Zapojení SLI do 1. a 3. slotu

Vše týkající se základních desek. Od problémů, výběru, informací, BIOSů, ovladačů a další.

Moderátoři: Eddward, PKBO

Odpovědět
DopeMan
Nováček
Nováček
Registrován: 25. pro 2011

Zapojení SLI do 1. a 3. slotu

Příspěvek od DopeMan »

Zdravím,

předem se omlouvám pokud duplikuji téma ale nic podobného jsem nenašel.

Specifikaci mého pc - CPU: i7 2600k 4,2Ghz + Noctua NH-D14; GPU: Asus GTX680 DC2T; MB: Asrock z68 Fatal!ty gen3; Ram: 16Gb DDR3 Kingston HyperX 1866Mhz; SSD: OCZ Vertex 120Gb; HDD: WD Caviar black 500Gb; PSU: OCZ 850W;

Koupil jsem druhou GTX680 (Asus DC2T) a zapojil do SLI 8-) , po nějaké chvíli testování jsem zjistil, že vrchní karta (1. pci-e slot) nemá dostatečně efektivní odvod vzduchu (karty jsou nalepené přímo na sobě a je mezi nimi cca 3mm místa) a docela dost se zahřívá a hučí - při větším zatížení 85 stupňů zatímco ta spodní 45C :sad: ... :idea: Proto jsem uvážil zapojení do 3.ho slotu, aby měly mezi sebou dostatek prostoru. V tu chvíli mi v tom bránil rozměr mid toweru, a proto jsem vyrazil pro big tower. Po přehození "vnitřností" do nové "schránky" a zapojení karty do 3.ho slotu byla karta detekována, avšak SLI můstek nefunkční :? . Opět po několikahodinovém bádání jsem zjistil že můj 3. slot nemá dostatečný počet linek pro plnohodnotný chod SLI :nervous: .....

A teď přichází má otázka zde lze nějak počet linek obejít, nebo která deska má plnohodnotný 3. pci-e slot (pokud tedy existuje).

Moc Vás prosím o radu, neboť jsem z toho už docela nešťatný :( ...
CPU: i7 2600k 4,2Ghz + Noctua NH-D14; GPU: Asus GTX680 DC2T; MB: Asrock z68 Fatal!ty gen3; Ram: 16Gb DDR3 Kingston HyperX 1866Mhz; SSD: OCZ Vertex 120Gb; HDD: WD Caviar black 500Gb; PSU: OCZ 850W; myš: SteelSeries Xai laser + SteelSeries podložka; KB: Roccat Iscu; audio: Genius 5.1 Dolby surround + SteelSeries Siberia V2
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Zapojení SLI do 1.ho a 3.ho slotu

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Žádná LGA 115x deska nemá plnohodnotné 3 sloty (nepočítám prasoprodukty s PLX můstky apod, což stejně neni řešení). Z CPU jde 16 linek celkem, slot 3 bejvá jen 4x slot ze southbridge, tam by se výkoná grafika vůbec neměla dávat.

Ŕešení ač krkolomné je použít PCI-E riser a vytahnou kartu bokem když se ti vedle tamté dusí, nebo příště vybírat desku co má jinel layout slotů, ala aby mezi 8x sloty byly 2 sloty mezera, aby se karty nedusily.

A nebo ještě lépe, když člověk jde do SLI tak jít to high end platformy, ala LGA2011 co nemá 16 total NB PEg linek ale 40. Jo a mimochodem, SLI 680 se dost nevyplácí, hlavně kvůli 2GB Vram. Bylo by mnohem lepší to celý prodat a vrazit tam jednu 980tku, nebo případně i oclou 970. 2x tolik Vram, x krát lepší provozní vlastnosti, žádné problémy SLI ala drivery, AFR lag, microstuttering, atd.
RAD-x
Červená karta
Červená karta
Registrován: 24. dub 2008
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení SLI do 1.ho a 3.ho slotu

Příspěvek od RAD-x »

Na chipsetu Z68 ani na jakékoliv jiné desce na 1155 platformě neexistují desky s dvěma plnými PCIe 16x sloty, dají se sehnat desky s rúznými PLX a dokonce ještě NF200 můstky ale to je pořád prostě jen 2x 8linek a nic víc. Jedinej provoz kterýho dosáhneš na tvé desce je 2x PCIe 8x a je to na té desce současně i optimální režim, použij 2 nativní sloty a víc neřeš. Pokud chceš 2 nativní sloty PCIe 16x 3.0 tak jedině X79 nebo X99 platformu.

EDIT: zenith byl rychlejší
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení SLI do 1.ho a 3.ho slotu

Příspěvek od Stratos »

skousel si z boku grafik dat ventilator co by grafiky ofukoval a dodaval jim vzduch?
Jinak jak uz tu bylo receno, SLI/CROSS platforma je dneska vice mene jenom 2011/2011-V3 davat 2 karty do mainstremu jako je 1150 nema moc smysl, prave kvuli omezeni na ktere si prave narazil ty a to nepocitam omezeni v poctu linek v SLI/CROSSU na 2x8..

Bejt tebou tak karty prodam a vemu jednu GTX970 a tu poradne pretaktuju.. Bude mit mnohem mensi spotrebu a vykonove na tom budes jeste asi i lepe protoze budes mit 100% vykon vzdy a vusde coz se o SLI bohuzel rici neda.
Odpovědět

Zpět na „Základní desky“