Projekt: Cyberskull

Hotové nebo rozdělané projekty - úpravy a modifikace počítačových skříní krok za krokem.
V této sekci se nezapočítají příspěvky.

Moderátor: L4mka

jamesbond007
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 16. úno 2013
Bydliště: Liptovsky Mikulas

Projekt: Cyberskull

Příspěvek od jamesbond007 »

http://www.shuttle.eu/_archive/old/en/w ... x-823.html

Takze, dostala se mi do rukou vicemene omylem tato nadherna skrin pro mini-itx / barbeone nadsence. Stara deska jeste chvili po vymene poskozenych kondenzatoru, byla schopna fungovat a tehdejsi Casemoding znamenal jen vymenu pameti SDR za vetsi a rychlejsi, vymenu disketove mechaniky za IO panel a lepsi dvd mechaniky.

Pak mi nekolik let lezela ve skrini a ja velmi dlouhovybiral nove a lepsi komponenty.


Je zdrejme ze ke slovu se velice brzy dostala karboflexa na prvni mensi upravy. delam na tom za pochodu, coz znamena montaz komponent, zaznaceni der, demontaz, vrtani, brouseni zpetna montaz a tak stale dokola...


Puvodni jiz nefunkcni zakladni deska
Obrázek

Puvodne koupena deska na prestavbu, nakonec nepouzita z duvodu nakupu nepodporovaneho procesoru Ivy Bridge
Obrázek

Soucasna deska
Obrázek

Jeste bez pameti, procesoru, chladice. vyrezana dira na zadni panel sedi, dira pro puvodni uchyceni HDD prijde pozdeji zakryt stejne jako puvodni dira pro ventilator
Obrázek

Napajeci kabely od zdroje prijdou zkratit na miru zhruba o 20Cm x24 + kompletni predelani napajecich kabelu ktere budou vzhledem k nedostatku mista tez na miru
Obrázek
Obrázek

2x 4Gb 1333Mhz CL9 pameti. Deska podporuje dvojnasobek, to je vsak 5x drazsi a 8 Gb bohate staci
Obrázek

Samuel 9 chladic. Dnes bych asi pouzil neco jineho nejspis Styche. vyhodou tohoto je vsak ze chladi zaroven i pameti, dodavan je bohuzel bez ventilatoru.
Obrázek
Obrázek
Obrázek



Z Hong Kongu mi prisel v USA obednany DVB-S2 tuner u nas pomerne neznameho vyrobce TBS 6991. zde byl problem v pci-e zbernici, ktera mi diky pouziti Ivy Bridge procesoru jede na standardu 3.0 kdezto tuner podporuje standard nizsi 1.0.

Zde byl nutny zasah do biosu jehoz aktualizaci vydal Zotac pro MS DOS cili musel jsem kontaktovat kamarada byvaleho programatora. no nez si clovek vzpomene jak se to delalo v praveku, ubehly k uspesnemu rozpoznani zarizeni 4 hodiny a 8 piv
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Takovyto pocitac si zcela urcite zaslouzi SSD vitez testu PC Tuning
Obrázek
Obrázek

Procesor s odemcenym nasobicem byl drazsi jen o 20 liber (vetsina je z anglickeho Amazonu)
Obrázek

Jiz funkcne schopny,stale nekompletni pc. Ventilator Noctua PWM 120mm opet vitez testu PC Tuning
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) jamesbond007 dne sob 14. zář 2013, 21:58, celkem upraveno 9 x.
ZOTAC H77-ITX WiFi,Cpu i5 3570k, Kingston HyperX 8Gb ram, Kingston HyperX 128Gb SSD,
jamesbond007
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 16. úno 2013
Bydliště: Liptovsky Mikulas

Re: Projekt: XPC Barebone SV24

Příspěvek od jamesbond007 »

Puvodni predni panel
Obrázek

Takto mel puvodne vypadat novy panel
Obrázek

Nakonec jsem se rozhodl ze puvodni predni panel vubec nepouziji a musim priznat ze moji volbu dost ovlivnil Stoobi potom co jsem videl jak az moc se z puvodni case necha vyzdimat.
Tchan mi nakonec sehnal novou 17x19cm hlinikovou desku ktera bude na zaver kartacovana a eloxovana

