oprava vrypu na PCB desky

Vše týkající se základních desek. Od problémů, výběru, informací, BIOSů, ovladačů a další.

Moderátoři: Eddward, PKBO

RAD-x
Červená karta
Červená karta
Registrován: 24. dub 2008
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: skrabanec na MB

Příspěvek od RAD-x »

Udělej fotku, třeba to neni až tak ztracený...
Hadeso
Nováček
Nováček
Registrován: 23. úno 2010

Re: skrabanec na MB

Příspěvek od Hadeso »

tady je fotka, nijak hluboký mi to nepřijde, řekl bych že jen v laku, ale je to tak velký, že jsem se už s deskou loučím

fotka
http://s18.postimg.org/j5tggf609/IMG_20 ... 174316.jpg
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: skrabanec na MB

Příspěvek od PKBO »

To neni zrovna dupka, to ses do toho s tim šroubovákem opřel když jsi padal ze židle ne ? :) Ale nevypadá to moc zle, zkus to tou tužkou....
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: skrabanec na MB

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Uff ta fotka je mizerná, neni ani poznat jestli to jde domědi nebo ne, případně mi to přijde že jde jen nahoře u páky na zavření patice.

Jde o to jak je destrukce velká, pokud je to prorytý po celý délce toho škrábance tak fuck it, pokud jen tam nahoře co se mi zdá tak celkem easy.
Hadeso
Nováček
Nováček
Registrován: 23. úno 2010

Re: skrabanec na MB

Příspěvek od Hadeso »

zkusím to vyfotit líp, ale moc dobře to nejde, hluboké to nijak moc není, ale s elektrikou jsem nikdy nedělal, tak moc nevím, každopádně děkuji za rady
WenzelLAH
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. bře 2010
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: oprava vrypu na PCB desky

Příspěvek od WenzelLAH »

Zkus to vyfotit zitra na děnním světle bez blesku, vysledek bude o dost lepší.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: oprava vrypu na PCB desky

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ty dva odpůrky vedle kterejch vede ten škrábanec tam jsou nebo jsou utržený? Pokud tam jsou a jsou OK, tak to možná vypadý hůře než je realita, tohle neni nic strašnýho co by se nedalo fixnout. Já si myslim že z množství těch přejetejch spojů bude opravdu přerušenejch jen minimum.
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: oprava vrypu na PCB desky

Příspěvek od pbjun »

No já tam teda po zvetseni vidim minimalne 10 prerusenych cesticek. Opravit to urcite pujde, ale ja bych do toho za maly peniz nesel, je to zrale na odbrouseni laku a nahrazeni cesticek tenkym vlaknem z kabelu coz je samo o sobe pakarna a tady to bude minimalne 10x pod sebou + nasledna izolace a kdyz to nepojede tak to nikdo nezaplati...
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: oprava vrypu na PCB desky

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Já bych to klidně udělal a mysli msi že krom těch cest blízko u sebe se obejdem i bez drátů. Ale tak za 600 míň rozhodně ne a samo sebou nezaručuji úspěch. Což vzhledem k cenám LGA775 boardů nezní hezky.
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: oprava vrypu na PCB desky

Příspěvek od pbjun »

Tak jako taky to klidne udelam, ale nikdo dneska nezaplati za praci u neceho co se nakonec nepovede, taky sem si takhle opravoval nekolik desek se soc. A ktere se mi dostaly po takovem poskozeni do ruk a vetsinou uspesne opravene behaly jeste nekolik let, ale takhle pro nekoho bych do toho nejspis nesel....
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
RAD-x
Červená karta
Červená karta
Registrován: 24. dub 2008
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: oprava vrypu na PCB desky

Příspěvek od RAD-x »

Kdyby si byl pražskej, tak řeknu doval to sem, to mám za 15minut pořešený....
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: oprava vrypu na PCB desky

