[Scratch Build] HM by kusik

Hotové nebo rozdělané projekty - úpravy a modifikace počítačových skříní krok za krokem.
V této sekci se nezapočítají příspěvky.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

[Scratch Build] HM by kusik

Příspěvek od kusik »

Zdravím, tak jak jsem v mém posledním projektu sliboval, blíží se nový projekt a právě dnes Vám dám nějaké základní informace, popis atd.
Jak jsem již kdysi psal, tak na nudných přednáškách na VŠ jsem navrhl několik skříní a právě v tomto worklogu se vrhneme na stavbu jedné z nich. Bude se jednat o Scratch build, takže celou skříň budu od základu stavět sám. Jako základ pro kostru skříně jsou použity L profily, které jsou svařené do tvaru kvádru na který budou postupně montovány / navařovány plechy o tloušťce 1 -2mm. Původně jsem chtěl skříň udělat pouze z plechů, ale protože mám přístup do celkem slušně vybavené stolařské dílny, tak mě napadlo použít i dřevo. Zatím poslední variantou jak ho využít je výroba čela, vrchní části a zadní části skříně ze dřeva, ale ještě uvidím, jak to v průběhu stavby bude vypadat a jestli mě náhodou ještě něco nenapadne, takže celkové zpracování exteriéru nechávám zatím otevřené. Co je ale jasné je to, že skříň bude pořádně těžká. Oproti většině klasických skříní bude tato mít otočenou základní desku o 90°, takže výstupy desky a grafiky budou na vrchu skříně. Co se týče nějakého předpokládaného termínu ukončení, tak opravdu netuším, protože přes týden jsem stále v práci a mohu pracovat jenom o víkendech. Navíc budu všechny díly vyrábět doma a to taky nějaký čas zabere, proto nečekejte updaty každý týden. Kromě skříně se také můžete těšit na špičkové komponenty, které se budu taky snažit nějak odlišit od klasických sériových kusů a samozřejmě úpravu zdroje v podobě sleevingu kabeláže.

Zde přidávám pár renderů, jak by měla skříň přibližně ve finále vypadat, ale jak jsem již říkal nevím jak to s tím dřevem bude vypadat ve skutečnosti, takže myslím, že nějaké odchylky od renderů tam 100% budou, hlavně na horním krytu, protože ten pořád nejsem schopen vymyslet tak, aby mi k tomu seděl.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Jak můžete v renderech vidět, tak se rozhoduji mezi barevnou kombinací :
černá + tmavé dřevo (višeň)
bílá (matná) + tmavé dřevo (višeň)
světlejší šedá metalíza + tmavé dřevo (višeň) - HLAVNÍ FAVORIT

Další věc... Všiml jsem si u jiných projektů, že design trochu kazí čouhající nýty, hlavičky šroubů atd. Na tohle jsem se pří návrhu skříně zaměřil a vymyslel jsem "nový" způsob uchycení bočnic, takže pro držení bočnice by měl stačit pouze 1 šroub. Uvidím však jak to půjde v reálu, ale co jsem se o tom bavil s kamarádem, tak by to mělo být bez jediného problému.

Nesmím také zapomenout na sponzory, kteří mi velice ochotně věnovali svoje produkty, bez kterých by se tento projekt nejspíše nedal realizovat, takže velké diky patří těmto společnostem :


Obrázek

Společnost Intel se rozhodla pro můj projekt věnovat procesor Intel Core i5-4690k. Navíc jsme se dohodli na užší spolupráci, takže se na jejich oficiálních stránkách http://iq.intel.cz/ budou sem tam objevovat články o casemoddingu.

Obrázek

Společnost Gigabyte http://www.gigabyte.cz/ mi věnovala jejich TOP základní desku pro procesory Haswell Refresh a sice model Gigabyte Z97X-Gaming G1 WIFI-BK a grafickou kartu Gigabyte N970WF3OC-4GD

Obrázek

V neposlední řadě také přispěla společnosti be quiet! http://www.bequiet.com/en. Ta věnovala větráky be quiet! PURE WINGS 2, chladič procesoru be quiet! DARK ROCK 3 a také zdroj be quiet! POWER ZONE 1000W

Ještě jednou děkuji všem sponzorům, že se rozhodli podpořit můj nový projekt.

Ohledně postupu práce... snad během dneška dosvařuju a zbrousím základní kostru z L profilů. Pokud se mi to podaří, dám Vám sem během zítřka první fotografie.
MrJojo97
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. čer 2014
Bydliště: Banská Bystrica

Re: [Scratch Build] HM by kusik

Příspěvek od MrJojo97 »

Vyzerá to parádne som zvädavý na výsledok.
PC -> Acer Predator 17 (i7 7700HQ, GTX 1060 6GB, 16GB Ram, Samsung 960 Pro 512GB)
Mobil -> Honor X
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: [Scratch Build] HM by kusik

Příspěvek od kusik »

Tak se mi podařilo dosvařovat a zbrousit základní rám. Dávat tedy první fotky.

