Jednoduchý obvod - návod na stavbu

Nevizuální úpravy HW, elektronika - Voltage-mody, regulace otáček, schémata... nejde o přetaktovávání.
Odpovědět
wildak
Nováček
Nováček
Registrován: 03. srp 2014

Jednoduchý obvod - návod na stavbu

Příspěvek od wildak »

Zdravím,

neznáte někdo (nebo víte kam na netu odkázst), návod na stavbu nějakého primitivního obvodu na zbůsob otevření/uzavření obvodu - jde mi o to, aby po přerušení obvodu na jedné části se aktivoval obvod na druhé. A nechce se mi používat systém s relé. Snad jsem to popsal dost jasně.

Díky
PET5
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednoduchý obvod - návod na stavbu

Příspěvek od PET5 »

Nenapsal jsi, co hodláš spínat. Zejména o jaké napětí a proudy půjde.

Přesto bych si tipl, že by tě mohlo zajímat řešení pomocí Solid state relé, neboli SSR. Je to čisté řešení bez mechanických prvků.
CPU: Intel i9-10900K, MB: NZXT N7 Z590, AIO: NZXT Kraken X63 RGB, RAM: Kingston 2× 32GB DDR4 3200MHz CL16 Fury, Disky: 1× SSD 1TB + 2x WD HDD 3TB, GPU: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, PSU: Cooler Master V1200 Platinum, CASE: NZXT H7 FLOW, OS: Windows 10 PRO 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: DELL UltraSharp 30" PremierColor UP3017 2560x1600. Alternativně: Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 12 Pro Max
wildak
Nováček
Nováček
Registrován: 03. srp 2014

Re: Jednoduchý obvod - návod na stavbu

Příspěvek od wildak »

sorry to jsem si neuvedomil - dostala se mi do rukou sms centrala/alarm a ta ma logicky vstup /sepnuto-nesepnuto/ pri sepnuti vstupu umi odeslat sms - a ja to chci vyuzit jako "DIY udelatko" pro zaznamenani treba neohlaseny otevreni dveri atd. takze napeti/proud staci minimalni
PET5
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednoduchý obvod - návod na stavbu

Příspěvek od PET5 »

Tak na tohle ti stačí pouze pasivní magnetický spínač na dveře za pár korun, který napojíš přímo na logický vstup pomocí dvou drátů. Není třeba řešit žádné napájení.
CPU: Intel i9-10900K, MB: NZXT N7 Z590, AIO: NZXT Kraken X63 RGB, RAM: Kingston 2× 32GB DDR4 3200MHz CL16 Fury, Disky: 1× SSD 1TB + 2x WD HDD 3TB, GPU: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, PSU: Cooler Master V1200 Platinum, CASE: NZXT H7 FLOW, OS: Windows 10 PRO 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: DELL UltraSharp 30" PremierColor UP3017 2560x1600. Alternativně: Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 12 Pro Max
wildak
Nováček
Nováček
Registrován: 03. srp 2014

Re: Jednoduchý obvod - návod na stavbu

Příspěvek od wildak »

o tom jsem jiz taky uvazoval- ale centrala umi poslat sms jen pri /sepnuto/ naprogramovat tak aby odesilala pri "otevreni okruhu" bohuzel nejde, tak jsem prave uvazoval o tomto reseni...
PET5
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednoduchý obvod - návod na stavbu

Příspěvek od PET5 »

To není problém. Prodávají se magnetické spínací kontakty i v opačném provedení, kdy při zavřených dveřích je kontakt rozpojen a po otevření se sepne. :)
CPU: Intel i9-10900K, MB: NZXT N7 Z590, AIO: NZXT Kraken X63 RGB, RAM: Kingston 2× 32GB DDR4 3200MHz CL16 Fury, Disky: 1× SSD 1TB + 2x WD HDD 3TB, GPU: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, PSU: Cooler Master V1200 Platinum, CASE: NZXT H7 FLOW, OS: Windows 10 PRO 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: DELL UltraSharp 30" PremierColor UP3017 2560x1600. Alternativně: Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 12 Pro Max
wildak
Nováček
Nováček
Registrován: 03. srp 2014

Re: Jednoduchý obvod - návod na stavbu

Příspěvek od wildak »

ok kouknu na net po nejakem - diky za pomoc a inspiraci ;)
Odpovědět

Zpět na „Modifikace hardware“