Mozno poskodena doska po elektrickom prepati

Vše týkající se základních desek. Od problémů, výběru, informací, BIOSů, ovladačů a další.

Moderátoři: Eddward, PKBO

Odpovědět
deivo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. čer 2003

Mozno poskodena doska po elektrickom prepati

Příspěvek od deivo »

Ahojte,

mam podozrenie na poskodenu dosku a rad by som si to potvrdil od skusenejsich. V piatok vypadla elektrika. Muselo dojst k nejakemu prepatiu, pretoze to odniesol jeden z dvoch rovnakych monitorov. Nejde.

PC sa sprava takto. Po zapnuti nenabehol obraz na druhy monitor (funkcny) a po par sekundach sa PC same vyplo. Nasledne sa o zapnutie pokusa pocitac znova a znova. Takto sa opakuje zapnutie/vypnutie 3-6 krat. Nasledne sa mi objavilo okno s moznostou nahrat nastavenia BIOSu a potom pocitat uz bezal v kuse bez chyby a vypnutia az do nedele vecera (zalohovanie :).

Myslel som ze som problem vyriesil. Dnes sa ale situacia opakovala. BIOS uz nahrat nevyzadoval a po cca 6tom pokuse presiel az do WIN a pisem tieto riadky.

Zdroj mal mat ochranu proti prepatiu a kedze stroj bezal cez vikend bez chyby cca 48 hodin, myslim ze zdroj to nie je. Grafika asi tiez nie. Napada ma doska. Ta ma dual BIOS. Mozno je ciastocne poskodena. Vie mi niekto poradit ci to bude doska? Dakujem :)

HW:
GIGABYTE Z77-DS3H
Intel Core i3-3220
Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX X2 Grey Series
Grafická karta ZOTAC GeForce GT640 2GB DDR3 ZONE Edition
zdroj Corsair VS450
Intel SSD (s WIN)+ klasicke disky
morke
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 09. srp 2009
Bydliště: Háj ve Slezsku

Re: Mozno poskodena doska po elektrickom prepati

Příspěvek od morke »

To je těžké posoudit, snad jen zkusit jiný zdroj nebo zdroj osadit do jiné sestavy. Pokud se vyloučí jeho chyba, bude to deskou. Ještě zkus resetovat BIOS sepnutím na desce nebo vytažením baterky na pár minut.
PC: I5-11600K, Gigabyte Z590 UD AC,
PNY RTX 3070, Corsair 16 GB DDR4, Seasonic Prime GX 750, SSD Samsung 850 EVO 500 GB/Samsumg 980 Pro 500 GB/980 1TB, Noctua NH-D15, Fractal Design Torrent
Zvuk: Foobar2000 → KS → Topping D10s → Chord C-line → Primare i22 → Chord Clearway → Monitor Audio Silver 2
deivo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. čer 2003

Re: Mozno poskodena doska po elektrickom prepati

Příspěvek od deivo »

Dakujem za radu. Ta baterka ma nenapadla. Skusil som a vyzeralo to ze to pomohlo. Niekolko krat sa to spravalo ok. Teraz som vsak skusil zapnut znova PC a nabehlo to az po cca 3x. Takze zdroj, alebo doska.
deivo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. čer 2003

Re: Mozno poskodena doska po elektrickom prepati

Příspěvek od deivo »

tak asi pomohol flash biosu. Zatial sa sprava ok.
Odpovědět

Zpět na „Základní desky“