aktualizace BIOS /Grafická karta

Vše týkající se základních desek. Od problémů, výběru, informací, BIOSů, ovladačů a další.

Moderátoři: Eddward, PKBO

SwennCZ
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. srp 2012

aktualizace BIOS /Grafická karta

Příspěvek od SwennCZ »

Zdravím, koupil jsem si grafickou kartu od ASUS GTX660 dal jsem jí tam a grafika pouze najela do takového uvodního okénka od HP a kousla se nešlo mačkat nic tudíž se nedostanu ani do nouzového režimu. Vyzkoušel jsem uplně vše co se dalo ovladače apod. A stejnak nic. Poté jsem zjistil že poslední varianta je že mám zastaralý BIOS základní desky, který je potřeba aktualizovat. Co jsem se dočetl jsou tam veliká rizika a přijde mi to náročné. Proto se chci zeptat někoho kdo stím má zkušenosti, zda by mi poradil step by step odkud co stáhnout atd atd a nebo zda to nemám nechat na profíkovy, který bohužel má teď snad 3 týdny volno a je jediný ve městě. A nechat novou grafiku ladem 3 týdny se mi teda nechce :D :twisted: / zde udaje základní desky : Typ sběrnice Intel Direct Media Interface v2.0 Název základní desky: Pegatron 2AB5
tielka
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2008
Bydliště: čulak

Re: aktualizace BIOS /Grafická karta

Příspěvek od tielka »

Budu vyzcházet s toho že si jel na grafiku intel HD...znamená to jedno vlést do biosu tam to přepnout na pci-e a teprve potom tam vrazit gtx 660...
SwennCZ
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. srp 2012

Re: aktualizace BIOS /Grafická karta

Příspěvek od SwennCZ »

aha a to udělám jak ? to je nějakej jednoduší způsob ? :) prosím nějakej návod. Až takhle do počítačů nevidim :D
coyd
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. led 2010
Bydliště: Ostrava TBC - The Black City

Re: aktualizace BIOS /Grafická karta

Příspěvek od coyd »

Spis do nich nevidis vubec :) nejlip to sverit nekomu kdo alespon trochu ano pokud nezvladnes prepnout polozku v biosu
CPU: AMD Ryzen 7 5700X@4,5GHz MB: ROG Strix X570-I Gaming GPU: Inno3D GeForce RTX 4070 TiS (1,0V)
RAM: 2x16gb G.Skill Trident Z RGB@3333MHz PSU: Seasonic Focus 650W Case: Metallic Gear NEO Mini V2 Silver
CPU cooler: Corsair H100x Monitor: 27" AOC AG271QG 165Hz 2K G-Sync
SwennCZ
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. srp 2012

Re: aktualizace BIOS /Grafická karta

Příspěvek od SwennCZ »

v jaký části a pod čím najdu přesně to přepínání na PCI-e ?
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: aktualizace BIOS /Grafická karta

Příspěvek od Krteq »

Spíš nám napiš do jakého modelu od HP přesně (Pavilion? Compaq? atd.) se tu kartu snažíš nacpat.

Připojoval jsi kabel externího napájení? To by totiž vysvětlovalo tu "tabulku" při POSTu.
SwennCZ
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. srp 2012

Re: aktualizace BIOS /Grafická karta

Příspěvek od SwennCZ »

jojo připojoval :) je to HP pavilion HPE přesný označení nwm ale co jsem koukal tak bios poslendí aktualizace je 2011 tak nwm
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: aktualizace BIOS /Grafická karta

Příspěvek od Krteq »

Pokud na něm jsou Win 8, tak si vypni secure boot.

Vypni PC, vyndej tu novou kart, dej tam starou (pokud tam nějaká byla) a postupuj následovně:

F10 -> Advanced mode -> “Security” -> "Secure Boot Configuration" -> přepni “Secure Boot” a “Fast Boot” na disabled a “Legacy Boot Support” na enable -> zmáčkni F10 pro uložení změn a restart. Nech najet PC do windows a po nabootování ho standardtně vypni.

Potom tam zapoj novou kartu a zapni PC.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: aktualizace BIOS /Grafická karta

Příspěvek od Shaquille »

nepredpokladam, ze na PC s biosem z roku 2011 bude Win 8...

deska je Pegatron 2AB5 predpokladam, ze PC bude HPE h9-1000
na foru HP pisou:
The issue you are seeing is because the video card has a UEFI vBIOS and the BIOS in the desktop PC does not give you the option to disable secure boot or enable (CSM) legacy boot support. There is no BIOS update available from HP that will resolve that issue.

