Umírá mi deska?

Vše týkající se základních desek. Od problémů, výběru, informací, BIOSů, ovladačů a další.

Moderátoři: Eddward, PKBO

Odpovědět
cameroncz
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2012

Umírá mi deska?

Příspěvek od cameroncz »

Tak mám pocit, že mi umírá deska. Začalo to asi před měsícem, náhodně mi začala odpojovat USBčka. Ze začátku pouze občas, třeba párkrát za den. Později však několikrát do minuty, a to hlavně myš. Občas se zasekne jen na pár ms a občas musim restartovat pc nebo ji vypojit a zapojit abych mohl zase pracovat. Dále OS občas při tom co se zasekla myš také zaseknul. Klávesnici jsem ale při vypadáváni myši mohl používat dále, až na případy, kdy klávesnice vypadal a os jí neviděl třeba celý večer.

Tak jsem si říkal že zkusím nějaké operace na úrovni HW. Bios mám nejnovější, tak jsem jen náhodně přehodil disky do jiných Sata portů, jestli se něco nestane. Avšak ve chvíli, kdy jsem disky přepojil na 6GB Sata porty tak se deska uplně zhroutila. Nechtěla se zapnout, a když jsem jí po dvou hodinách přemluvil, tak nastali další komplikace. Musel jsem několikrát vyresetovat Bios jumperem, a ten se rozsypal také. POST i Bios mi ukazuje, že mám pouze 8GB RAM, ale přitom když si v biose zapnu utilitu na mapování RAM Slotů, která je součástí biosu, tak vidim všechny 4 sloty OK.

Dále mi deska uzamknula CPU a nejsem nadále schopný taktovat, pouze přes sběrnici. Pokud v biose udělám jakoukoli změnu, PC se pouze restartuje a musím ho opět jumperem vyresetovat.

Dále, nyní mám SSD a disk na SATA 3GBps, a průměrná rychlost čtení SSD je cca 200MBps a nižší. Když jsem ho zapojil na 6GBps porty, rychlost byla dvojnásobná, avšak pouze podle testu, rychlost načítání OS a práce v něm se neuvěřitelně zpomalila, OS zamrzal a byl nestabilní.

Původně jsem si říkal, že jen koupim USB řadič do PCIe a nebudu řešit, ale nyní mám sto chutí to někomu omlátit o hlavu :D. Můžete mi někdo potvrdit, že odchází deska? Jinak všechny komponenty co jsem zkoušel jsou 100% funkční. Jo a k tomu mě nappadá, že nyní si OS vybírá, jaké klávesnice smím použít. Tu ne, tu ano, tu ne, takže momentálně píšu na nějakém křápu co jsem vytáhl ze šuplíku.

Díky pokud jste do zvládli dočíst až do konce.
CPU: 9900k @ 5Ghz @ D15 GPU: EVGA 980ti SC+ MB:ASUS ROG STRIX Z390-H RAM: 32GB HDD: WD Red 2TB SSD: 970 EVO 500GB, 850 PRO 1TB CASE: CM Storm Stryker Monitor: 27" PG279Q PSU: Corsair RM750i
Derelict
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. říj 2014
Bydliště: Slovensko

Re: Umírá mi deska?

Příspěvek od Derelict »

Na tvojom mieste by som kupil nejaku Z77 fosnu a rovno preinstaloval OS.
Powered by Intel CPU & nVIDIA GPU
cameroncz
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2012

Re: Umírá mi deska?

Příspěvek od cameroncz »

Uvidim jak dopadne reklamace a kdyžtak bych se vydal cestou https://www.alza.cz/msi-z77a-g43-d311097.htm
CPU: 9900k @ 5Ghz @ D15 GPU: EVGA 980ti SC+ MB:ASUS ROG STRIX Z390-H RAM: 32GB HDD: WD Red 2TB SSD: 970 EVO 500GB, 850 PRO 1TB CASE: CM Storm Stryker Monitor: 27" PG279Q PSU: Corsair RM750i
zigo
Černá karta
Černá karta
Registrován: 17. bře 2013
Bydliště: OSTRAVA

Re: Umírá mi deska?

