Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Informace o udělených trestech jsou v patřičném důležitém tématu, více viz Pravidla.

Právě je st 1. březen 2017, 21:28

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Odpovědět na téma  [ 12 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět: [Case Mod] TUF S
PříspěvekZaslal v: út 7. únor 2017, 20:18 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

Obrázek

Ahoj a vítejte u dalšího projektu. V devátém díle Boost My PC (cca rok zpět) jsem pro ASUS upravoval skříň Evolv ATX od Phanteks. Už tehdy mi svitl v hlavě nápad a teď se konečně dostávám k realizaci. Phanteks mezitím vydali novou verzi této skříně, která má bočnice z temperovaného skla - což beru jako velké plus.

Obrázek

Celkový styl počítače bude podle základní desky. Vybral jsem si Z170 desku ASUS TUF Z170 "S", protože nárůst výkonu Kaby Lake není nic extra a tato deska je prostě nádherná :)

Plán

Jako hlavní zde bude výroba jedné komponenty vodního chlazení - expanzní nádoby. Dále skříň bude upravena uvnitř přidáním nových plechů pro celkové zjednodušení a začištění vnitřku. Venkovní díly (kromě skel) budou nastříkány ve stylu desky a zalakovány.

Komponenty

Intel i5 6600K
ASUS TUF Z170 "S"
ASUS GTX 980 Ti Strix
Phanteks Evolv ATX Glass
G.SKill TridentZ 16GB 3200MHz White
CoolerMaster V850

Vše bude chlazeno vodním chlazením od Bitspower.

První kroky a nějaký progress už mám - především tedy naměření vnitřku skříně pro nové plechy. Hardware, skříň, vodní chlazení a vše na tento projekt už mám připravené, takže to půjde jak po másle :)

Obrázek

Předmět: Re: [Case Mod] TUF S
PříspěvekZaslal v: út 7. únor 2017, 20:51 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

Parada. Tesim sa na updaty. :thumbsup:

PříspěvekZaslal v: st 8. únor 2017, 19:47 
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar

Zdar,

musim ocenit tve krasne mody. Mas opravdu prvotridni dilenske zpracovani a vse je v top kvalite. Nadherne prace. Nevim jaky je u tebe stimul pro tvorbu jednotlivych modu. Jestli se jedna o zakazky nebo co je v pozadi. Ale uz se mi zda ze je to porad dokola. Vzdycky je to super vysledek, ale je to takove monotoni. Co na pristi mod vymyslet neco uplne jineho. Jine tvary, jine materialy, jine usporadani HW. Myslim ze mas na to prostredky i napady abys predvedl neco fakt super, ale kdyz budes porad jen opakovat s jinym nastrikem a jinym HW dokola to same, tak to bude ztracet po case lesk... Muj nazor (mozna spatny...). Jinak diky za super projekty. (libilo by se mi moc neco ve dreve :))

PříspěvekZaslal v: pá 10. únor 2017, 16:48 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

Super, těším se. Také jsem si TUF S pár dnů zpět pořídil, takže naprosto chápu, o čem mluvíš :)

PC: CPU: Intel Core i5 2500K @4.4 GHz + Coolink Corator DS Gk: MSI Radeon R9 280X Gaming RAM: Kingston 8GB 1600MHz CL9 HDD: Samsung F1 640 GB + WD Green 1,5 TB MB: Asus P8P67 Pro OS: Windows 10 Home x64

PříspěvekZaslal v: so 11. únor 2017, 02:32 
Nováček
Nováček

Nemusel si okopírovat mé PC :D (deska, RAM, case)
Jen já jedu stále na vzduchu. Mám v hlavě již představu o solidním modu (od barvy káblíků, přes lakování skříně, ale bohužel nemám potřebných cca 20k :/

Za cca půl roku jsem přišel na pár nevýhod Evolv TG:
1) přes sklo lze vidět usazující se jemný prach (aneb ventilátory na nízké otáčky)
2) prosklená druhá bočnice je za mě nevýhodou - jdou přes ni vidět všechny ty káblíky, které není vůbec snadné hezky vyvázat (osobně uvažuji při modu na nahrazení klasickým plechem)
3) musíš to sklo skoro pořád čistit :D

Budeš něco dělat s těmi ohyzdnými hnědými konektory na desce? Já bych toho, kdo to navrhl za to poslal pod gilotinu. Tak zkazit tak pěknou, čistou desku...

Po cca
Jsem velmi zvědaví, jak toho vodníka do Evolv TG uspořádáš. Osobně mám rád čisté designy - jako např. render flavia formula, který byl za mě naprosto luxusní ve výsledném stavu tam bylo na mě už moc fitinek)
Jinak přeji hodně štěstí v tomto projektu.

