pro telefon nebo tablet + 100W LED ale jeste sem nevidel nikoho kdo by to tak vyrobil
i7-12700K, 2x16GB DDR5-4800MHz, ASUS B660-I, 1TB WDS100T1X0E
i5-12400F@5.5GHz, 4x8GB DDR5-4800MHz CL40, Asrock B760M PG riptide, A-data 1TB XPG SX8200, Radeon MI25@WX9100 16GB, NZXT S340 Elite, X4071UHSU
HP ENVY x360 13" Ryzen 3 4300U
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Projektor z LCDcka

Příspěvek od Trinom »

proč 5 LCD? Seřídit pět optik bude oser, jako prase, nemluvě o problémech s převodníky a já nevím, kde čím vším. Jeden 4k displej, pořádnou LEDku, nebo výbojku a hurá na to.

Hádám, že 4K displeje pro notebooky, či tablety na sebe nenechají dlouho čekat.
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
oneb1t
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2010

Re: Projektor z LCDcka

Příspěvek od oneb1t »

5 palec :D sem se spatne vyjadril at to neni velky jak krava (a odpadaj problemy s cockama protoze se to da podsvitit prakticky jednolite pomoci 5W ledek treba
i7-12700K, 2x16GB DDR5-4800MHz, ASUS B660-I, 1TB WDS100T1X0E
i5-12400F@5.5GHz, 4x8GB DDR5-4800MHz CL40, Asrock B760M PG riptide, A-data 1TB XPG SX8200, Radeon MI25@WX9100 16GB, NZXT S340 Elite, X4071UHSU
HP ENVY x360 13" Ryzen 3 4300U
HentaiRush
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2007
Bydliště: Téměř Praha

Re: Projektor z LCDcka

Příspěvek od HentaiRush »

oneb1t píše:protoze se to da podsvitit prakticky jednolite pomoci 5W ledek treba
Stačí jedna kvalitní a tím nemyslím nějákej 100W multičip z ebay.. Ono není problém vycucat z jedné ledky 2000 a více lumenů. Když vidím ty projektory v Alze a podobně, kde se chluběj, že tento "LED projektor" má 1000lumenů, tak se směju.. 1000lm je v dnešních ledkách uplně průměrná hodnota.
(ty 100W ledky z ebay, mají tak 60-70lm/w, což je taky dneska starožitnost jako sviňa.
Wannabe dickface... :]
oneb1t
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2010

Re: Projektor z LCDcka

Příspěvek od oneb1t »

no ale na 100W potrebujes pak jeste 2 cocky

kdyz tam das 20x5W coz stoji naprosto smesny penize a navic je muzes naskladat tak ze se daj napajet treba inteligentne ze zdroje od notebooku coz s 1x100W nejde (vetsinou potrebuje okolo 35V) tak uz prakticky neni potreba dalsi cocka
i7-12700K, 2x16GB DDR5-4800MHz, ASUS B660-I, 1TB WDS100T1X0E
i5-12400F@5.5GHz, 4x8GB DDR5-4800MHz CL40, Asrock B760M PG riptide, A-data 1TB XPG SX8200, Radeon MI25@WX9100 16GB, NZXT S340 Elite, X4071UHSU
HP ENVY x360 13" Ryzen 3 4300U
Odpovědět

Zpět na „Modifikace hardware“