Projekt zakrslik

Hotové nebo rozdělané projekty - úpravy a modifikace počítačových skříní krok za krokem.
V této sekci se nezapočítají příspěvky.

Moderátor: L4mka

srubovak

Projekt zakrslik

Příspěvek od srubovak »

AKtualne foto:

Obrázek

Obrázek

Obrázek




Zdravim! Uz dlho som rozmyslal nad tym ako strcit pc do co najmensej bednicky, aby vsak aj vykonom hardware stacila mojim poziadavkam. to znamena bezne pozeranie videa, nejaka ta praca do skoly a sem tam hra ci narocnejsia aplikacia. Nie som ziaden profi s prehladom, ale napriek tomu som sa do toho pustil, takze majte prosim v prvom rade zlutovania voci mojim niektorym noob napadom :D

momentalne mi vyhovuje tento hw ktory tam chcem natrepat. MB: Itx - asus M4A88T-I deluxe , 4gb ram, Hdd 250 GB seagate 5400rpm 2,5", HD radeon 4670 sapphire pasiv (mozno ju niekedy vsak upgradnem). Zdroj je seasonic SS400-ET. Procesor: Amd Athlon X2 260 3,2 gh

Na mod chcem pouzit cfi A8989 cube case
http://www2.multithread.co.uk/linitx.co ... _large.jpg

Mal som ju doma z neznameho dovodu a vseobecne mam pocit ze je na nic dobra, tak z nej chcem pouzit iba uplne zakladnu konstrukciu. mojim cielom je hlavne vyrobit case pre tento hw. resp. zistit aka mozna najmensia case pre tento hw. sa da vyrobit samozrejme v ramci zdraveho chladenia. Co sa tyka chladicka na cpu , mal som katanu 3 od scythe no chcem vyskusat sadomaso so stock boxovym chladicom... samozrejme ze sa pravdepodobne vzdam overclocku. Zaujimal by sa samozrejme nazor na napad vseobecne no hlavne co s vetranim. Moje riesenie je dat dopredu 2x 90mm arctic ktory bude vzduch vhanat na mb a zaroven na vga. Mam pocit ze problem bude s vyfukom ku ktoremu ako jedina moznost mi pripada psu. Tiez sa trochu bojim vzdialenosti ventilatora psu od procesora... ci to tam nie je dost kruto natesno. Rozmyslam este nad jednym 12mm slim fanom od scythe na stranu vga ako vyvod vzduchu. Musim hlavne dodat ze tato mb ma dost na prd riesenie chipsetu 880g takze chladic nan musi fukat "z predu"... proste tam kde je to naznacene. Momentalne je stav mojho projektu v tejto rovine a skusam ci je to vobec fyzicky mozne realizovat. Takze si prosim nevsimajte bordel v kabloch alebo neobrusenych plechoch.

Ram bednicky
http://fc07.deviantart.net/fs71/i/2012/ ... 4r8vqu.jpg

MB
http://fc00.deviantart.net/fs71/i/2012/ ... 4r8vtd.jpg

TAkto som natrieskal psu nad MB
http://fc09.deviantart.net/fs70/i/2012/ ... 4r8vx1.jpg

Legendarna medzera medzi box chladicom a psu
http://fc02.deviantart.net/fs70/i/2012/ ... 4r8vxk.jpg

Nakres ktoremu rozumiem iba ja.
http://fc05.deviantart.net/fs70/i/2012/ ... 4r8w34.jpg

Mod bude asi na dlhsiu dobu kedze na vyrezavanie otvorov pouzivam "dremel" kupeny v kauflande. :D ale budem priebezne fotit a posielat.


EDIT: Najaktualnejsie foto... 19.4.2012

Obrázek
Naposledy upravil(a) srubovak dne úte 1. kvě 2012, 23:25, celkem upraveno 3 x.
Saty
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. čer 2006
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt zakrslik

Příspěvek od Saty »

Jen 1 postřeh, pokud jsi to ještě neudělal, tak si otoč ventilátor na chladiči aby tahal směrem ven od žeber do zdroje...
PC Bazar * Project: Black Magic Tower * Project: IBM Mini Case * Project: DM#6 * Project: Embedded
srubovak

Re: Projekt zakrslik

Příspěvek od srubovak »