Začalo to přesným rozměřením a nařezáním L profilů.
Obrázek

Celkovou kostru se mi podařilo díky správnému uchycení svařit téměř naprosto přesně - rozdíl je maximálně 0,5-1mm
Obrázek

Nyní budu pomalu pracovat na vyřezávání plechů, které se pak na kostru budou navařovat. Pro přesné vyřezání a zbroušení plechů si přesné tvary nakreslím v autocadu a kamarád mi je vytiskne 1:1 na lepící folii, kterou pak nalepím na plech a budu vyřezávat. Díky tomu pak nemůže dojit na nepřesnosti vzniklé při rýsování obrysu na plech. Berte to jako tip, jak si usnadnit práci :wink:
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: [Scratch Build] HM by kusik

Příspěvek od kusik »

Dnes tu mám jeden malý hardwarový update. V minulých dnech mi přišel hadrware od těchto skvělých sponzorů :

Obrázek Procesor Intel i5-4690k

Obrázek Základní deska Gigabyte Z97X Gaming G1 WIFI-BK a grafická karta Gigabyte GTX 970WF3OC

Obrázek Chladič procesoru be quiet! DARK ROCK 3, větráky be quiet! PURE WINGS 2 a zdroj be quiet! POWER ZONE 1000W

zde přidávám foto

Obrázek

Jakmile budu mít více času, díly jednotlivě pořádně nafotím. Doufám, že do té doby budou už hotové i nějaké plechy, tak pak snad udělám nějaký velký update.
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: [Scratch Build] HM by kusik

Příspěvek od AllowedCry »

:thumbsup:
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: [Scratch Build] HM by kusik

Příspěvek od Stratos »

posledni dobou se nam ten sponzornig u moddingu nejak rozjel :) Zacina to ztracet takovy to kouzlo co to melo driv...
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: [Scratch Build] HM by kusik

Příspěvek od kusik »

Zálěží, jak to vezmeš. Když si pro sebe uděláš skříň třeba jednou za 3-4 roky a dáš si tam svůj hw, tak je to fajn. Když to máš jako koníček a chceš udělat třeba 1-2 projekty za rok a firmy o toto počítačové odvětví mají zájem a rádi ti ten hardware "obětují" tak proč ne. Já se snažím nějakým způsobem sladit hw s úpravou skříně aby to k sobě šlo a kdybych neměl tyto sponzorské dary, tak by mě asi nebavilo pořád používat již upravený hw a po každém projektu ho kompletně překopat na jiný design nebo každého půl roky dát třeba
30 000,- za nové díly. Samozřejmě neříkám, že casemodding dělám kvůli tomu, abych dostal nový hw, ale protože mě to baví.
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: [Scratch Build] HM by kusik

Příspěvek od Stratos »

ja te chapu ale celkem modding se zacina stavat strasne komerecni posledni rok a to se mi moc nelibi.. Drive to bylo trosku o necem jinym..
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: [Scratch Build] HM by kusik

Příspěvek od kusik »

Zdravím, takže dnes tu máme menší update, hlavně co se týče fotek, protože jsem toho nestihl moc nafotit.
Upřímně mohu říct, že jsem doufal, že v tuto dobu budu už mít už většinu plechů z konstrukce hotových. Musel jsem však od práce na skříni na chvíli ustoupit, protože se v nejbližších dnes stanu strýčkem a dostal jsem za úkol zrekonstruovat dětskou postýlku, která mě zabrala 2 víkendy kdy jsem mohl pracovat na skříni.
Stihl jsem tedy udělat pouze zadní panel, spodek skříně na kterých musím ještě doladit šmirglem nějaké detaily. Taky jsem stihl udělat i přední panel, který mám momentálně už ve stolárně, kde se pomalu pracuje na dřevěném obložení.
Teď pár fotek…

Obrázek

Každý tvar jsem navrtával, pak vzal lupínkovou pilku a dořezal.

Obrázek

Nejlepší způsob jak chytnou rovinu… plech přichytit mezi 2 Lka, která vás pak nepustí víc jak potřebujete.

Obrázek

Starší fotka, kde ještě není plech vyřezaný

Obrázek

Přední panel jsem nestihl ani nafotit, protože ihned po dodělání šel pryč.

Přístí víkend snad udělám nějaké aktuálnější foto, taky si představíme nového sponzora. Máte se tedy určitě na co těšit.
Jiricok
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 13. úno 2015
Bydliště: Praha

Re: [Scratch Build] HM by kusik

Příspěvek od Jiricok »

v jákém programu si udělal ty obrázky??
Odpovědět

Zpět na „Projekty“