Poškozená / ohnutá PCIex patice

Vše týkající se základních desek. Od problémů, výběru, informací, BIOSů, ovladačů a další.

Moderátoři: Eddward, PKBO

Odpovědět
Cocroach
Černá karta
Černá karta
Registrován: 26. pro 2012
Bydliště: Vyškov

Poškozená / ohnutá PCIex patice

Příspěvek od Cocroach »

Čau, koupil jsem tuto desku z druhé ruky: http://www.asus.com/cz/Motherboards/F2A55/ a nepříjemně mě překvapily ohnuté piny v druhém PCIe konektoru od shora, většinu z nich se mi jakž takž podařilo vrátit na jejich původní místo, akorát na dva nedosáhnu, jsou ve spodní řadě: druhý a čtvrtý zprava, jsou tyto dva piny důležité?
potom je ještě úplně na konci jeden samostaný pin, ten předpokládám, že se má zasunou dovnitř, jak všechny ostatní?
fotky:
Obrázek Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: ohnuté piny v PCIe konektoru

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Poseldní pin nic nedělá, protže slot je stejně jen 8x, ala dělenej z NB primárního 16x slotu, ala slot kterej na 99% stejně nikdy nepoužiješ, vrtání v tom bych omezil na zamezení zkratu / spojení pinů, ne na zprovoznění vesměs slotu k ničemu.
Cocroach
Černá karta
Černá karta
Registrován: 26. pro 2012
Bydliště: Vyškov

Re: ohnuté piny v PCIe konektoru

Příspěvek od Cocroach »

kdyby se nepoužíval, tak bych to taky neřešil, jenže crossfire
cameroncz
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2012

Re: ohnuté piny v PCIe konektoru

Příspěvek od cameroncz »

Doufám že CF chceš pro vědecké účely a nemíníš na tom hrát :D :D
CPU: 9900k @ 5Ghz @ D15 GPU: EVGA 980ti SC+ MB:ASUS ROG STRIX Z390-H RAM: 32GB HDD: WD Red 2TB SSD: 970 EVO 500GB, 850 PRO 1TB CASE: CM Storm Stryker Monitor: 27" PG279Q PSU: Corsair RM750i
Cocroach
Černá karta
Černá karta
Registrován: 26. pro 2012
Bydliště: Vyškov

Re: ohnuté piny v PCIe konektoru

Příspěvek od Cocroach »

experiment
Rediax
Nováček
Nováček
Registrován: 06. lis 2011

Pci-e slot

Příspěvek od Rediax »

Zdravím :)

Nedávno mi odešla moje GTX 780 MSI lightning, podle servisu prý skrat v GPU sběrnici=vadné GPU takže neopravitelné. :angry2:

A tak mě napadá jak se to asi mohlo stát. Zdroj mám nový a jedu teď na integrovaný grafice v procesoru. Je možný že mi to odpálil PCI-E slot ? A poznám to když tam vrazím novou GK ? Aby mi ji to třeba neodpálilo. Když jsem tam vrazil R 7950 od sapphire tak to běželo, ale nebyl to dlouhý test, jen asi hodinku to běželo. Nebo jestli to prostě byl vadný kus a víc nevydržel. Jistě chápete že nechci tahle odpálit třeba další kartu.

nebo jestli se to dá vyzkoušet i jinak ? Jde o desku Asus P8Z77-v Deluxe, bios mám aktuální.

Budu rád za názory než tam vrazím grafiku, v pondělí přijde a nerad bych viděl ten stejný scénář.

Díky 8-)
oneb1t
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2010

Re: Pci-e slot

Příspěvek od oneb1t »

je to nepravdepodobny to by se musela napajeci cast konektoru nejak dostat na datovou cast
pokud ti tam potom jela dalsi karta tak bych se toho nijak zvlast neobaval

servis si taky mohl vymyslet nejakou pohadku protoze se jim nechtelo resit co s tim je kdyz to nenajelo a po zbezny kontrole na ty karte nebylo nic upalenyho :D
i7-12700K, 2x16GB DDR5-4800MHz, ASUS B660-I, 1TB WDS100T1X0E
i5-12400F@5.5GHz, 4x8GB DDR5-4800MHz CL40, Asrock B760M PG riptide, A-data 1TB XPG SX8200, Radeon MI25@WX9100 16GB, NZXT S340 Elite, X4071UHSU
HP ENVY x360 13" Ryzen 3 4300U
Rediax
Nováček
Nováček
Registrován: 06. lis 2011

Re: Pci-e slot

Příspěvek od Rediax »

Lehce mě to uklidnilo.

To mě taky napadlo že se jim třeba jen nechtělo nebo spíš nevěděli co s tím. Když vrazím kartu do slotu, tak větráky jedou na 100% a obraz nejde, bios se dostane do smyčky a ani nic nevidím. Když přehodím na integrovanou gk, tak v biosu nevidím kartu ani na desce. Nevím co to je :D Nikdy předtím se mi to nestalo.

Každopádně díky za názor :)
Odpovědět

Zpět na „Základní desky“