Projekt: Žeryk PC

Hotové nebo rozdělané projekty - úpravy a modifikace počítačových skříní krok za krokem.
V této sekci se nezapočítají příspěvky.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
Zeryk
Nováček
Nováček
Registrován: 20. bře 2016

Projekt: Žeryk PC

Příspěvek od Zeryk »

Ahoj, jsem zde nový a vítám Vás u svého úplně prvního projektu, co se stavby počítače týče. Počítač jsem měl v plánu už delší dobu, začal jsem v Prosinci 2015 nákupem skříně (nic moc, Sharkoon MS140), zdroje a základovky.
V Lednu 2016 jsem dokoupil procesor, ramky a SSD disk a počítač poprvé spustil, kupodivu, nic nezačalo hořet, ani se pálit, takže jsem svůj úplně první počítač složil správně :) a nakonec v Únoru 2016 jsem dokoupil ještě grafickou kartu a další disk, tentokrát už klasický HDD.
Počítač byl kompletní, ale nelíbilo se mi to, poněvadž skříň je poměrně malá a všechno tam je na sebe nehorázně nasekané a nic dalšího už bych tam nedal.
Tak jsem se rozhodl, že si zkusím sestavit svou vlastní skříň, úplně od ničeho.

Jelikož nemám s 3D moc zkušeností, můj návrh vypadá nějak takto:
Obrázek

Mám celkem jednoduché požadavky, malé rozměry a otevřená case, ten rám navíc je estetická záležitost. Do hlavního nosného rámu, toho širšího, budou umístěny spouštěcí tlačítka, jack 3,5, 2x USB 3.0 a 2x USB 2.0. Mezi ty tenké rámy přijdou větráčky, 120mm, dva nad sebou.
Jelikož to chci mít čisté a kabelů prosté, mám to rozdělené na dva patra, dole zdroj umístěný na výšku, HDD a SSD. Nahoře potom základová deska, s grafickou kartou umístěnou na podlaze patra mimo desku. S deskou bude spojena prodlužkou, za doporučení prodlužky díky L4mkovi.
Veškerá kabeláž bude vést vzadu, za tou stěnou, k desce povedou čistě jen konektory.

Použité komponenty:

Procesor: Intel i5 6500 Skylake
RAM: 2x Kingston HyperX Fury Black 8GB DDR4 2133
Základní deska: MSI B150M MORTAR - Intel B150
Grafická karta: ASUS STRIX GTX970-DC2OC-4GD5
Zdroj: Seasonic S12II-520W
SSD: Kingston SSDNow V300 - 120GB
HDD: WD Blue EX - 1TB

Dále potom samozřejmě větráčky a kabeláž v barvě zeleno-černá.
Vodní chlazení zatím neplánuju, poněvadž to přesahuje moje finanční možnosti, takže zatím to pojede všechno na větrácích, možná je jen dám do nějakého stylového zeleného zabarvení.

Místo na radiátor vodníka tam samozřejmě mám.

Co dál, z boku budu mít průhlednou část, tam jsem přemýšlel o kouřovém skle, na které bych si nechal vypálit loga výrobců všech dílů co mám a samozřejmě mou přezdívku. Někde, pravděpodobně na té přední šikmince umístím logo Republic of Gamers, taky v zelených odstínech. A celou tu tenkou stranu mezi dvěma úzkými rámy by měla vyplňovat mřížka, její texturu už mám rozdělanou :)

Tak snad jsem na nic nezapomněl, dělám tohle poprvé, tak kdyby jste měli nějaké cenné rady, s radostí je uvítám. Dost toho budu určitě postupem času měnit, tak pevný plán zas nemám :D Žeryk

Co se týče aktuálního postupu, je to již nařezaný materiál na rám, který čeká na svařování :D
Obrázek
Obrázek
Obrázek
PET5
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt: Žeryk PC

Příspěvek od PET5 »

No, jsem zvědavý na výsledný produkt a držím palce. Předpokládám, že nemáš nějakého domácího mazlíčka, který by se ti namotal do větráků.
Pokud se týče nějakého tipu na vylepšení, uvažoval bych o využití toho volného rámu pro případné osazení prosvětlených větráků, které by ofukovaly komponenty na desce. Udělal bych tam pro ně nějaké držáky (ideálně vyklápěcí). Kabeláž by se mohla protáhnout rámem.
CPU: Intel i9-10900K, MB: NZXT N7 Z590, AIO: NZXT Kraken X63 RGB, RAM: Kingston 2× 32GB DDR4 3200MHz CL16 Fury, Disky: 1× SSD 1TB + 2x WD HDD 3TB, GPU: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, PSU: Cooler Master V1200 Platinum, CASE: NZXT H7 FLOW, OS: Windows 10 PRO 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: DELL UltraSharp 30" PremierColor UP3017 2560x1600. Alternativně: Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 12 Pro Max
Zeryk
Nováček
Nováček
Registrován: 20. bře 2016

Re: Projekt: Žeryk PC

Příspěvek od Zeryk »

Jup, s tím se počítá, dva větráky budou umístěny na té přední straně v rámu.
Jinak, malý update, právě tyhle přední větráčky mi po dvou týdnech konečně došly, jedná se o Thermaltake Riing 12 v zelené barvě a můžu říct, že podsvícení je vážně parádní.

Obrázek
Obrázek

Tady ukázka jak svítí, a taky ukázka současného provedení skříně, které je nic moc. Nejde ani pořádně zavřít, protože karta je poměrně velká a napájecí kabely tuhé. Na obrázku to sice vypadá bledě, ale svítí opravdu pěkně zeleně.
Obrázek
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Projekt: Žeryk PC

Příspěvek od Shaquille »

Moc si to zatim nedokazu predstvit, ale drzim palce.
Mozna bych zkusil navrtat ram a do nej strcil led pasek. Svetlo by "vychazelo z ramu" ( z toho okrasneho dovnitr "skrine".
Jak grafiku "pripevnis" na spodni patro? To ji tam jen tak polozis, nebude dochazet k vibracim?
Proc chces zdroj na stojaka? To do nej pujde napajeni zespodu, nebo shora - nerozumim...
Otevrena skrin, jak to chces cistit? )))
trosku mi to rpipomina
Obrázek
http://www.techspot.com/review/1084-the ... e-p5-case/
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Zeryk
Nováček
Nováček
Registrován: 20. bře 2016

Re: Projekt: Žeryk PC

Příspěvek od Zeryk »

Ta prodlužka má úchyty, takže si ji můžeš přišroubovat téměř libovolně. A jup, z velké části jsem se inspiroval právě touhle Core P5 skříní. Původně jsem si jí chtěl i koupit, ale měla pro mě pár háčků, zaprvé je dost velká, docela drahá a pak je dělaná na vodní chlazení, která já si dovolit nemůžu.
Takže jsem si vytvořil něco v tomhle stylu, akorát já ji nebudu mít otevřenou až takto moc.

Ono, kdybych uměl pořádně modelovat, bylo by to zřetelnější, takhle tu podobu zatím mám jen já ve své hlavě :D
Zeryk
Nováček
Nováček
Registrován: 20. bře 2016

Re: Projekt: Žeryk PC

Příspěvek od Zeryk »

Update 2:

Tak rám skříně je svařenej, zdroj jsem nakonec položil naležato a tím jsem to celé mohl snížit a hlavní rám krásně vystoupil nad zbytek. Co se týče dalšího postupu, mám objednané napájecí kabely v zeleném flexu, 24 a 8 pinové.
13000538_468839133322694_83642825_o.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět

Zpět na „Projekty“