Saty: dik za napad. Uz mi to dnes povedal kamarat A ked som to urobil tak ten box chladic huci ako koň :D V normalnej polohe ma tam take distancne nozicky a v opacnej nie... Pravdepodobne ich tam budem musiet dorobit alebo zohnat chladic typu Big shuriken/ nejake pasivne zelezo... ale to asi az v krajnom pripade lebo som chcel urobit tento mod (az na spreje a take blbosti) iba z veci ktore najdem doma...
srubovak

Re: Projekt zakrslik

Příspěvek od srubovak »

Zdravim. Prace idu dost pomaly ale tak ukazem priebezne co sa udialo noveho, mozno ma niekto varuje pred katastrofou. (Prvy mod ktory som v zivote robil skoncil odpaelnou doskou :D)

okej tak na kostre bednicky sa toho vela neudialo. Osadil som akurat zdroj, diera je vyrezana. Aj vetrak na procesore sa mi podarilo trochu primitivne otocit. Potreboval trochu odstup od rebier chladica tak som kazdu nozicku podlozil matkou :D zatial drzi dobre :D Samozrejme planujem to urobit trochu inak ale mam cas ... som mlady.


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Teraz momentalne makam na prednej casti bednicky. prednu masku plusa diery na vetraky su vyrezane, nasiel som aj celkom dobru sietku. Ma sice vacsie ocka ale uz nevadi. vsetky plechy a veci som zatial nasiel na dvore ako zbytkove materialy ked sa opravovala strecha na dome :D
Zatial to vyzera tak, ze predna maska bude mat tri vrstvy. Prva je uplne najprednejsi plech s otvorom na vetrak. Pod neho pojde sietka a tretia vrstva bude ram sietky aby som neporoztahoval oka a domyslel som si tam hore ten taky suflik . Tam spracem kable od zdroja ked sa zmestia... zo spodnej strany suflika bude este visiet drziak na 2x 2,5" hdd. Plechy su celkom tenke.. neviem aka hrubka ale vyzeraju zatial ze to udrzia v pohode. Vsetky tri vrstvy spojim pravdepodobne nitom, ku konstrukcii ich pripojim vsak srubou. Samozrejme potom pojde este povrchova uprava.

Predny plech 1.vrstva:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

sietka plus posledna vrstva so suflikom na kable.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Drziak na hdd:
Zvisle ciary sa ohnu 90 stupnov dovnutra a na tie dve nozicky sa vyvrtaju diery pre hdd.

Obrázek

Jediny pruser ktoreho sa bojim je graf. karta ktoru som si zohnal. Namiesto atiny tam chcem pichnut 9800gt. (fungujem na linuxe a ovladace su tam na dve veci.) Typ co mi ju posle povedal ze ma 23,5cm ale nemeral ju presne... na nete pise ze ma 23 rovnych... ak bude mat o tych 0,5 cm viac tak budem musiet vetraky posunut dopredu a urobit pre nich na prednej maske take vykukovatko... bude to sranda ale frajerka bude po mne dlhsie nadavat ze sa bavim s pocitacom namiesto serioznejsich veci :D

Ak su nejake dotazy tak kludne... skusim aj obrazky asi nabuduce mensie ... fotim to inak mobilom tak sorry za kvalitu :P
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: Projekt zakrslik

Příspěvek od Flegy »

fakt sorry, ale je to vsechno ozvejkany jak od prasete :roll: :oops:
srubovak

Re: Projekt zakrslik

Příspěvek od srubovak »

Ja viem ze to nie je profi praca :D Toto je len druha bednicka ktoru som si prerabal, takze sa este len zacinam nieco ucit. Proste zaklady... spoznavat material, sposoby ako sa daju veci spajat a pod. takze esteticke zalezitosti su teraz druhotne. Robim to proste iba tak pre seba a hlavne z veci ktore mam k dispozicii. Teraz neber zle co napisem, nechcem aby to vyzenlo ze sa sem idem hadat, alebo ze som sa urazil. Ono kritika je v pohode ved hlavne aj koli tomu som to sem postol, ale na druhej strane ak napises je to dobre alebo na prd, moc to cloveku nepomoze.
tmaven
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. kvě 2007
Bydliště: Havířov/Ostrava/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt zakrslik