Po prolistovani nekolika diskusi jsem par veci predelal.
Silverstone 5.25" drzak slot-in dvd a zaroven drzak na 4x 2.5" sdd/hdd
Lian-li IO panel + 1x 3.0usb
http://jamesbond007cz.rajce.idnes.cz/Mi ... C08878.jpg
Tyto 2 znacky jsem kvuli nedostatku prostoru spojil, navic nepotrebuji tolik malych disku, bohate mi staci jeden velky. pocitam 1x 4Tb

Chtel jsem pouzit motiv Iron Maiden maskota Eddieho, bohuzel vsak navrh nevypada tak dobre jako ve finalni sablone pouzity motiv z overlockers.co.uk neznameho autora
Obrázek
Obrázek

Finalni podoba noveho predniho panelu
Obrázek

Uplne dole kde je pod lebkou vyrez pro lcd control panel pro ventilatory a ukazatel spotreby ZALMAN
Obrázek

Ani ten nezustane tak jak je a prijde kompletne predelat uz jen proto ze nemam druhou sachtu 5.25" tudiz ve spodnim vyrezu bude pouze LCD panel, ovladani se pokusim dostat napravo vedle od IO Lian-li
Naposledy upravil(a) jamesbond007 dne pát 8. bře 2013, 08:40, celkem upraveno 1 x.
ZOTAC H77-ITX WiFi,Cpu i5 3570k, Kingston HyperX 8Gb ram, Kingston HyperX 128Gb SSD,
jamesbond007
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 16. úno 2013
Bydliště: Liptovsky Mikulas

Re: Projekt: XPC Barebone SV24

Příspěvek od jamesbond007 »

Tady je par fotek odsavani tepleho vzduchu ze skrine. odtah je z pod urovne ofukovaciho ventilatoru chladice. prostor tepleho a studeneho vzduchu je oddeleny plechem (neni videt)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ZOTAC H77-ITX WiFi,Cpu i5 3570k, Kingston HyperX 8Gb ram, Kingston HyperX 128Gb SSD,
jamesbond007
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 16. úno 2013
Bydliště: Liptovsky Mikulas

Re: Projekt: XPC Barebone SV24

Příspěvek od jamesbond007 »

Podařilo se mi nahrát fotky tak, aby sly zobrazit primo, jen jsem je musel dost zmenšit az na 800x600

Obrázek

Pro predstavivost jak by to melo vypadat
ZOTAC H77-ITX WiFi,Cpu i5 3570k, Kingston HyperX 8Gb ram, Kingston HyperX 128Gb SSD,
Mr Lucas
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 25. říj 2011
Bydliště: Somewhere on the Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt: XPC Barebone SV24

Příspěvek od Mr Lucas »

Vypadá to pěkně, jen ten Core i5 3570K v desce s čipsetem H77 postrádá smysl. Těch 20 liber se dalo využít jinde.
... Don't give the noise a chance ...
ULN PC: MB: Asus P8P67 B3 CPU:Core i5 2500K / 4,5GHz@1,3V - passive cooled by Phanteks PH-TC14PERAM: Kingston HyperX Genesis Grey 8GB 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 775/4000MHz@0,975V cooled by Accelero S1 + 2x Noiseblocker PL1 (380-700rpm) SSD,HDD: Crucial M4 64GB + WD Green WD20EARS in Silentmaxx HDD Silencer PSU: Enermax PRO82+ 385W cooled by Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) CASE: Cooler Master Cosmos II - Silent mod with two exhaust fans - rear Noctua NF-A14 ULN (400-700rpm), top Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) + 2,5-5cm soundproofing material Gumex Type 500, Type 503, Type 505 AUDIO: Onkyo Wavio SE-200PCI -> Yamaha RX V559 -> Eagle Cable Silverline -> Yamaha NS 777, NS 444, NS 333 + Velodyne EQ-Max 12 LCD: 27" Asus VE278Q + 50" Philips 50PFL5008K/12 with Ambilight
jamesbond007
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 16. úno 2013
Bydliště: Liptovsky Mikulas

Re: Projekt: XPC Barebone SV24

Příspěvek od jamesbond007 »

Mr Lucas píše:Vypadá to pěkně, jen ten Core i5 3570K v desce s čipsetem H77 postrádá smysl. Těch 20 liber se dalo využít jinde.

Zotac Z77 nema vyvod na monitor jen 2x HDMI + mini Display port takze bude asi nutna pridavna grafika. nesmela by vsak byt delsi jak 17cm a musela by byt jednoslotova. Tam by mi ale bylo zas k nicemu graficke jadro v CPU.

