Asus P5Q Pro (775, P45 + ICH10R)

Základní desky firmy Asus.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
Kajry
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 18. srp 2008
Bydliště: Chýnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus P5Q Pro (P45) - vse o desce

Příspěvek od Kajry »

Hoj nemáte nekdo tu novou Express Gate 1.4.4.1 doma? Já to stahoval z ASUSáckýho FTP už 3x rychlostí 17kb/s apokaždé mi ten zip háže chybu. Tak kdyby někdo kdo jí má někam upnul pls byl bych rád.
Buďto někam na share server nejlépe CZShare nebo můžu poskytnout svoje FTP...

Dík moc!!!!
8Sokar
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 29. pro 2006

P5Q PRO restarty/vypnuti

Příspěvek od 8Sokar »

Zdar, koupil jsem si tuto desku spolecne s:

ENGTX275 ASUS
Seasonic SS-500ET-T3 500W, OEM
Kingstone KVR800D2N5K2/4G
Intel Core2 Duo E8400

DEska jede hezky, dal jsem novy BIOS, naistaloval ovladace. Problem je, ze se obcas deska jakoby restartuje ale spis je to vypnuti s tim, ze se snazi znova nabehnout. Ted se mi rano stalo, ze EPU-6 Engine(utilitka pro desku optimalizujici vykon) jel na panacka tzn. max uspora a pociatc se vypnul, zniceho nic, jenom jsem si cetl dokument. Pak se snazil nabehnout ale neslo mu to. DEska se rozjela a po sekunde zase spadla, chvili pauza a znova a znova. Nevite nekdo, cim by to mohlo byt? Budu vam moc vdecnej. Tu EPU-6 Engine jsem nastavil na auto tzn ze se stara o mod sam. Mohlo yb to byt tim? Zkusim jsem vyndat i jednu RAMku nez jsem to zase zapnul a do ty smycky jsem se dostal zase...
mahinaldi
Nováček
Nováček
Registrován: 23. led 2007

Re: P5Q PRO restarty/vypnuti

Příspěvek od mahinaldi »

Zkus to znova zapojit a zkus jinej zdroj evidentne ti doma lezi jeste starej komp tak ho vem z nej.
Naposledy upravil(a) mahinaldi dne pát 5. čer 2009, 23:09, celkem upraveno 1 x.
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: P5Q PRO restarty/vypnuti

Příspěvek od Blue Storm »

mahinaldi píše:loool wtf boze proc to sem vubec pises...(luzr).Dyt je to evidentni je zrejme ze tato vada vznikla pouze a pouze tebou.Problem je jasne mezi klavesnici a zidli. Jezisi kriste nektri lide by meli mit papiry na pocitac. Popisujes to jak lama jakej panacek proboha.....Zkus to znova zapojit a zkus jinej zdroj evidentne ti doma lezi jeste starej komp tak ho vem z nej a vyvenci Maxe.
jediná lama jsi tu, s prominutím, ty...každý člověk nerozumí PC jako většina zdejších uživatelů...od toho je tu toto fórum, aby poradilo lidem, co o PC nic neví a chtějí poradit...zamysli se nad sebou a nepiš sem takové koko*iny

28Sokar:na desce je baterka, která se stará o to, aby se BIOS pokaždé neresetoval...tuhle baterku vytáhni třeba na 5 minut a dej ji zpět a PC zapni...mělo by to naběhnout...pokud nenaběhne, tak je asi něco s deskou
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
8Sokar
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 29. pro 2006

Re: P5Q PRO restarty/vypnuti

Příspěvek od 8Sokar »

A k cemu by to vyndani baterky melo pomoci? Ono to totiz slitne driv, nez nabehne Express Gate/Bios. Nahodil jsem jinej zdroj Chieftec 500W a ud ty doby zadnej problem...
mahinaldi
Nováček
Nováček
Registrován: 23. led 2007

Re: P5Q PRO restarty/vypnuti

Příspěvek od mahinaldi »

Tak to vsichni vidite jen se na to podivejte :) To tvy mambo proste neni delany na seasonic
8Sokar
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 29. pro 2006

Re: P5Q PRO restarty/vypnuti

Příspěvek od 8Sokar »

Takze pro vsechny, kdo vlezou do tohohle topicu. Je to zdrojem, nevim zda je to vadny kus nebo zda je seasonic proste sracka ale je to zdrojem... Kazdopadne si Seasonic nekoupim uz nikdy v zivote. Tzv. cablemanagement nulovy, vsechno az zbytecne dlouhy, draty rozdilnych svazku zapleteny do sebe a je pouze o necelych 200 levnejsi nez Chieftec v krabici a hlavne funkcni. Rikam Seasonic fuj a drzet se poradnych znacek jako je Fortron a Chieftec...
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: P5Q PRO restarty/vypnuti