Příspěvek od tmaven »

srubovak píše:Ja viem ze to nie je profi praca :D Toto je len druha bednicka ktoru som si prerabal, takze sa este len zacinam nieco ucit. Proste zaklady... spoznavat material, sposoby ako sa daju veci spajat a pod. takze esteticke zalezitosti su teraz druhotne. Robim to proste iba tak pre seba a hlavne z veci ktore mam k dispozicii. Teraz neber zle co napisem, nechcem aby to vyzenlo ze sa sem idem hadat, alebo ze som sa urazil. Ono kritika je v pohode ved hlavne aj koli tomu som to sem postol, ale na druhej strane ak napises je to dobre alebo na prd, moc to cloveku nepomoze.
chce to poradnou primou brusku a jedes! :devil:
ASUS ROG STRIX B550-I GAMING ~ AMD Ryzen 7 5800X3D ~ GeForce RTX™ 3070 Ti GAMING OC 8G ~ G.SKill Trident Z RGB 32GB (2x16GB) DDR4 3600 CL17 ~ Corsair SF750W ~ Samsung 980 PRO 1TB ~ Cooler Master MasterBox NR200P ~ Scythe Fuma 2 ~ Dell S2721DGF + BenQ XL2411Z + Samsung 2233RZ ~ www.flyingbbq.cz - Blog o BBQ!
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: Projekt zakrslik

Příspěvek od Flegy »

presne. neni nad dobre naradi :)
srubovak

Re: Projekt zakrslik

Příspěvek od srubovak »

Moment... tak teraz som uz prec uplne :DDD Co je vlastne na tom zle? Krive plechy alebo ze som to este nehladkal? Na bruske to budem zrovnavat az nakoniec... Naprv len striham, rezem vsetky casti ze ci mi budu vobec sediet. Som aj myslim na zaciatku pisal . Ci to je blbost takto robit?
Ono naradie ... rozumiem. Samozrejme s vidlickou skrabat do plechu jak to robim teraz je sprostost, ved uz to aj pocitujem ked rezem tie otvory "vrtackou" s otackami 10K.
Na druhej strane to co robim teraz je len take hrajkanie ani neviem ci este nieco podobne budem robit, tak nehcem si hned ist kupovat stihacku.
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: Projekt zakrslik

Příspěvek od Flegy »

jako zaklad je dilna. bez stojanovy vrtacky, flexy atd se clovek nehne.
srubovak

Re: Projekt zakrslik

Příspěvek od srubovak »

Ok takze hadzem pc do kosa a mozete mazat thread? Pozri... Viem ze robit to "na kolene " bude velka sranda... a preto to robim... o tomto je tento projekt. Nie som profi, som noob cize si to mozem dovolit. Takze ok. som si toho vedomy a bol som si toho vedomy ked som to zacal robit. Ideme dalej.
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt zakrslik

Příspěvek od Suke001 »

Každý projekt by se měl podpořit, třeba to ve výsledku nebude vypadat tak zle :)
1Pupik1989
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. říj 2011
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: Projekt zakrslik

Příspěvek od 1Pupik1989 »

Není důležité jak to vypadá teď, ale jak to bude vypadat ve finále :) Kdybyste viděli můj první Casemod, tak by jste si cvrkli smíchy. Vrtačka + přímočarka dokážou vše :D

Obrázek

Jentak pro zajímavost :)
CPU: AMD Phenom II x4 955BE @ 4GHz FAN: Arctic Cooling Freezer Xtreme rev.2
MB: MSI 760GM-E51
RAM: Kingston 2x4Gb RAM DDR3 1333 @ 1466MHz
GPU: Gigabyte Radeon HD 6850 OC 985/1260MHz
HDD: WD Caviar Green WD10EARX 1TB SATAIII/600, ZDROJ: Fortron FSP550-APN (550W)
srubovak

Re: Projekt zakrslik

Příspěvek od srubovak »

Pupik: peckaaaa :D Presne taku bednicku som mal :D Vlastne z nej mi tu stoja este plechy na recyklaciu :D Take clekom pevne a pouzitelne su.

