Pečení :)

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Defcon95
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. led 2010
Bydliště: Lukov - kušček od Zlína :)

Pečení :)

Příspěvek od Defcon95 »

Chtěl bych se vás zeptat jaké všechny závady/problémy se z grafik dají "vypéct" ;-) :-D
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Pečení :)

Příspěvek od heroik »

To většinou nikdo nezkoumá...prostě grafika nefunguje, tak ji šupnem do trouby, a pak buď funguje nebo nefunguje :lol: Ale pravděpodobně to býva studený spoj.
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Re: Pečení :)

Příspěvek od no-X »

jj, nic jiného než studeňák v BGA se tímhle asi neopraví... tzn. spoje mezi GPU a PCB a pamětmi a PCB

na věci jako zadřený chladič, špatně flashlý BIOS nebo vyteklé kondenzátory to určitě pozitivní vliv mít nebude :wink:
Nejlepší moderátor ve výslužbě
Defcon95
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. led 2010
Bydliště: Lukov - kušček od Zlína :)

Re: Pečení :)

Příspěvek od Defcon95 »

tos to jo ale kdyz mi z niceho nic prestala jet grafika a vím že chladičem to nebylo :) a kondíkama taky ne :D
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Pečení :)

Příspěvek od heroik »

A....? Nějak nechápu na co ses ptal..
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Pečení :)

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Defcon95 píše:tos to jo ale kdyz mi z niceho nic prestala jet grafika a vím že chladičem to nebylo :) a kondíkama taky ne :D
Šance na opravu pečenim je zde malá. Napřed zkus jestli jí třeba rozpozná program na flashování biosů (ten dosovskej, ne žádnej ten krumpl z win). Pokud ano, zkus do ní flashnout jinej bios, jestli se třeba jen nepokazil. Pečení většinou léčí karty co maj artefakty, ala trpěj studeňákem. Instant-death karty většinou mívaj vážnější problém.
Defcon95
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. led 2010
Bydliště: Lukov - kušček od Zlína :)

Re: Pečení :)

Příspěvek od Defcon95 »

Dík :)
Zub
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. lis 2007
Bydliště: Praha

Re: Pečení :)

Příspěvek od Zub »

Mam doma desku Asus A7V8X, její problém je, že když zapojim ze zdroje 20pin, deska nenabíhá. Musim zatlačit z druhé strany desky jako do protisměru, než se zastrkává kabel. Pak deska najede. Viděl bych to na kontakt. Zkusim troubu na 200 stupních, co mam vše z desky sundat? předpokládam že procesor, pak nevim jak se s teplotou poperou třeba plastové části u konektorů ps2 atd.
Baneshee
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 12. dub 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pečení :)

Příspěvek od Baneshee »

Podle me to bude spis prasklej kontakt v PCBcku, peceni by ti pomohlo jen pokud by byl studenak mezi cipsetem nebo jinym cipem a deskou. Ale zkusit to samozrejme muzes. Oddelej chladic cipsetu a baterku, ostatni plastovy casti asi pryc nedostanes -> dal bych to na nizsi teplotu a max 5 minut
Ryzen 5800X @ 100W | Noctua C12P SE14 | 2x16GB Crucial Ballistix @ 3466MHz | Zotac RTX3070 8GB | Asus Prime X470-Pro | Samsung 250GB NVMe & Crucial MX500 1TB & WD Green 3TB | Samsung SH-S223Q | FD Define R3 Black | Seasonic Focus Plus 650W | Dell U2715H
tielka
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2008
Bydliště: čulak

Re: Pečení :)

Příspěvek od tielka »

Zázrak jméne pečení tak mě brácha dones 8800 GTS při spuštění červené pruhy přes monitor poslední možnost TROUBA tak jdem na to spirály rožhavené do ruda :onfire: a 10 minut očekávání :lookround: instalace a ejhle zazrak proběhl GPU funguje :lol: tak směle do toho pečení je radost :roll:
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Pečení :)

Příspěvek od havli »

Zazrak mozna.......ale jen na par tydnu / mesicu maximalne. :wink:
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3000 ; Gainward RTX 3060 ; MX500 500 GB, 4 TB + 6 TB HDD ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
tielka
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2008
Bydliště: čulak

Re: Pečení :)

Příspěvek od tielka »

havli píše:Zazrak mozna.......ale jen na par tydnu / mesicu maximalne. :wink:


hele tady vubec nejde o to aby šla nebo né ta karta stojí 500 -600 jde tu uplně o něco jiného kapišto bene :old5:
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Pečení :)

Příspěvek od heroik »

Já už používám pečenou 9800GT 3 měsíce, denno denně jede a zatím jí nic není :)
SK1L4
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 08. pro 2010
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pečení :)

Příspěvek od SK1L4 »

Taky se pochlubím nejdrřív 8800 GTS ta sepodařila běží stále 2 GK 8800 GTX té uš nepomohla ani horkovzdušná pistole :-D
;-) Děkuji za všechny vaše rady co mě píšete ;-)
michalv
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. črc 2005
Bydliště: Brno

Re: Pečení :)

Příspěvek od michalv »

Pečení je radost :-D to sedí :D . No já koupil dvě grafiky jednu geforce 8500GT a 8600GS jedna artefakty druhá nenajížděla za 20korun, upekl je na 200 stupnů horkovzduchem 7 minut a šlapou jako hodinky :)
AMD Athlon II X2 250 45nm @ 3600Mhz 1,3750V ,4GB RAM (800Mhz - 2x2048MB), Gigabyte GA-MA78GM-UD2H, Sapphire RADEON HD5570(650Mhz@800Mhz) 512MB GDDR5 (4000Mhz) PCI-E
MrFann
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. kvě 2004
Bydliště: Prerov

Re: Pečení :)

Příspěvek od MrFann »

Zdarec ,xci se zeptat jestli se da nejak predejit nafounknuti kondiku-elektrolytu?

