Pomoc při montáži základní desky

Vše týkající se základních desek. Od problémů, výběru, informací, BIOSů, ovladačů a další.

Moderátoři: Eddward, PKBO

ACzeMiky
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2011

Pomoc při montáži základní desky

Příspěvek od ACzeMiky »

Zdravim, jelikož budu měnit základní desku, což budu dělat poprvé, tak bych byl rád za nějaký postup v kostce. Co udělat před vyměněním desky, kdy jí tam budu moci namontovat (myslím jako co se musí předtím ještě nainstalovat atd) a co udělat když už bude deska namontovaná (co bude třeba nainstalovat apod). Taky by mě zajímalo, jestli se musí přeinstalovat windows. Díky moc za rady.
zigo
Černá karta
Černá karta
Registrován: 17. bře 2013
Bydliště: OSTRAVA

Re: Pomoc při montáži základní desky

Příspěvek od zigo »

ACzeMiky
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2011

Re: Pomoc při montáži základní desky

Příspěvek od ACzeMiky »

To jo, na to už jsem koukal. Tam jsou ale všude jen samotné montáže. To bych dal i bez videa. Ale hlavní problém je, že nevim co nainstalovat peřd a po montáži. Jaké ovladače atd.
zigo
Černá karta
Černá karta
Registrován: 17. bře 2013
Bydliště: OSTRAVA

Re: Pomoc při montáži základní desky

Příspěvek od zigo »

Jak ti máme pomoct, když nevíme, co a za co vyměníš ? Pravděpodobně bude potřeba přeinstalovat systém

Zde máš návod jak na to
http://pctuning.tyden.cz/software/laden ... ku?start=2

a dál tohle pro formátování hdd a instalace win 7

při instalaci v úvodní obrazovce zmáčkněte shift+F10 a spustí se vám příkazový řádek do něj napište diskpart a zmáčkněte enter, dále zadejte následující příkazy a po každém zmáčkněte enter.
list disk
select disk 0
clean
create partition primary
select partition 1
active
format fs= NTFS quick
exit
exit
a dále můžete pokračovat v instalaci systému

po instalaci systému si stáhni a nainstaluj ze stránky výrobce desky všechny ovladače. Nejprve si nainstaluj chipset a po instalaci všech updatů systému uvidíš, zda ještě bude třeba doinstalovat jiné ovladače. Ve správa počítače/správce zařízení se můžeš podívat, zda ti chybí ještě jiné ovladače(budeš tam mít žlutý výkřičník)
ACzeMiky
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2011

Re: Pomoc při montáži základní desky

Příspěvek od ACzeMiky »

Budu měnit m2a-vm/hdmi za ASRock Z97M Pro4.
Takže pokud to chápu dobře, prostě jen vyměním základní desku, z flashky nabootuju windows, nainstaluju a pak doinstaluju všechny potřebné oladače? A co nastavení BIOSu? Ten už bude v desce obsažen, nebo jak je to?
zigo
Černá karta
Černá karta
Registrován: 17. bře 2013
Bydliště: OSTRAVA

Re: Pomoc při montáži základní desky

Příspěvek od zigo »

ACzeMiky píše:
Takže pokud to chápu dobře, prostě jen vyměním základní desku, z flashky nabootuju windows, nainstaluju a pak doinstaluju všechny potřebné oladače?
ano

BIOS nech byt , pokud vše funguje jak má
ACzeMiky
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2011

Re: Pomoc při montáži základní desky

Příspěvek od ACzeMiky »

Tak díky. Čekal jsem že to bude složitější :).
r34ktor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2006

Re: Pomoc při montáži základní desky

Příspěvek od r34ktor »

Nějaké zásahy potřeba v BIOSu jsou. Minimálně správně nastavit pořadí zařízení pro bootování.

Před instalací OS ho doporučuji updatovat na poslední dostupnou verzi. Pomocí vestavěné utility v BIOSu (Internet Flash) je to velmi snadné.
Knowledge is power
ACzeMiky
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2011

Re: Pomoc při montáži základní desky

Příspěvek od ACzeMiky »

r34ktor: Jo jo, už jsem to jednou dělal, když jsem dřív měnil procesor. Díky moc
ACzeMiky
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2011

Re: Pomoc při montáži základní desky

Příspěvek od ACzeMiky »

Tak všechno funguje jak má. Po instalaci mi tam zůstal ještě windows, který jsem tam měl se starou deskou, když jsem kliknul při zapnutí že chci zapnout PC pod Windowsem 7, tak se pc restartovalo a naběhlo to na to stejné okno, kde se vybírá ten windows. Teď jsem tedy nabootoval čistou instalaci windowsu 7, tak už to snad naběhne.
ACzeMiky
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2011

Re: Pomoc při montáži základní desky

Příspěvek od ACzeMiky »

Tak všechno funguje tak jak má až na jednu věc. I když jsem nainstaloval Lan ovladač a všechny ostatní ovladače z CD od desky, tak mi nejde internet. Každých asi 10 vteřin se dole u té ikony internetu objeví takové to modré kolečko, jakoby se to připojovalo a po pár vteřinách je tam zase červený křížek a nic. Takhle se to furt opakuje. Nevíte někdo kde může být problém? Někde jsem četl, že při každé změně síťové karty se musí u poskytovatele změnit MAC adresa nebo co, což mi ale připadá jako blbost, protože když mi u staré desky odešla síťová karta, koupil jsem si jinou interní síťovou kartu, připojil, nainstaloval ovladače a všechno běželo tak jak mělo a žádnou MAC adresu jsem měnit nemusel. Díky
leonin
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 17. lis 2009
Bydliště: Brno