PříspěvekZaslal v: čt 16. únor 2017, 18:50 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

racecar napsal:
Parada. Tesim sa na updaty. :thumbsup:

Diky! Taky se tesim :D

gribo napsal:
Zdar,

musim ocenit tve krasne mody. Mas opravdu prvotridni dilenske zpracovani a vse je v top kvalite. Nadherne prace. Nevim jaky je u tebe stimul pro tvorbu jednotlivych modu. Jestli se jedna o zakazky nebo co je v pozadi. Ale uz se mi zda ze je to porad dokola. Vzdycky je to super vysledek, ale je to takove monotoni. Co na pristi mod vymyslet neco uplne jineho. Jine tvary, jine materialy, jine usporadani HW. Myslim ze mas na to prostredky i napady abys predvedl neco fakt super, ale kdyz budes porad jen opakovat s jinym nastrikem a jinym HW dokola to same, tak to bude ztracet po case lesk... Muj nazor (mozna spatny...). Jinak diky za super projekty. (libilo by se mi moc neco ve dreve :))

Ahoj, diky za pochvalu. Diky za tento nazor, protoze to je neco, co mi uz taky probehlo hlavou. V roce 2017 se chci vice zamerit opet na stavbu custom skrini a tam si myslim, ze dostane prostor vse, co jsi vyjmenoval. Uz jsou predjednane nejake projekty s ASUS i Intelem nove, takze to nuda nebude :)

Michael24 napsal:
Super, těším se. Také jsem si TUF S pár dnů zpět pořídil, takže naprosto chápu, o čem mluvíš :)

Dobre jsi udelal! Je to nadherna deska, fakt jedna z nejhezcich :)

Berhof napsal:
Nemusel si okopírovat mé PC :D (deska, RAM, case)
Jen já jedu stále na vzduchu. Mám v hlavě již představu o solidním modu (od barvy káblíků, přes lakování skříně, ale bohužel nemám potřebných cca 20k :/

Za cca půl roku jsem přišel na pár nevýhod Evolv TG:
1) přes sklo lze vidět usazující se jemný prach (aneb ventilátory na nízké otáčky)
2) prosklená druhá bočnice je za mě nevýhodou - jdou přes ni vidět všechny ty káblíky, které není vůbec snadné hezky vyvázat (osobně uvažuji při modu na nahrazení klasickým plechem)
3) musíš to sklo skoro pořád čistit :D

Budeš něco dělat s těmi ohyzdnými hnědými konektory na desce? Já bych toho, kdo to navrhl za to poslal pod gilotinu. Tak zkazit tak pěknou, čistou desku...

Po cca
Jsem velmi zvědaví, jak toho vodníka do Evolv TG uspořádáš. Osobně mám rád čisté designy - jako např. render flavia formula, který byl za mě naprosto luxusní ve výsledném stavu tam bylo na mě už moc fitinek)
Jinak přeji hodně štěstí v tomto projektu.

Diky za info o pouzivani, to se bude hodit, aspon pak nebudu prekvapeny :D K tomu usporadani uvnitr - bude to opravdu velmi ciste. Tentokrat se chci 100% drzet renderu, ktery jsem jiz brzy dam :) Mozna vas prekvapi i barevne schema uvnitr.. Uz pripravuji update.

PříspěvekZaslal v: so 18. únor 2017, 18:42 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Citace:
6.6.2006 - doplnění pravidel této sekce

Ode dnešního dne vstupuje v platnost nové pravidlo, které upravuje zakládání nových threadů v sekci Casemodding - projekty.

Každý, kdo bude chtít ostatním ukázat postup svého casemoddu musí již v prvním postu uvést několik fotografií case a začínajících úprav. Především z důvodu množícího se poštu threadů bez fotek, kde se jen a pouze probírá teoretická část modu. Tu samozřejmě nezakazuji, ale hlavní náplní této sekce jsou fotky postupu.

Při porušení tohoto pravidla budou takové thready bez oznámení přesouvány na smetiště dotazů. Díky za pochopení.

PříspěvekZaslal v: ne 19. únor 2017, 00:14 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

HentaiRush napsal:
Citace:
6.6.2006 - doplnění pravidel této sekce

Ode dnešního dne vstupuje v platnost nové pravidlo, které upravuje zakládání nových threadů v sekci Casemodding - projekty.

Každý, kdo bude chtít ostatním ukázat postup svého casemoddu musí již v prvním postu uvést několik fotografií case a začínajících úprav. Především z důvodu množícího se poštu threadů bez fotek, kde se jen a pouze probírá teoretická část modu. Tu samozřejmě nezakazuji, ale hlavní náplní této sekce jsou fotky postupu.