Deska ma navic jen jeden PCI-e a nemohl bych tudiz pouzit satelitni tuner.

Edit: kvuli velikosti skrine mam "k"jen kdybych podtaktovaval kvuli teplotam. Zatim to vsak neni nutne.
ZOTAC H77-ITX WiFi,Cpu i5 3570k, Kingston HyperX 8Gb ram, Kingston HyperX 128Gb SSD,
Maor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2010

Re: Projekt: XPC Barebone SV24 (opravene zobrazeni)

Příspěvek od Maor »

btw, k znamená snad, že je násobič otevřen nahoru, podtaktovat jdou přece všechny cpu.
jamesbond007
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 16. úno 2013
Bydliště: Liptovsky Mikulas

Re: Projekt: XPC Barebone SV24 (opravene zobrazeni)

Příspěvek od jamesbond007 »

Maor píše:btw, k znamená snad, že je násobič otevřen nahoru, podtaktovat jdou přece všechny cpu.

To nevim. Muj stary pc nemel zadne moznosti taktovani a ani ten predtim

Btw nasel jsem perfektni zapinaci cudlik

Obrázek
Obrázek
ZOTAC H77-ITX WiFi,Cpu i5 3570k, Kingston HyperX 8Gb ram, Kingston HyperX 128Gb SSD,
jamesbond007
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 16. úno 2013
Bydliště: Liptovsky Mikulas

Re: Projekt: XPC Barebone SV24 (opravene zobrazeni)

Příspěvek od jamesbond007 »

Reset buton kdyz zamrzne windows :P

Obrázek
ZOTAC H77-ITX WiFi,Cpu i5 3570k, Kingston HyperX 8Gb ram, Kingston HyperX 128Gb SSD,
jamesbond007
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 16. úno 2013
Bydliště: Liptovsky Mikulas

Re: Projekt: XPC Barebone SV24 (opravene zobrazeni)

Příspěvek od jamesbond007 »

Obrázek

Konecne mam doma Zalman ZM MFC3. jak uz jsem psal, nezustane tak jak je. Cely jsem ho proto rozebral a pokusim se ho nacpat do mezery 3cm mezi zdrojem a prednim panelem podle planku.
ZOTAC H77-ITX WiFi,Cpu i5 3570k, Kingston HyperX 8Gb ram, Kingston HyperX 128Gb SSD,
jamesbond007
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 16. úno 2013
Bydliště: Liptovsky Mikulas

Re: Projekt: XPC Barebone SV24

Příspěvek od jamesbond007 »

Obrázek


http://img14.rajce.idnes.cz/d1403/7/780 ... .jpg?ver=0

Zas jsem se o maly kousek priblizil finalnimu vzhledu. akorat ze je uz 2mesice na mrazaku a nemel jsem cas ani na to ho zapnout.
ZOTAC H77-ITX WiFi,Cpu i5 3570k, Kingston HyperX 8Gb ram, Kingston HyperX 128Gb SSD,
jamesbond007
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 16. úno 2013
Bydliště: Liptovsky Mikulas

Re: Projekt: Cyberskull

Příspěvek od jamesbond007 »

Obrázek

Tady už mam znovuzapojeny pc a oziveny regulator otacek Zalman

To plexisklo je jen docasne a plni hlavne ochrannou funkci (plexi tam bude ale modre, modrymi smd led nasvicene hrany a prez nej jeste hlinikove celo brousene a eloxovane) jinak jsem zkousel do nej rezat a vubex to nejni jednoduche a ani ohybani nejni az tak jednoduche. studene praskne a pri prehrati napeni
ZOTAC H77-ITX WiFi,Cpu i5 3570k, Kingston HyperX 8Gb ram, Kingston HyperX 128Gb SSD,
M4r1hu4n3
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. srp 2006

Re: Projekt: Cyberskull

Příspěvek od M4r1hu4n3 »

Kdysi tu myslím že Stoobi psal o tom jak kvalitní plexisklo ani při pečení nepění. Tím co máš si můžeš přivodit více vrásek na čele než je nutné.
"Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti." Jan Amos Komenský
jamesbond007
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 16. úno 2013
Bydliště: Liptovsky Mikulas

Re: Projekt: Cyberskull

Příspěvek od jamesbond007 »

Tohle plexi tam je jen kvuli detem, aby mi nerozbili skleneny display ktery jinak nic nechrani, vzhledem k tomu ze puvodni kryty jsem zcela demontoval a nepouzil.