Příspěvek od Blue Storm »

no radši tě vyvedu z omylu...Seasonicy jsou nejkvalitnější zdroje na trhu...to, že jsi narazil poprvé v životě na jeden vadný kus, nedělá ze Seasonicu šmejd...to, že nemá cable management? však je to OEM zdroj a vybral sis ho ty sám...nikdo tě nenutil ho kupovat...u každého výrobce můžeš narazit na kus, který už je z výroby vadný, mě se to např. stalo u WD, že mi dali 3 vadné disky po sobě, ale kvůli tomuto je nebudu pomlouvat a řeknu si akorát, že jsem měl štěstí na špatné kusy...jinak Chieftec ani Fortron se kvalitě Seasonicu nemůžou rovnat, jediný přímý konkurent je Enermax, který taktéž vyrábí špičkové zdroje (Corsair se sice dá za konkurenta považovat, ale velkou část jeho zdrojů vyrábí Seasonic)...ale dost OT, více buď po SZ nebo v sekci Počítačové zdroje
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
8Sokar
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 29. pro 2006

Re: P5Q PRO restarty/vypnuti

Příspěvek od 8Sokar »

Hadat se s tebou nebudu. Seasonica mi nekdo poradil zde na foru tak jsem to zkusil, do te doby jsem o nem neslysel, coz se o Chieftecu a Fortronu rict neda. Co se tyka cablemanagementu, co jsem hledal, tak je na tom krabicova vezze stejne... No to propleteni ruznych svazku vzajemne do sebe uz ani komentovat nebu. Mozna jsem poprve v zivote narazil na sunt(a zatiom na zadny kvalitni) ale predtim jsem cca 5x nebo 6x narazil na kvalitni zdroj od Chieftecu ku zadnemu smejdu.
Agaga
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. říj 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus P5Q Pro (P45) - vse o desce

Příspěvek od Agaga »

Ahoj, poradil by mi prosím někdo jak přeflashovat bios na desce na starší verzi? Mělo by to jít přes AFUDOS utility, ale nedaří se mi nabootovat do dosu :/, udělal jsem si boot na flash disku a na noťasovi s XP mi to normálně skočí do dosu, ale na PC s touhle deskou vůbec (mam tady Windows 7).
Intel Core 2 Quad Q9300, ASUS P5Q PRO, Kingston 2x2GB DDR2, EVGA Geforce GTX260 896MB, HDD Samsung 1TB
helium
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus P5Q Pro (P45) - vse o desce

Příspěvek od helium »

Agaga píše:Ahoj, poradil by mi prosím někdo jak přeflashovat bios na desce na starší verzi? Mělo by to jít přes AFUDOS utility, ale nedaří se mi nabootovat do dosu :/, udělal jsem si boot na flash disku a na noťasovi s XP mi to normálně skočí do dosu, ale na PC s touhle deskou vůbec (mam tady Windows 7).
Dej si ten rozbalenej BIOS na flashku (FAT16 nebo FAT32) a v BIOSu je funkce EZ-flash,
a lze preflashnout primo odtamtud
--------------------------------------------------------------------------------
Dnešní rozbujelý SW neodpovídá povaze a stavu dnešních uživatelů nebo naopak ??
Agaga
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. říj 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus P5Q Pro (P45) - vse o desce

Příspěvek od Agaga »

helium píše:
Agaga píše:Ahoj, poradil by mi prosím někdo jak přeflashovat bios na desce na starší verzi? Mělo by to jít přes AFUDOS utility, ale nedaří se mi nabootovat do dosu :/, udělal jsem si boot na flash disku a na noťasovi s XP mi to normálně skočí do dosu, ale na PC s touhle deskou vůbec (mam tady Windows 7).
Dej si ten rozbalenej BIOS na flashku (FAT16 nebo FAT32) a v BIOSu je funkce EZ-flash,
a lze preflashnout primo odtamtud
nelze, řekne mi to, že aktuální bios je novější a ten flash nepovolí
Intel Core 2 Quad Q9300, ASUS P5Q PRO, Kingston 2x2GB DDR2, EVGA Geforce GTX260 896MB, HDD Samsung 1TB
helium
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus P5Q Pro (P45) - vse o desce

Příspěvek od helium »

