reset CMOS

Vše týkající se základních desek. Od problémů, výběru, informací, BIOSů, ovladačů a další.

Moderátoři: Eddward, PKBO

Odpovědět
Voracek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 20. srp 2012
Bydliště: východní čechy

reset CMOS

Příspěvek od Voracek »

Chci se zeptat, vymazání biosu jsem vždy docílil tak, že jsem vyndal baterku, pc zapnul a při příštím startu jsem jí tam dal z5
děláte to taky někdo tak?
samozřjmě rozšířenější je metoda se "zkratováním" kontaktů pod baterkou nicméně tohle mi přijde pohodlnější....
Intel Core i5 2500+box,MSI 7850 2GB,GIGABYTE GA-Q67M-D2H-B3,6GB DDR3 1333Mhz,250GB Seagate,520W seasonic,CM elite 330RC
jiricek_k
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. lis 2008
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: reset CMOS

Příspěvek od jiricek_k »

některé základní desky mají na vymazání biosu přímo tlačítko clr cmos.
Obrázek Obrázek
Voracek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 20. srp 2012
Bydliště: východní čechy

Re: reset CMOS

Příspěvek od Voracek »

ano o tom vím ale u desek který tohle nemaj , jde mi jen o to jestli se dá bios spolehlivě vymazat vyndáním baterky a zapnutím pc...
- některý maj na vymazání jumper
Intel Core i5 2500+box,MSI 7850 2GB,GIGABYTE GA-Q67M-D2H-B3,6GB DDR3 1333Mhz,250GB Seagate,520W seasonic,CM elite 330RC
LoCo99
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2012
Bydliště: Praha

Re: reset CMOS

Příspěvek od LoCo99 »

řekl bych že s baterkou je to prostě na dýl, jumper je 100% okamžitě

já se jen na baterku nespolíhám, ale většinou jsem timhle stejně nic nevyřešil, to je možná tak když udělám nějakou šílenost v biosu
Wilik
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Brno

Re: reset CMOS

Příspěvek od Wilik »

Pouzivam jumper u BIOSu, je to v 99% pripadu naprosto dostacujici - s baterkou se mi hrat nechce. To delam jen kdyz je problem a chci si byt jistej opravdu smazanym BIOSem.

Jinak jsem to tu promazal - drzte se tematu, problemy se resi jinde.
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: reset CMOS

Příspěvek od Stratos »

BIOS resetnes jednoduse, odpojis PC od elektriky, vyndas baterku, pockas par minut, das ji zpet a pocitac zas pripojis do elektriky a zapnes.
lord deathskull
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. zář 2005
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Re: reset CMOS

Příspěvek od lord deathskull »

moc slozity:) staci preci presunout jumper a pak dat zpet:) clr cmos mas hned a nemusis na nic cekat:)
ASUS x99 Deluxe, intel Xeon E5-2695 v3; 2x8GiB A-DATA XPG, AMD 7970 , SSD 120GB, HDD 2x1TB, 2x2TB, Vodní chlazení
Odpovědět

Zpět na „Základní desky“