Příspěvek od zigo »

Není ta deska ještě v záruce? Předpokládám, že se bavíte o desce z podpisu a tím pádem sabertooth mívá 5ti letou záruku
cameroncz
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2012

Re: Umírá mi deska?

Příspěvek od cameroncz »

Jo je v záruce, ale nevim jestli uznají, http://images.hardwarecanucks.com/image ... layout.png
mám v interním USB 3.0 ulomený jeden pin. Sice to s chováním nemá nic společného, ale pokud si toho všimnou tak by to mohl být důvod k zamítnutí reklamace. Takže vyreklamovat to zkusim, ale jedním okem koukám po jiné desce. Zkusim se kouknout jestli bych někde sehnal Tu asus, z bazaru nechci.


EDIT: Tak jsem ji našel ještě v několika shopech, kdyžtak dám vědět jak dopadla reklamace.
CPU: 9900k @ 5Ghz @ D15 GPU: EVGA 980ti SC+ MB:ASUS ROG STRIX Z390-H RAM: 32GB HDD: WD Red 2TB SSD: 970 EVO 500GB, 850 PRO 1TB CASE: CM Storm Stryker Monitor: 27" PG279Q PSU: Corsair RM750i
Roman Dolský
Nováček
Nováček
Registrován: 17. bře 2016

Asi mi odešla základní deska

Příspěvek od Roman Dolský »

Dobrý den,
Bohužel se domnívám že mi odešla základní deska nebo něco v mém pc. Do včerejška pc fungoval normálně převážně na něj chodila moje sestra. Ale po včerejšku se zapne ale nenačte obraz ani logo biosu. Grafickou kartu jsem zkoušel v mém pc zdroj také funguje. Větráky se točí zdá se ,že vše funguje. Ale něco muselo vypovědět.
Parametry:
Procesor: AMD Phenom II x4 955
RAM: DDR 2 4GB
Disky jsou nějaké staré ale fungují.
Grafická karta: GTX 650 mnou dodávaná ,ale sní to jelo bez problému
Základní deska: Asus M2N68- AM SE
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Asi mi odešla základní deska

Příspěvek od spajdr »

Muzes se podivat, jestli nemas nafouknute kondiky na desce, pokud ano, mohlo by pomoci je nahradit za nove, ale ze to pomuze to ti zarucit nemuzu.
PcBuh
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. úno 2005
Bydliště: Most

Re: Asi mi odešla základní deska

Příspěvek od PcBuh »

Co popisuješ může dělat více věci

Deska
RAMka
Zdroj
VGA jsi zkoušel tak ještě ty další :)

odpoj vše co není potřeba aby šel obraz
stepan001
Nováček
Nováček
Registrován: 24. říj 2013

Re: Asi mi odešla základní deska

Příspěvek od stepan001 »

začni baterkou v biosu
Roman Dolský
Nováček
Nováček
Registrován: 17. bře 2016

Re: Asi mi odešla základní deska

Příspěvek od Roman Dolský »

Tohle to jsem zkoušel ted mám možná podezření ,že odešel procesor nevíte jak ho nějak vyzkoušet.
Protže procesor předává data na grafiku a pokud grafika nic nevisílá ale přitom jdou v druhém pc všechny porty. takže poradíte mi prosím nějak. Základovka svítí a nic nafouknuté není. A ted už pochybuju o tom že to je ní.
Renegate
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. čer 2014

Re: Asi mi odešla základní deska

Příspěvek od Renegate »

Je to zakladovka, takto sa to isto chovalo aj mne, vsetko svietilo, ventilátory sa roztocili ale obraz nikde, reklamácia úspešná z mojej strany
Odpovědět

Zpět na „Základní desky“