Re: Pomoc při montáži základní desky

Příspěvek od leonin »

zkus jestli nejsou novějši ovladače na netu pro lan.
ACzeMiky
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2011

Re: Pomoc při montáži základní desky

Příspěvek od ACzeMiky »

Mam nejnovější a furt nejde. Když dam "vyřešit problém", tak mi to napíše jako výsledné řešení ať připojím lan kabel, jako kdyby to vůbec nepoznalo, že tam ten kabel je zapojenej. Zezadu ale lan kabel normálně bliká. Když mi dřív odešla síťová karta, tak mi ani ten kabel neblikal. I v biosu mam Onboard Lan povolený...
ACzeMiky
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2011

Re: Pomoc při montáži základní desky

Příspěvek od ACzeMiky »

Tak jsem vyzkoušel dát na základní desku mojí starou interní síťovou kartu, jenže byla přímo pod větráním grafické karty, tak jsem ještě musel přendat grafickou kartu na úplně spodní PCIe slot (teď tam má místo asi jen 10cm, ale je to určitě lepší, než aby tam bylo místo jen cca 3mm a pak hned ta síťovka) jenže tam mi zase nešlo zapojit napájení grafické karty, protože ta zástrčka byla strašně blízko hard disku, takže jsem ještě musel povolit hard disk a posunout ho o trochu dál. No nakonec jsem všechno překontroloval, zapnul PC a obrazovka vůbec nenaběhne, místo toho počítač pípá. Prý se podle toho pípání dá poznat, kde je problém. Je to takový středně dlouhý, pravidelně se opakující asi po 0.8 sekundy, pípání. Fakt už nevim. Tohle je jak naschvál.
ACzeMiky
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2011

Re: Pomoc při montáži základní desky

Příspěvek od ACzeMiky »

Tak už vím, kde byl problém. Ta síťová karta byla nějak špatně zastrčená. Mám ještě jednu otázku. Nevadí, když jsou konektory a napájecí kabely od grafiky a hard disku blízko u sebe tak, jako je to na obrázku? Popřípadě říct, co by jste podle obrázku udělali jinak atd. Díky moc



EDIT: Tak ne, nejde to ani teď, ale tou síťovou kartou je to na 100%. Když jí vypojim, tak všechno de tak jak má, ale internet furt neběží a když chci zkusit tu druhou síťovou kartu, tak když jí zastrčim do toho PCIe slotu a zapnu, tak začne počítač pípat.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
WenzelLAH
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. bře 2010
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc při montáži základní desky

Příspěvek od WenzelLAH »

Jako první bych grafiku dal do nejvrchnějšího PCI-e slotu, aby ti jela na 16 linek. Siťovka je taky do PCI-e??? Zkus jiný slot, mohl by třeba být nějaký problém se sdílením PCI-e linek... To je asi tak první co mě napadá... Ale tu grafiku přehoď určitě.
ACzeMiky
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2011

Re: Pomoc při montáži základní desky

Příspěvek od ACzeMiky »

Jenže právě když přehodim grafiku do vrchního PCIe slotu, tak pak mi zakryje ten první slot pro síťovku a druhý slot je hned pod ní, takže větrák od grafiky bude mít asi jen 5mm místo. Tady to je na obrázku vidět (ještě ze staré základové desky, ale na té nové je to tam stejně). Nebo to, že je tam tak málo místa, nevadí? Je pravda, že ten druhý větrák tam místo má, ale ten první překryje ta síťovka, tak nevim.

A jinak se mi konečně povedlo zapnout PC a s tou novou síťovkou internet jde, takže musí být asi poškozená ta integrovaná v základní desce, nebo ten port. Je pravda, že ten port je dost nakřivo, tak to může být asi tim. Nová základní deska a hned je poškozená. To snad neni možný.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
WenzelLAH
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. bře 2010
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc při montáži základní desky

Příspěvek od WenzelLAH »

Tak ji jednoduše vrať a vezmi si jinou. Na desce je myslim celkem slušná síťovka od Intelu, tak proč tam dávat nějakou další...

No určitě to bude grafice vadit min jak kdyby byla v tom spodním - spodní slot má aktivni pouze 4 PCI-e linky.
ACzeMiky
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2011

Re: Pomoc při montáži základní desky

Příspěvek od ACzeMiky »

Jenže jak jsem psal, s tou síťovkou na desce internet nefunguje. Kabel sice bliká, ale počítač vůbec nerozpozná, že je zapojenej. U ikony připojení vpravo dole na liště mi to furt střídá červený křížek a modré kolečko, jakoby se internet načítal a pak zase červený křížek. Ovladače té síťovky samozřejmě mám. U té druhé síťovky internet funguje v pohodě.
WenzelLAH
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. bře 2010
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc při montáži základní desky

Příspěvek od WenzelLAH »

A poskytovatel internetu je jakej??? Jak psal někdo nahoře, muže bejt taky problém s mac adresou...
Odpovědět

Zpět na „Základní desky“