The only option would be to purchase a PCIe-x16 video card from a manufacturer who has been customer friendly enough to [provide a workaround that has the UEFI vBIOS workaround which enables the video card to use a legacy vBIOS. The only video card manufacturer that I am aware of that does that currently is ASUS.
bios muzes overit tady:
http://support.hp.com/us-en/product/hp- ... ng=8&cc=us
potrebujes znat presny model PC (nekde tam bude stitek - muze byt i zespodu bedny). Zkusil jsem prvni model PC (je tam vice verzi) a bios je z Apr 21, 2013
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
SwennCZ
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. srp 2012

Re: aktualizace BIOS /Grafická karta

Příspěvek od SwennCZ »

mám win 7 počítač h8 1000cs
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: aktualizace BIOS /Grafická karta

Příspěvek od Shaquille »

http://support.hp.com/us-en/drivers/sel ... O5O3KA30R1
primo bios http://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp56001-56500/sp56123.exe
7.12 Rev. A (Apr 21, 2013)

Details
This package provides an update to the IPISB-CH2 Motherboard BIOS for the supported desktop models and supported operating systems.
- Updates Intel processor microcode.
INSTALLATION INSTRUCTIONS:
1. Click the Download Only button.
2. At the File Download screen, click the Save button.
3. At the Save As screen, save the file to your Desktop.
4. If a message appears stating that the file already exists, click YES to
overwrite file.
5. Double-click the icon for the update downloaded to your desktop, and then
click NEXT.
6. Follow on-screen instructions.
7. If prompted to restart the system upon completion of the update, click YES
and allow system to restart.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
SwennCZ
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. srp 2012

Re: aktualizace BIOS /Grafická karta

Příspěvek od SwennCZ »

tak Bios jsem aktualizoval ale když jsem se po restartování díval do biosu píše stále date 2011 tak nevím :/ a teď by grafická karta měla jít nebo musím ještě Biosu něco někde přeponout ? :O
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: aktualizace BIOS /Grafická karta

Příspěvek od Shaquille »

to je divny... a verze toho biosu? Mas tam 7.12?
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
SwennCZ
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. srp 2012

Re: aktualizace BIOS /Grafická karta

Příspěvek od SwennCZ »

jj 7.12
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: aktualizace BIOS /Grafická karta

Příspěvek od Krteq »

Byla by fotka?
SwennCZ
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. srp 2012

Re: aktualizace BIOS /Grafická karta

Příspěvek od SwennCZ »

určitě přesto bych byl raději kdyby někdo z vás mi dal kontakt skype nebo něco kde se dá chatovat aby ta komunikace byla rychlejší né že bych spěchal ale bylo by to mnohem lepší. můj skype: spoustak1
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: aktualizace BIOS /Grafická karta

Příspěvek od Shaquille »

sorry, jsem v praci, dostanu se sem jednou za cas...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
SwennCZ
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. srp 2012

Re: aktualizace BIOS /Grafická karta

Příspěvek od SwennCZ »

tak foto jsem bohužel nedám ale píše se přímo BIOS revision/Date: v7.12 10/12/2011
dále System BIOS CHG_712.ROM v7.12 jiný informace o biosu tu nejsou
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: aktualizace BIOS /Grafická karta

Příspěvek od Shaquille »

a po updatu biosu porad vytuh pri startu?
Zkousel jsi postup Krteq?
Pokud na něm jsou Win 8, tak si vypni secure boot.

Vypni PC, vyndej tu novou kart, dej tam starou (pokud tam nějaká byla) a postupuj následovně:

F10 -> Advanced mode -> “Security” -> "Secure Boot Configuration" -> přepni “Secure Boot” a “Fast Boot” na disabled a “Legacy Boot Support” na enable -> zmáčkni F10 pro uložení změn a restart. Nech najet PC do windows a po nabootování ho standardtně vypni.

Potom tam zapoj novou kartu a zapni PC.
jen pise vypni secure boot a pak pise "prepni na enable", tak si nejsem jisty, jestli nechtel napsat "zapni secure boot" nebo "prepni na disable"

NEJDRIV se podivej do biosu, jestli tam ty polozky vubec mas...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: aktualizace BIOS /Grafická karta

Příspěvek od Krteq »

Shaquille píše:jen pise vypni secure boot a pak pise "prepni na enable", tak si nejsem jisty, jestli nechtel napsat "zapni secure boot" nebo "prepni na disable"...
fixed, díky za upozornění.
Odpovědět

Zpět na „Základní desky“