Projekt: B&B

Hotové nebo rozdělané projekty - úpravy a modifikace počítačových skříní krok za krokem.
V této sekci se nezapočítají příspěvky.

Moderátor: L4mka

koutnej

Projekt: B&B

Příspěvek od koutnej »

Zdravím,
tak jsem se konečně pustil do svýho prvního modu. Vždycky jsem to chtěl zkusit, ale nikdy na to nebyl čas ani prostředky... to sice neni ani teď, ale to je fuk :-D

Takže: Mám tento case
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

je to ještě starý rozložení s vertikálně umístěným zdrojem před cpu. To je taky první problém, kterej řeším. Protože už to byl hodně starej comp, pořídil jsem novou základku, CPU, RAMky a grafiku (teď se jen modlím, aby to ten starší zdroj utáhl :roll: ) No každopádně cpu má teď docela velkej chladič, kterej se tak tak vejde do té bedny... proto jsem se rozhodl dát zdroj dolů pod HDD. Takže nasávat budu vepředu, pak to projde přes zdroj a výfuk klasicky zadem.
Na bedně se mi líbí, že je z docela silnýho, kvalitního plechu.
První úpravy, který jsem zatím stihl udělat bylo zvětšit díru, kde byl původně zdroj a osadit tam 92 mm fan, a taky přidat konektor a vypínač.

Obrázek

Další co bych chtěl upravit je přední část. Měla by vypadat nějak takhle

Obrázek

Bude to celý černý, ale kdybych to vybarvil, tak by nebylo nic vidět. Ta modrá čára by mělo byt 5mm plexi (ale zatím se mám jen čirý, což asi nebude to pravý...), prosvětlený asi LEDkama. Dál nevím, jestli mám zachovat původní perforaci, která je vidět na druhé fotce, nebo tam místo ní dát perforovanej plech.

Tak to bude prozatím asi všechno.. protože je to můj první mod, rád si nechám poradit. :wink:
HentaiRush
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2007
Bydliště: Téměř Praha

Re: Projekt: B&B

Příspěvek od HentaiRush »

Jooo, s podobnou case (tedy stejnou co se týče kostry) jsem před lety experimentoval a musím uznat, že jediný asi schůdný řešení je, při chlazení procesoru dát pryč BOX a koupit nějákej nízkoprofilovej chladič, protože se zdroj nedá narvat nikam.. I pod diskama je to fakt šíleně na těsno.. Každopádně, pokud tam nebudeš mít nějákej kdovíjak topivej HW, tak by se to i uchladit mohlo (kdy zdroj odsaje teplo od procesoru). Každopádně, ta kostra je výborná ocelová, mnoho současných levných skříní na to nemá ani náhodou.. :)

Má to vůbec cenu něják modifikovat? :)
Wannabe dickface... :]
koutnej

Re: Projekt: B&B

Příspěvek od koutnej »

Je pravda, že ten zdroj se pod HDD vejde tak akorád, ale že by to bylo úplně na těsno se mi nezdá. Novej chladič na cpu se mi moc pořizovat nechce, ten co tam mám teď se tváří, že uchladí skoro všechno :) ..a to, jestli to má cenu modifikovat, jsem asi moc nepochopil... jestli tím myslíš, že je lepší do takové bedny moc neřezat a neodřezat všechno, co odřezat půjde, tak na to se ani nechystám... vzadu už jsem vyřezal všechno co jsem chtěl (jen ještě něčím zakryju zbytek té díry po zdroji) a pak už chci jen upravovat to čelo... maximálně ještě zkusit něco vyřezat do bočnice, ale žádný velký okno...spíš nějakej obrázek.
koutnej

Re: Projekt: B&B

Příspěvek od koutnej »

Chtěl bych se zeptat někoho zkušenějšího, jak a čím nejlíp nasvítit plexi. Sehnal jsem si tmavě modrý, ale průsvitný (ne průhledný) a když použiju diody, tak to udělá jen bodový světla..a já bych to chtěl nasvítit rovnoměrně...jde o ten proužek v přední části case (obrázek 6). Nějaký návrhy?
TOC
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. bře 2011
Bydliště: Praha