Tak moj prvy mod som robil asi niekedy v oktobri minuleho roku. A prerabal som ho v kuse dookola az nakoniec mi z povodnej bednicky ostala iba zadna stena a dno + vrch. Zvysok vsetko bolo plexi. Kazdy sa mi smial ze hovadiny musim vymyslat a mojmu pc vidno creva :D By som ju pouzival az doteraz len ono plexi je taka krehka zalezitost a tato bednicka je aj v podstate viac prenosna a mozem s nou hrat kludne futbal. Akurat tam nebudem riesit svetielka a tie veci pre oci.
1Pupik1989
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. říj 2011
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: Projekt zakrslik

Příspěvek od 1Pupik1989 »

No ten rámeček okolo okna, které je mimochodem z průhledné fólie, tam mám kvůli okousanosti plechu od přímočarky :D Pak jsem tam vyřízl tu příčku atd. atd. Fotky už ale neexistují a bedna je někde na směťáku :D

Abych dodal, ty rámečky jsou z kartonu :)

Jak jsem psal, důležitá bude až finální vizáž :)
CPU: AMD Phenom II x4 955BE @ 4GHz FAN: Arctic Cooling Freezer Xtreme rev.2
MB: MSI 760GM-E51
RAM: Kingston 2x4Gb RAM DDR3 1333 @ 1466MHz
GPU: Gigabyte Radeon HD 6850 OC 985/1260MHz
HDD: WD Caviar Green WD10EARX 1TB SATAIII/600, ZDROJ: Fortron FSP550-APN (550W)
veteran13
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2010
Bydliště: Vsetín/Brno

Re: Projekt zakrslik

Příspěvek od veteran13 »

Já taky žádnou dílnu nemám a pořád něco kutím, pěkně na zahradě na čerstvém vzduchu a na sluníčku :) Jen pokračuj, každý musí nějak začít :)
Má milá rozmilá neplakej! Život už není jinakej.
Dnes buďme ještě veselí, na naši bílé posteli.
Zejtra, co zejtra? Kdožpak ví, zejtra si lehnem do rakví.
srubovak

Re: Projekt zakrslik

Příspěvek od srubovak »

Tak ja som raz dal priamociare skusku a po 3och sekundach som to vzdal :D Jednak tam bol asi list na drevo tak to s plechom robilo srandy a ked som to zapol a zacalo to hucat hlavou mi prebehlo par obrazkov ako mam odpilene koncatiny tak som to nechal tak :D Flexa to iste :D teraz plechy striham normalnymi noznicami na plech co este moj dedo asi pouzival... a potom to chcem prebrusit ked to bude ok.

Veteran: Diky .. ja to dokoncit musim lebo nejaku skrinku na pc treba a z kupovanej by som bol nerovzny ze mi tam to a hentoto nepasuje :D ako v podstate mame taku garaz kde sa davaju vseliake veci tak tam je aj zverak (z neho som si urobil ohybacku na plechy :D), kotucova bruska a este nejake otcove nastroje . ALe nejako mi je lepsie robit v izbe na koberci a potom to vsetko pratat :D Tiez v tej pivnici je aj kotol a plynove potrubie co sice asi je safe ale ked nieco brusim a lietaju iskry tak mam paranoju z toho :D

Co sa tykamodu... tak dnes som dal drziak na hdd plus nejake otvory vyrezaval a asi tu uplne najprednejsiu cast budem robit nanovo. jednak tie otvory vyzeraju akokeby som tam strkal kadeco a proste skusim to este raz. Trochu som zvedavy na tu grafiku ci sa vymesti. Vyrobca pise ze ma 9palcov co mne vyhovuje tak som zvedavy. V opacnom pripade robim odznova. Obrazky postnem az bude tej prace viac.
veteran13
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2010
Bydliště: Vsetín/Brno

Re: Projekt zakrslik

Příspěvek od veteran13 »

S flexou je pohoda řezat plechy, musíš mít ale co nejtenčí kotouč a zkoušet, pak už jdou dělati i celkem rovné řezy
Má milá rozmilá neplakej! Život už není jinakej.
Dnes buďme ještě veselí, na naši bílé posteli.
Zejtra, co zejtra? Kdožpak ví, zejtra si lehnem do rakví.
srna
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. pro 2004
Bydliště: Praha

Re: Projekt zakrslik

Příspěvek od srna »

presne, 0.8mm kotóč a jistou ruku. a bude plech jak fík
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Maor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2010

Re: Projekt zakrslik

Příspěvek od Maor »

nebo si zajít na čvut do labu a udělat to na profi mašince
Odpovědět

Zpět na „Projekty“