Výměna součástky na odpálené myši

Nevizuální úpravy HW, elektronika - Voltage-mody, regulace otáček, schémata... nejde o přetaktovávání.
Odpovědět
SpeedyGT
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2005
Kontaktovat uživatele:

Výměna součástky na odpálené myši

Příspěvek od SpeedyGT »

Dneska mi odešla myš, pravděpodobně se mi někde překroutil kabel, začal se slušně zahřívat a pak začla myš i slušně smrdět. Rozebral sem ji, kabel jsem zkrátil, ale zaboha nevim co to je za součásku co mi odešla abych ji mohl vyměnit. Pozná někdo podle fotky? Označení na plošňáku je C2 a má to + a - nakreslené na PCB.

Myš je Razer Imperator 5600dpi, RZ01-0017

Na netu sem našel fotky kde ještě součástku mají, čtu tam něco jako C106? To by znamenalo kondenzátor 10uF 16V? Uplně nevim, u myši na 5V?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
AMD Ryzen R7 7700X + AiO Fractal Lumen S36 V2 / ASUS TUF Gaming B650-PLUS / Kingston FURY 2x32GB 5200MHz / Gigabyte RX6600XT OC PRO / WD Black SN770 NVMe 1TB / Enermax Modu82 625W / Fractal Meshify / 3x Dell P2720D 2560x1440
Yamwen31
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. pro 2016

Re: Výměna součástky na odpálené myši

Příspěvek od Yamwen31 »

Já si nejsem jistej jestli to vůbec půjde vyměnit. Myš je spotřební elektronika, takže se neopravuje, ale vyhazuje.
SpeedyGT
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna součástky na odpálené myši

Příspěvek od SpeedyGT »

Jako chci to aspoň zkusit, jestli to splašim a bude to věc za pár korun, tak mě to za to stojí jelikož mě ta myš stála 1500... :) . Minule mi takhle prdnul mikrospínač u jinýho Razera a ten sem v pohodě vyměnil a myš funguje už další 2 roky bez problémů.
AMD Ryzen R7 7700X + AiO Fractal Lumen S36 V2 / ASUS TUF Gaming B650-PLUS / Kingston FURY 2x32GB 5200MHz / Gigabyte RX6600XT OC PRO / WD Black SN770 NVMe 1TB / Enermax Modu82 625W / Fractal Meshify / 3x Dell P2720D 2560x1440
Yamwen31
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. pro 2016

Re: Výměna součástky na odpálené myši

Příspěvek od Yamwen31 »

Počítám, že v záruce jí už nemáš jinak bys tohle neřešil. A jak víš, že je to zrovna ta součástka co máš na obrázku?
SpeedyGT
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna součástky na odpálené myši

Příspěvek od SpeedyGT »

Je to 14 dní po záruce, jinak bych to neřešil. Ta součástka to bude, jelikož když sem do ní dloubnul tak se rozpadla v prach :lol: . Snad tam nebude nic jinýho chcíplýho ale jak řikam - za pokus to stojí.
AMD Ryzen R7 7700X + AiO Fractal Lumen S36 V2 / ASUS TUF Gaming B650-PLUS / Kingston FURY 2x32GB 5200MHz / Gigabyte RX6600XT OC PRO / WD Black SN770 NVMe 1TB / Enermax Modu82 625W / Fractal Meshify / 3x Dell P2720D 2560x1440
Spring
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. zář 2013
Bydliště: Praha - Klánovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna součástky na odpálené myši

Příspěvek od Spring »

Alespoň víš, k čemu součástka sloužila a nezbývá ocenit její dokonalou funkčnost :-)
"If it moves, compile it. If it moves too quickly, don't mark it stable. If it stops moving, drop it. It's not like your processor has anything better +to do" ... Gentoo
Yamwen31
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. pro 2016

Re: Výměna součástky na odpálené myši

Příspěvek od Yamwen31 »

Klasika prostě. 14 dní po záruce a posere se to. :D Ale stejně si nemyslím, že tu součástku seženeš. Ale jak říkáš. Za zkoušku nic nedáš. :)
ÿthren
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. pro 2011

Re: Výměna součástky na odpálené myši

Příspěvek od ÿthren »

to bys sem musel dát lepší foku ať víme co je na ní napsáno. nejspíš to bude nějaký tantalový kondenzátor. ale jestli to myš vyléčí se nedá říct. odhadl bych že to bude prostě smd tantal kolem těch 10uF nicméně myš by mohla jet i po jeho odstranění na funkcí by neměl mít tak kritický vliv
o.cabal
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. říj 2006
Bydliště: Hradec k
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna součástky na odpálené myši

Příspěvek od o.cabal »

skoč do gme nebo ges. kup smd kondenzátor (elektrolyt) 10uF/16v a bude to ok. podle mě to bude i bez něj pokud je někde hned u usb kabelu 8) akorát ho odstran protoze je ve zkratu.
Yamwen31
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. pro 2016

Re: Výměna součástky na odpálené myši

Příspěvek od Yamwen31 »

Tak co už jsi to opravil? :D
Odpovědět

Zpět na „Modifikace hardware“