Spotřeba Phenomu 2 x4 945

Vše o procesorech Advanced Micro Devices.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee

Odpovědět
vinniczech
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2008

Spotřeba Phenomu 2 x4 945

Příspěvek od vinniczech »

Zdravim. Mám dotaz. Jaká je spotřeba tohoto procesoru po přetaktování? Zatím jsem ho přetočil na 3200mhz. Default je 95w. Základka zvládne max 125w. Nemám chlazenou napájecí kaskádu, tak nechci zničit základku.
please wait... rebuilding
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Spotřeba Phenomu 2 x4 945

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Pokud jsi nezvedal voltáž tak neroste skoro vůbec. Záleží hlvně na voltáži, ne frekvenci.
vinniczech
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2008

Re: Spotřeba Phenomu 2 x4 945

Příspěvek od vinniczech »

Ahoj. Tak sem tu zas. Podařilo se mi ten phenom dostat na 3,7ghz při 1,425 voltáže. Je to bezpečný pro mou desku? Opakuji, že má deska podporu maximálně pro 125 watů procesory. Je to přesně tato http://www.gigabyte.cz/products/page/mb ... -ds3_20#kf

edit: FSB je nastaveno na 247mhz. Neni to taky moc velká zátěž na chipset?
please wait... rebuilding
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Spotřeba Phenomu 2 x4 945

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Chipsetu je to fuk, pokud by tam byl zdroj nestability tak snížíš násobič HT na 4x nebo 3x. Co se napájení týče, no, docela to s tou voltáží ženeš vzhledem k tom uže máš desk us nechlazenou kaskádou. Dlouhodobě to ustojí, ale jen když budeš ofukovat VRM. Ala pokud máš vertikální chladič co fouká dolu jsi ok, pokud ňákou věž kde u VRM neproudí vzduch tak si koleduješ, a mněl by jsi tam ňák přidrátovat menší větrák co na ně bude foukat.

Zde jsem ti označil co musíš ofukovat:

Obrázek
vinniczech
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2008

Re: Spotřeba Phenomu 2 x4 945

Příspěvek od vinniczech »

Tak nejmenší větrák co jsem našel je 92mm a ten se tam nevejde kvůli věžovýmu chladiči. Tak jsem namontoval na bočnici na horní pozici větrák 120mm. Tak snad to bude stačit

edit: Pro jistotu jsem takt snížil na 3,6 a voltáž na 1,4

edit 2: A co tenhle chladič na procák? Ten by měl ofukovat i vrm ne? https://www.czc.cz/scythe-scktn-3000a-k ... 27/produkt
please wait... rebuilding
GaGy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Re: Spotřeba Phenomu 2 x4 945

Příspěvek od GaGy »

Do toho už neinvestuj. Raději našetři na nějaký novější procesor. To co máš je opravdu hodně staré a nevýkoné.
Ryzen 7800X3D - Endorfy Fera 5 │ 32Gb 6000Mhz - CL30 │ ASUS TUF Radeon RX 7800 XT 16G │ TUF GAMING B650-PLUS WIFI │ AG32CQ - 2K - 144Hz │ EVGA GQ 650W Gold │ Phanteks Eclipse P400A │ SSD - KC3000, M.2 - 1TB + A2000, M.2 - 1TB │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Spotřeba Phenomu 2 x4 945

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Přesně tak, nech to bejt. Já bych to nechal kam se to dostane s 1,4v a bylo by to, nepřepínat toho veterána ta deska je po tolika letech ráda že ještě funguje.
Odpovědět

Zpět na „Procesory AMD“