Při porušení tohoto pravidla budou takové thready bez oznámení přesouvány na smetiště dotazů. Díky za pochopení.

Toto pravidlo platí pro jiná, teoretická, vlákna a myslím, že ty sám moc dobře víš, že to není tento případ ;)

PříspěvekZaslal v: po 20. únor 2017, 22:23 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

Obrázek

Tááák konečně první update! :) Začneme skříní - Phanteks Enthoo Evolv ATX TG. Za mě jedna z nejlepších skříní, kterou jsem kdy měl. Ale ani tak se nevyhne úpravě :D

Od Phanteks mimo skříně dorazily i RGB pásky (pro osvětlení stolu s touto sestavou, ve skříni bude asi jen bílé světlo, protože nejsem zastánce svítícíh kolotočů..). Také přišly ventilátory s velkým statickým tlakem ideální pro radiátor vodního chlazení.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A nakonec ještě teplovodivá pasta Phanteks. S tou ještě zkušenosti nemám, tak doufám, že bude kvalitní :)

Obrázek

Zde už skříň odstrojena od všech demontovatelnýh dílů.

Obrázek

Obrázek

Do vnitřku skříně přijdou celkem 4 plechy, které většinou mají jen estetický vzhled - aby byl vnitřek čistější a zakryly se zbytečné otvory apod. Měřící a kreslící fáze pro všechny plechy mi zabrala asi hodinu, jsem puntičkář a chtěl jsem to všechno přesně a hlavně hezky :)

Obrázek

Plechy jsou páleny na laseru a ohýbány na CNC ohraňovacím lisu.

Obrázek

První plech uvnitř, přimontovaný bude do rámu skříně na 2x M3 šroub. Chybí v něm ale otvor pro radiátor (který bude 360 mm), protože jsem do poslední chvíle nevěděl jestli bude 35 nebo 55 mm tlustý.

Obrázek

Pro potřeby naměření otvoru jsem použil starší radiátor (který už něco pamatuje :D ), abych si nepoškrábal nový od Bitspower.

Obrázek

Otvor na radiátor jsem musel udělat o něco větší po obou stranách řezu, protože potom bych do skříně nedokázal radiátor resp. plech vložit zároveň s tím druhým.

Obrázek

Řez se zdařil celkem rovný, nicméně stejně bylo třeba malé srovnání pilníkem a poté zabroušení.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Před vrtáním otvorů pro horní díl jsem ještě přimontoval druhý plech, který bude také na M3 šroubech, ale se zápustnou hlavou.

Obrázek

A spodní část skříně hotová :)

Obrázek

Poté jsem vyndal tyto plastové (asi) krytky z pozic, kam se montují držáky pro HDD.

Obrázek

Plech se zmenšenými otvory, oproti skříni, pro kabeláž. A ohnutý o 27 stupňů - dle rámu skříně.

Obrázek

Obrázek

Aktuální stav :) Více již brzy!

Obrázek

PříspěvekZaslal v: st 22. únor 2017, 15:05 
Začátečník
Začátečník

Upnes slibeny rendr finalni podoby...?
Nebylo by lepsi sem dat cely projekt najednou? Chapu, ze "inzerenty" zajima i ctenost, ale davkujes to fakt dost pomalu na to, ze jsi 7.2. psal, ze mas vse pripravene a za 14 dni si sem dal fotku 2 plechu...

PříspěvekZaslal v: čt 23. únor 2017, 19:47 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

Shaquille napsal:
Upnes slibeny rendr finalni podoby...?
Nebylo by lepsi sem dat cely projekt najednou? Chapu, ze "inzerenty" zajima i ctenost, ale davkujes to fakt dost pomalu na to, ze jsi 7.2. psal, ze mas vse pripravene a za 14 dni si sem dal fotku 2 plechu...

Render bude v dalším updatu, už na něm pracuji :) Updaty dávám "živě". To, že jsem měl 7.2. vše připravené se vztahovalo na HW a vodníka, nebylo to myšleno tak, že mam celý projekt hotový :D Opravdu se to sem snažím dávat co nejdříve, jak to jen jde, ale také chodím do práce, mám přítelkyni, rodinu, kamarády a nevěnuju se jen moddingu :)

PříspěvekZaslal v: čt 23. únor 2017, 19:49 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

vono to z pohledu diváka vypadá jednoduše, jako nebyl bych proti aby si Shaq střihnul ňáký casemod...

Odpovědět na téma  [ 12 příspěvků ] 

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 1 anonymní