Rozšíření RAM ze 2x4 na 4x4 a v biosu se nezobrazují.

Vše týkající se základních desek. Od problémů, výběru, informací, BIOSů, ovladačů a další.

Moderátoři: Eddward, PKBO

Odpovědět
oneil89
Nováček
Nováček
Registrován: 27. úno 2013

Rozšíření RAM ze 2x4 na 4x4 a v biosu se nezobrazují.

Příspěvek od oneil89 »

Zdravím,
chtěl jsem se zeptat, jestli nemáte někdo podobnou zkušenost. Mám základní desku ASUS P8Z77-V LK a rozšířil jsem si ramky o stejný model ramek jen je vyráběn ve spojených státech a ne na Taiwanu. Tip ramek: http://www.czc.cz/crucial-ballistix-spo ... 84/produkt Jenže nastal problém, že v biosu mi to hlásí pouze 8 Gb ram a zároveň v biosu je vidět, že mam osazené všechny 4 sloty. I ve windowsech přes program HWINFO vidím všechny a žádná nehlásí problém. Z čehož usuzuji, že je problém v biosu, který jsem si aktualizoval na poslední možnou verzi 1402. Zkoušel jsem BIOS i několikrát resetovat a nic z toho nepomohlo. Zkoušel jsem paměti i kombinovat mezi sebou a fungují v pořádku i všechny sloty.
Předem děkuji za nějakou radu či řešení.
CPU: Intel Core i7-3770 + Arctic Freezer XTREME Rev.2, VGA: ASUS GTX660 TI-DC2, RAM: Crucial Ballistix Sport 8GB (2x4GB) DDR3 1600 CL9, HDD: Kingston SSD 120GB V300 SATA3 + 1 TB WESTERN DIGITAL + 3 TB WESTERN DIGITAL, Deska: ASUS P8Z77-V LK, CASE: ZALMAN case midtower Z11 Plus
r34ktor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2006

Re: Rozšíření RAM ze 2x4 na 4x4 a v biosu se nezobrazují.

Příspěvek od r34ktor »

Pokud nejsou poškozeny piny v patici, odešla deska > reklamace.
Knowledge is power
oneil89
Nováček
Nováček
Registrován: 27. úno 2013

Re: Rozšíření RAM ze 2x4 na 4x4 a v biosu se nezobrazují.

Příspěvek od oneil89 »

Patice jsou funkční.
CPU: Intel Core i7-3770 + Arctic Freezer XTREME Rev.2, VGA: ASUS GTX660 TI-DC2, RAM: Crucial Ballistix Sport 8GB (2x4GB) DDR3 1600 CL9, HDD: Kingston SSD 120GB V300 SATA3 + 1 TB WESTERN DIGITAL + 3 TB WESTERN DIGITAL, Deska: ASUS P8Z77-V LK, CASE: ZALMAN case midtower Z11 Plus
Odpovědět

Zpět na „Základní desky“