Re: Projekt: B&B

Příspěvek od TOC »

Když tam dáš nějaký LED pásek s velkou hustotou diod a matné plexi, tak to myslím půjde v pohodě. :)
Laptop: Lenovo Legion 5 Pro 16" (R7 5800H, RTX3060, 16GB, 2TB) ///
Periferie: Razer BlackWidow Elite (yellow) / Razer Orbweaver Chroma / Roccat Nyth / Dell S3220DGF + Dell U2719D (portrait) + Alza Ergo ///
Audio: Sennheiser HD650 / Cambridge Audio Dacmagic / Hypa 1 ///
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt: B&B

Příspěvek od Trinom »

matné plexi není úplně nej, protože s rostoucí vzdáleností od LEDek bude klesat i intenzita osvětlení. Spíš bych použil čiré s opískovanou jednou stranou. Tam by ten úbytek světla nemusel být tak markantní.
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
TOC
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. bře 2011
Bydliště: Praha

Re: Projekt: B&B

Příspěvek od TOC »

Tjn, taky řešení. :)
Laptop: Lenovo Legion 5 Pro 16" (R7 5800H, RTX3060, 16GB, 2TB) ///
Periferie: Razer BlackWidow Elite (yellow) / Razer Orbweaver Chroma / Roccat Nyth / Dell S3220DGF + Dell U2719D (portrait) + Alza Ergo ///
Audio: Sennheiser HD650 / Cambridge Audio Dacmagic / Hypa 1 ///
koutnej

Re: Projekt: B&B

Příspěvek od koutnej »

Zdravím... je to už docela dlouho, co jsem něco napsal...ale projet je pořád živej... nebo spíš polomrtvej, protože kvůli škole na něj nemám moc času. Nicméně řešil jsem osvětlení a nakonec jsem koupil ten LED pásek (3 bílé diody na 5 cm). Dál mám nachystaný tmavě modrý průsvitný (ne průhledný) plexi. Zatím jsem vyřezal pruh do čela case a vyzkoušel jsem, jak to svítí.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Kvalita fotek je trošku horší, ale měl jsem po ruce jenom mobil. Dozadu jsem ještě přidal 3 vypínače, kterýma se bude dát vypnout LEDky.
Přemýšlím, jestli mám "zatmelit" tu perforaci bočnice, která je hned na první fotce... co myslíte? Regulaci jasu LEDek už mám vymyšlenou a odzkoušenou, teď to jen hodit na plošňák a spájet dohromady.. snad to bude co nejdřív.
veteran13
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2010
Bydliště: Vsetín/Brno

Re: Projekt: B&B

Příspěvek od veteran13 »

Určitě zatmelit
Má milá rozmilá neplakej! Život už není jinakej.
Dnes buďme ještě veselí, na naši bílé posteli.
Zejtra, co zejtra? Kdožpak ví, zejtra si lehnem do rakví.
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Projekt: B&B

Příspěvek od Woyta »

Ja to u Black boxu resil tak, ze jsem prohodil bocnice. Takze odvetrani jsem mel nahore za deskou a druha bocnice je hladka, takze pro rezani okna idealni.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
koutnej

Re: Projekt: B&B

Příspěvek od koutnej »

I am back! 8)
Tak po několika měsících jsem si konečně našel čas a chuť pokračovat v projektu... Teda zkoušel jsem s tím něco dělat už dávno, konkrétně tmelit přední panel, ale asi jsem to nějak špatně odmastil nebo nevím co.. no prostě se ten tmel odlupoval a popraskal, takže jsem ho musel všechen odbrousit pryč.. Další pokus snad bude lepší.

Teď jsem se pro změnu zaměřil na bočnice.. vyřezal jsem kytku :mrgreen: pod kterou bude svítit modrý plexi.. fotky řeknou nejvíc..