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Samo sebou ta negarance je tam proto že nikdo neví jak na tom deska je, třeba upadla a má jiné potíže, studeňáky, atd. To byl jen sichr kdyby náhodou.
ska-awi
Nováček
Nováček
Registrován: 02. kvě 2009

Re: oprava vrypu na PCB desky

Příspěvek od ska-awi »

Dobrý den, mám dvě nefunkční desky s1366, a chci se zeptat zda je nějaká možnost opravy první je ASUS P6T Deluxe V2 u které dochází ke zkratu u paměťového slotu zde video https://www.youtube.com/watch?v=sl2317L ... e=youtu.be Druhá deska je ASrock
X58 Extreme, která normálně naběhne zobrazí se logo výrobce deska správně identifikuje procesor paměti ale pak zamrzne nejde se dostat do biosu a na debug displeji se zobrazuje kod 75 což je podle manuálu k desce toto - Initialize Int-13 and prepare for IPL detection
core i7 930,asus rampage3 extreme, Noctua NH-U12P SE2, kingston hyperX 2000MHz 12GB, saphire R9 280x dual-X, ssd samsund 840 120GB, CM 620W, CM centurion.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: oprava vrypu na PCB desky

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Neni to u toho slotu jen dioda? To vůbec nemí bejt zkrat, kdyby byl byl by okamžitě shutdown zdroje což se zde nestane, deska se vypne sama a zase se snaží zapnout, ihmo tipuji že obě mrtvé na studeňák, nestojí to za to.
ska-awi
Nováček
Nováček
Registrován: 02. kvě 2009

Re: oprava vrypu na PCB desky

Příspěvek od ska-awi »

Dík za zhodnocení, u té asus to problikne zde http://www.imageshack.cz/image/Kn
core i7 930,asus rampage3 extreme, Noctua NH-U12P SE2, kingston hyperX 2000MHz 12GB, saphire R9 280x dual-X, ssd samsund 840 120GB, CM 620W, CM centurion.
ska-awi
Nováček
Nováček
Registrován: 02. kvě 2009

Re: oprava vrypu na PCB desky

Příspěvek od ska-awi »

core i7 930,asus rampage3 extreme, Noctua NH-U12P SE2, kingston hyperX 2000MHz 12GB, saphire R9 280x dual-X, ssd samsund 840 120GB, CM 620W, CM centurion.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: oprava vrypu na PCB desky

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Hmm ten Xeon je tvůj jedinej CPU? Nemáš náhodou ňákou starou 45nm I7? 920 a pod? Jde o to že ty Xeony na early biosech nebyly podporovaný, a to ihmo může bejt problém, já bych ty desky nezatracoval dokud se to nevyzkouší se starou I7.

Taky bacha kam dáváš paměti, u 1366 je primární vždy ten vzdálenější z dvojice slotů.
ska-awi
Nováček
Nováček
Registrován: 02. kvě 2009

Re: oprava vrypu na PCB desky

Příspěvek od ska-awi »

Hm teď zrovna u sebe nic jiného nemám, ale až se mi nějaká 920cítka dostane do ruky tak to schválně zkusím.
core i7 930,asus rampage3 extreme, Noctua NH-U12P SE2, kingston hyperX 2000MHz 12GB, saphire R9 280x dual-X, ssd samsund 840 120GB, CM 620W, CM centurion.
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: oprava vrypu na PCB desky

Příspěvek od havli »

Tyhle puvodne DP xeony obvykle na beznych desktop deskach nejsou podporovany vubec, takze ani novejsi bios nemusi pomoct. Vyjimkou je treba http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-ex58-ud3r_16 tam jsou podporovany oficialne a mam osobne vyzkouseno, ze xeony fungujou.

Pokud podpora neni, tak presto muze xeon normalne fungovat (je to fyzycky stejny procesor jako i7, akorat jsou v novejsi revizi D0). Ale samozrejme taky nemusi...
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3000 ; Gainward RTX 3060 ; MX500 500 GB, 4 TB + 6 TB HDD ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
Odpovědět

Zpět na „Základní desky“