Zkousel jsem kondiky obalit 3mi vrstvami peciciho papiru, ale i tak se nafokly.

Nicmene dve upecene 7600gs jedou :-D

Ted me ceka 8800gt ...
i3 6100 4,66GHz 1,35V, Xigmatek Æegir, MSI Z170 Tomahawk, 16GB RAM Micron 3190MHz, PowerColor Red Devil RX 470 4GB
Baneshee
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 12. dub 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pečení :)

Příspěvek od Baneshee »

Leda bys je predem odpajel a pak zas napajel zpet :)
Ryzen 5800X @ 100W | Noctua C12P SE14 | 2x16GB Crucial Ballistix @ 3466MHz | Zotac RTX3070 8GB | Asus Prime X470-Pro | Samsung 250GB NVMe & Crucial MX500 1TB & WD Green 3TB | Samsung SH-S223Q | FD Define R3 Black | Seasonic Focus Plus 650W | Dell U2715H
Thomas142
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009
Bydliště: Brno - Slatina

Re: Pečení :)

Příspěvek od Thomas142 »

MrFann píše:Zdarec ,xci se zeptat jestli se da nejak predejit nafounknuti kondiku-elektrolytu?

Zkousel jsem kondiky obalit 3mi vrstvami peciciho papiru, ale i tak se nafokly.

Nicmene dve upecene 7600gs jedou :-D

Ted me ceka 8800gt ...
no jo, neni se cemu divit, kdyz jsou elektrolyty staveny na max 105 stupnu a v te troube je kolem 200 nebo vice :)

Podle me tomu nijak nezabranis, ani sebelepsi izolaci.
rigix
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. zář 2007
Kontaktovat uživatele:

Re: Pečení :)

Příspěvek od rigix »

Zabráníš tomu minerolem na horkou vodu ( izolace) vydrží krátkodobě 260
Maxtor
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2003

GTX 280 odchádza?

Příspěvek od Maxtor »

Urcite se ozvou i jini, ale.. zaklad alespon pro ted.. proklikej posledni stranky tematu "Co se vam podarilo spalit".. obecny postup potom vsichni doporucuji tak, ze odvozuji teploty od tabulek materialu, kterym se pajelo.. to je podle me nesmysl.. ty teploty taveni jsou sice hezke, ale jsou o tom, ze pokud takhle na stanici nazhavim hrot, do onoho "cinu" proste zajedu.. pokud resit takovehle teploty, tak se ale bavme o tom, ze to v ty troube bude minutu a ne 10..

U me je to o tom, ze 88GT, 86 apod. jsem pekl na 230°.. co je nutne.. zadna plynova trouba!! 260GTX jsem delal predminuly tyden stylem 180-7min a pak posun na 200 do 10te minuty, pac se me to nejak nezdalo.. vysledkem bylo, ze karte se nic nestalo.. jede jak nova.. spoje jen pustily trosicku tavidlaL.. takze neni nutne onen cin roztavit tak aby tekl.. a rikam to proto, ze tady vsichni resi jak kdy co taje.. ono jakmile to ale takhle roztavis, muzes pocitat s tim, ze z karty zacnou odpadavat veci.. 2xx rada je obsypana soucastkama z obou stran..

Ja teda doporucuju jedine.. rozehrej troubu lehce nad 200°-210 (elektrickou) presne doprostred zasun plech na kterem bude grafika na 4rech alobalovych kulickach (ty rozmistuj zhruba tak, at se nedotykaji soucastek a spoju okolo - na tech kartach je spousta "hluchych" mist kam to postavit)..
POZOR na to, ze karta MUSI BYT CIPEM NAHORU.. kdyz ji otocis GPU smerem dolu, muzou ti z ni vypadat kondenzatory..
Nechas to v ty troube nejakych 7-10 min (spise tech 7) a ke konci na to koukej.. kdyby se nekde zacalo neco tavit, ven s tim.. aby se ti treba nezhroutily konektory na napajeni apod..
Potom nechat lezet plech nekde bokem rekneme pul hodky.. proste at to pomalu a prirozene vychladne.. ne nekde na okne v pruvanu..

Dulezita vec na kterou jsem zapomel.. odstroj tu kartu.. sundej z ni co jde.. zaslepku, chladic, pokud jsou vykyvane i plastove objimky konektoru (napr. napajeni chladice), klidne je sundej taky.. samolepky od vyrobce.. pasta pod chladicem.. proste co nejvice tu kartu odstroj a ocisti.. samozrejme co nepujde lehce nemusis nejak rvat..

http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php? ... &start=800

+ at mas predstavu.. takhle nejak to ma vypadat.. ja plech nechavam cisty.. nepokryvam h ocely.. proste cistej plech + kulicky, ktere stavim pod montazni diry na chladic..
OPET OPAKUJU.. BER TOHLE JEN JAKO ILUSTRACI.. KARTU OTACEJ VZDY GPU NAHORU..
http://www.evga.com/forums/tm.aspx?m=696061&mpage=1
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“