Taktovanie IPS monitoru z 60Hz na 90Hz (max) spíš 75Hz

Nevizuální úpravy HW, elektronika - Voltage-mody, regulace otáček, schémata... nejde o přetaktovávání.
Odpovědět
AdamGaming
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. říj 2014

Taktovanie IPS monitoru z 60Hz na 90Hz (max) spíš 75Hz

Příspěvek od AdamGaming »

Zdravím mám Aoc 2769Vm a chtěl bych ho nataktovat na 75Hz pár lidí mi tvrdilo že to je docela podstatný rozdíl.. a může při tolika Hz shořet ? či naopak těch 15 je skoro zanedbatelné.. ? Grafiku mám GTX 970 MSI můžete mi poradit jak na to ?
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: Taktovanie IPS monitoru z 60Hz na 90Hz (max) spíš 75Hz

Příspěvek od PKBO »

Tady to naškrtej, musíš mít vypnuté DSR jinak to nepůjde.

Zaškrtni potlačení zatmívacích intervalů CVT a naklikej si Hz, až to bude moc, tak to poznáš... hlavně si dej pozor, aby jsi nepotvrdil špatně nastavenou frekvenci, je pak docela opruz donutit systém zapomenout...
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Taktovanie IPS monitoru z 60Hz na 90Hz (max) spíš 75Hz

Příspěvek od Ache »

PKBO píše:Tady to naškrtej, musíš mít vypnuté DSR jinak to nepůjde.
To určitě není pravda, ba naopak! Díky aktivnímu DSR OC monitoru funguje i při těhle simulovaných vyšších rozlišeních.

Jinak zmíněný monitor je fullHD, takže by bezpečně bez nějakých hacků pixel-clocku mohl zvládat tohle časování:
http://abload.de/img/75emleq.png

O tom jak točit monitory (na zafixování OC pro všechny rozlišení se hodí utilita CRU) se podívej do tohohle tématu:
http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=76&t=194177
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: Taktovanie IPS monitoru z 60Hz na 90Hz (max) spíš 75Hz

Příspěvek od PKBO »

V klasických driverech ti to nedovolí upravit se zapnutým DSR, alespoň poslední verze.

V CRU to nejspíš problém není, ovšem já mu poskytl návod k NV panelu a tam to takhle je.

Jinak já jsem se se svýma nedostal nad 71.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Taktovanie IPS monitoru z 60Hz na 90Hz (max) spíš 75Hz

Příspěvek od Ache »

PKBO píše:V klasických driverech ti to nedovolí upravit se zapnutým DSR, alespoň poslední verze..
proto doporučuju to CRU.
Já to mam třeba takhle:
http://abload.de/img/beznzvu96pqq.jpg

Postup v rychlosti je tedy následující:
1. přes NV control panel si testuju OC jaký monitor zvládá.
2. po nalezení stabilního OC (bez duchů a frameskipů - nutno pořádně otestovat!) si hodnoty ofotím.
3. pomocí aplikace CRU vymažu v ovladači pro monitor všechna rozlišení kromě mého ručně nastaveného.
4. V nvidia control panelu ještě nastavím v sekci Přizpůsobení velikosti a pozice plochy - zýlošku změna měřítka A tam nastavím provádět změnu měřítka na GPU.
Díky tomu bude OC fungovat nejen v DSR, ale i naopak v nižších rozlišeních které jsem vymazal! Prostě v mém případě vždy a všude 80Hz. :wink:

EDIT: tohle nastavení 80Hz určitě nezkoušej. je k tomu potřeba ještě hackovat pixel-clock (aby bylo možné překročit 165MHz), doporučuji začít na těch 75Hz které se vejde do normy, jen s upravenými časy. viz předchozí screen.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Odpovědět

Zpět na „Modifikace hardware“