Budu tam davat nejspis Plexiglas GS 5C18 a prez nej bude jeste jeden kryt z eloxovaneho hliniku.

Zajimave je ze 17x19 cm hlinik stal 11.50 eur a za to plexi chteji 24 eur
ZOTAC H77-ITX WiFi,Cpu i5 3570k, Kingston HyperX 8Gb ram, Kingston HyperX 128Gb SSD,
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Projekt: Cyberskull

Příspěvek od Woyta »

Ohybani je o praxi. Rovnomerne zahrivej a zkousej. Pak neni problem ani s levnym plexi.

Je evidentni, ze si s tim docela vyhrajes ale vydim, ze mas tendenci trochu odflaknout veci ktere nebude moc videt.
Dobrej mod je o tech detajlech.

Kdyz vidim jak rezes doporucim nakup prime brusky. Rez bude cistsi, plechy se nebudou ohybat budes muset mene veci zabrusovat aby byli rovne.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
jamesbond007
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 16. úno 2013
Bydliště: Liptovsky Mikulas

Re: Projekt: Cyberskull

Příspěvek od jamesbond007 »

Woyta píše:Mas tendenci trochu odflaknout veci ktere nebude moc videt.
Dobrej mod je o tech detajlech.

Psal jsem ze se jedna o docasne plexi, ktere tam je kvuli synovi ktery uz chodi a druhy brzo zacne, aby mi nerozbili nijak nechraneny display.

budu davat tmave modre, lehce modrymi SMD 5050 nasvicene plexi , a pres nej jeste hlinikovou desku.

Mam vicemene navrh hotovy, jen mi nesedi k papirove predloze nejake ty rozmery a jeste nemam vybrane spinace. nasel jsem nejake od firmy Schlegel, jenze dat 200 eur za vypinace je nad muj rozpocet a chybi mi HDD 4 Tb

Jednam s par firmami na Liptovsku a nekolika lidi z fora o CNC zpracovani predniho panelu, protoze udelat na koleni to co chci, fakt nelze.
ZOTAC H77-ITX WiFi,Cpu i5 3570k, Kingston HyperX 8Gb ram, Kingston HyperX 128Gb SSD,
jamesbond007
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 16. úno 2013
Bydliště: Liptovsky Mikulas

Re: Projekt: Cyberskull

Příspěvek od jamesbond007 »

Obrázek


Prvni nahled pred vypalenim. Soused mi nakreslil DXFko,pze ja to neumim. Reknu vam, radeji delat novou skrin nez predelavat tu starou.

Dam na to cerny elox a aby to nebylo tak nudne dam na glavirovacim laseru udelat pcb desing. Neco v tomhle stylu

http://www.desktopwallpapers4.me/digita ... its-30671/
ZOTAC H77-ITX WiFi,Cpu i5 3570k, Kingston HyperX 8Gb ram, Kingston HyperX 128Gb SSD,
jamesbond007
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 16. úno 2013
Bydliště: Liptovsky Mikulas

Re: Projekt: Cyberskull

Příspěvek od jamesbond007 »

Obrázek


ANO JE to zmetek, avsak na vyzkouseni dostacujici. Tak jako tak, hlinik v mnou pozadovane tloustce
u nas stejne nepalime.


Musim jeste doladit nekolik detailu jako to ze mi nesedi diry pro srouby.
ZOTAC H77-ITX WiFi,Cpu i5 3570k, Kingston HyperX 8Gb ram, Kingston HyperX 128Gb SSD,
jamesbond007
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 16. úno 2013
Bydliště: Liptovsky Mikulas

Re: Projekt: Cyberskull

Příspěvek od jamesbond007 »

Tak mi chvilku trvalo, nez sem se naucil c CADu. Holt nikdo jiny to za vas neudela
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ZOTAC H77-ITX WiFi,Cpu i5 3570k, Kingston HyperX 8Gb ram, Kingston HyperX 128Gb SSD,
jamesbond007
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 16. úno 2013
Bydliště: Liptovsky Mikulas

Re: Projekt: Cyberskull

Příspěvek od jamesbond007 »

Drzak predniho ventilatoru a tlacitek
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ZOTAC H77-ITX WiFi,Cpu i5 3570k, Kingston HyperX 8Gb ram, Kingston HyperX 128Gb SSD,
Odpovědět

Zpět na „Projekty“