Asus CD jsou obvykle bootovaci s obnovou startovniho BIOSu,
jinak objevuj DOSove fce.
Ale spravnou podporu pro bootovani z USB klicenek ma az BIOS 1611.
--------------------------------------------------------------------------------
Dnešní rozbujelý SW neodpovídá povaze a stavu dnešních uživatelů nebo naopak ??
ja-cz
Nováček
Nováček
Registrován: 29. kvě 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus P5Q Pro (P45) - vse o desce

Příspěvek od ja-cz »

Zdravím mám P5Q Pro necelý rok a najednou mi dneska vysedla síťovka. Zkoušel jsem jinou grafiku a hraju si s regulováním ventilátorů, ale nenapadá mě, jak by to mohlo ovlivnit síťovku... Vzadu nesvítí LEDka a ve správci zařízení adaptér taky není. V BIOSu je povolený, zkoušel jsem 2 kabely (oba jinde fungují) i 2 switche.

Zbytek sestavy: Q6600, 2x2GB A-Data Vitesta 800Mhz (tusim), 2x640GB RAID 1, ASUS 3650 (pripadne Sapphire 3850). BIOS je novější (přesnou verzi neznám, flashovali ho v servise při nakonec neoprávněné reklamaci...) Vše jinak funguje normálně, systém je svižný, jen ta síťovka... :-(
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: Asus P5Q Pro (P45) - vse o desce

Příspěvek od Shit »

Nefunkční onboardová síťovka je docela běžná závada => RMA (nebo se s tím smířit a používat jinou sítovku).
Maddogg
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 09. zář 2005
Bydliště: Ostrava

Re: Asus P5Q Pro (P45) - vse o desce

Příspěvek od Maddogg »

Jednou se mi to stalo a pomohl mi format -> čisté winy. Jinak ta reklamace no.
Mainboard Asus P7P68 CPU Intel I5 2500k@4.2ghz+Xigmatek Achilles RAM Kingston 2x4GB 1333Mhz GPU Asus r7 370 1100/6000Mhz HDD Samsung F1 500GB DVD-RAM Samsung Case&PSU Fractal Desing Define R2+ Enermax PRO82+ 385W
MaTTo S
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. led 2005
Bydliště: Bratislava SK

Re: Asus P5Q Pro (P45) - vse o desce

Příspěvek od MaTTo S »

Pouzivate tu niekdo neoficialne verzie BIOSu pre tuto fosnu ?
Mam mensi problem s OC CPU a pameti pri pouziti styroch pametovych modulov nakolko som uz na najnizsej delicke a proste stabilne prekonat s pametami 1000Mhz nejde a tympadom som obmedzeny v OC CPU, pozeram ze aj tu niekdo spomina neoficialny BIOS ale co od toho cakat ? Navyse neviem ci sa uz nejedna aj o obmedzenie chipsetu P45 ze pri styroch moduloch to proste nezvladne uz tych 1066Mhz dat na ramkach .... pri pouziti dvoch modulov alebo jedneho da na ramkach stabilne 1130Mhz bez jedineho problemu na 2,3V ,,, pri pouziti styroch modulov to da maximalne okolo 1000 pri 1030Mhz to uz malo znacne problemy s bootovanim .
Niesom si isty ci by to vyriesil neoriginalny BIOS alebo nieco podobneho .
ThinkPad T430s@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .
Think service engineer .
Maddogg
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 09. zář 2005
Bydliště: Ostrava

Re: Asus P5Q Pro (P45) - vse o desce

Příspěvek od Maddogg »

Nějaké specifikace toho neorig biosu? Z jaké desky to je upraveno ? Co to má umět více?
Mainboard Asus P7P68 CPU Intel I5 2500k@4.2ghz+Xigmatek Achilles RAM Kingston 2x4GB 1333Mhz GPU Asus r7 370 1100/6000Mhz HDD Samsung F1 500GB DVD-RAM Samsung Case&PSU Fractal Desing Define R2+ Enermax PRO82+ 385W
MaTTo S
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. led 2005
Bydliště: Bratislava SK

Re: Asus P5Q Pro (P45) - vse o desce

Příspěvek od MaTTo S »

No nasiel som to tu : http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=65409 ,, zaujala ma tam aj podpora pameti a zalozeny by mal byt na P5Q Deluxe ... lepsie pretaktovanie CPUcka a pod. co tam pisu asi to tam skusim hodit a uvidim co to spravi .
ThinkPad T430s@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .
Think service engineer .
Thargas
Nováček
Nováček
Registrován: 01. črc 2009

Re: Asus P5Q Pro (P45) - vse o desce

Příspěvek od Thargas »

Jaká je normální (zdravá) teplota North Bridge? Mám kolem 50 stupňů a přijde mi to dost...
Odpovědět

Zpět na „Asus“