Takhle to začalo...
Obrázek
... někde před půlkou....
Obrázek
...skoro na konci...
Obrázek
..a takhle nějak by to mělo vypadat.. je pod tím do půlkruhu ohnutej LED pásek.
Obrázek

Chtěl bych to nasvítit LEDkama, ale nevím, jak je nejlíp rozmístit, aby bylo osvětlení co nejvíc rovnoměrný... jestli třeba použít i nějakou zrcadlovou fólii nebo tak něco... budu rád za všechny nápady.
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Projekt: B&B

Příspěvek od Woyta »

mas nejake mrtve lcd? :-)

Jinak asi klasika frost folie ci zbrousene plexi.

Vyrezano mas pekne.

Tmel jsi pouzil jaky a jak tlustou vrstvu?
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
koutnej

Re: Projekt: B&B

Příspěvek od koutnej »

žádné mrtvé LCD bohužel nemám.

Tmel jsem použil řadu Polytmel - Nový Rapid a vrstva byla cca půl centimetru.. někde možná víc... chtěl jsem tím zaplácnout ten prolis s perforací v předním panelu. Asi to byla moc velká vrstva, nebo špatný tmel?

Jinak dík za pochvalu řezání :)
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Projekt: B&B

Příspěvek od Woyta »

koutnej píše:žádné mrtvé LCD bohužel nemám.

Tmel jsem použil řadu Polytmel - Nový Rapid a vrstva byla cca půl centimetru.. někde možná víc... chtěl jsem tím zaplácnout ten prolis s perforací v předním panelu. Asi to byla moc velká vrstva, nebo špatný tmel?

Jinak dík za pochvalu řezání :)
Pul centaku a vic? To uz bych bral tmelem se skelnymi vlakny. Pak srovnal tmelem pro stredni nerovnosti a nakonec jemnym.
Zdrsnit povrch pod tmelem taky neuskodi.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
koutnej

Re: Projekt: B&B

Příspěvek od koutnej »

Ok, příště to zkusím jinak a líp.
Doufám, že nebudu vypadat jako úplnej deb.., ale ta frost fólie je co?
HentaiRush
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2007
Bydliště: Téměř Praha

Re: Projekt: B&B

Příspěvek od HentaiRush »

Jestli víš, jak vypadá taková ta polomatná folie z kterých se dělají desky na papíry..
Prostě folie, která není uplně čirá, ale jakoby přejetá šmirglem.
Wannabe dickface... :]
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Projekt: B&B

Příspěvek od Woyta »

Frost (mlecna) folie je rozptylna, nepruhledna. Dava se na okna a meli by ji mit skoro v kazdem papirnictvi.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
koutnej

Re: Projekt: B&B

Příspěvek od koutnej »

Dostal jsem od kámoša ty fólie z LCD, ale nějak to moc nesvítí.. nebo spíš ty diody musím umístit hodně daleko, aby se to jakžtakž osvětlilo...to ale nemůžu, protože v bedně toho místa moc neni.. od bočnice k rámu bedny je to zhruba jenom 12 mm, takže to nasvícení budu muset vymyslet nějak jinak... napadlo mě, že na to plexi různě nalepím nějaký takový držáky http://www.gme.cz/drzaky-led/f1345pld1-3a-p624-316/ s diodama, nasměruju to do různých směrů a nad to dám nějakou odraznou plochu..kterou teda ještě nemám.. zkoušel jsem obyč alobal, ale ten nic...
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Projekt: B&B

Příspěvek od Woyta »

Z LCD jsem myslel vzit cele podsviceni, upravit velikost, katody nahradit SMD diodami.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
koutnej

Re: Projekt: B&B

Příspěvek od koutnej »

ale když dám ty smd diody jen z boku, tak to moc nesvítí..a kdybych z nich měl vytvořit plochu, tak se za ty LED pásky nedoplatím...
Odpovědět

Zpět na „Projekty“