Pečení :)

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Ranger666
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 19. led 2010

Re: GTX 280 odchádza?

Příspěvek od Ranger666 »

Ďakujem, popozeram všetko co je k tomu potrebné a pustim sa do toho....akurát som si nie istý ci to pomoze, lebo som zabudol jeden dolezity fakt...
Tá grafická ide v pohode, čistý obraz, bez problemov ide ako ma, akurat ma celkom vysoke teploty napr. vo Wine ma dakedy 71 stupnov a dakedy 65 stupnov...mal som uz aj 59 raz behom poslednych 2 mesiacov. Ide o to, že toto mi karta spravý tak 3-4 krat do tyzdna...napr zapnem PC rano, v pohode na nom hram hry a nieje problem...vecer zase sadnem za PC vsetko v pohode, zapnem hru, po naloadovani do takych 10 sekund sa spravy s obrazom to co som dal screenshot a neostava uz nic ine ako len tvrdy reštart. A stale po reštarte ked spustim nejaky graf. naročnejši proces, tak spravy to iste aj pri benchmarku to spravy. V minule mi to spravilo aj pri MSI AfterBurner (Kombustor) a neda sa to uz napravit iba ked vypnem PC, pockam par minut, zase ho zapnem a všetko ide ako má (teda vo wine pohoda, normalka ako vzdy a pri nejakej hre tiez uz potom v pohode)
...takže tie fragmetny nemám na obraze od začiatku co zapnem PC a to mi vrtá hlavou... :x :?
MB: Asus Striker II Formula CPU: Intel Core 2 Quad Q9550 2.83 GHz Chladič: Cooler Master CM Sphere VGA: nVidia GTX 280 RAM: Kingston HyperX 2x2GB 1066 MHz HDD: WD Caviar Blue 2x 500GB Zdroj: Forton Black Power 750W
Maxtor
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2003

Re: GTX 280 odchádza?

Příspěvek od Maxtor »

Tezko rici.. vzhledem k tomu, ze jsou nestabilni i ty teploty.. nevim no.. prehrivanim karty to evidentne nebude.. co se tyce onoho obrazu, BGA chybam by to odpovidalo..
Ono to pomalu vypada, jako by nekde byl poskozenej spoj a kdyz se ta karta rozehreje rozpoji to nekde a takhle spadne..
-- DiL --
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2005
Bydliště: V zamestnani, u notebooku, pod pritelkyni...
Kontaktovat uživatele:

Re: GTX 280 odchádza?

Příspěvek od -- DiL -- »

Maxtor píše:takze neni nutne onen cin roztavit tak aby tekl.. a rikam to proto, ze tady vsichni resi jak kdy co taje..
kravina. BGA spoje se samozrejme musi pretavit, pokud ma dojit k jejich regeneraci. to je preci princip reflow.

jinak doporucuju alespon trochu zabrouzdat do technologie pajeni, a teprve potom psat podobny vyroky. jedna vec je totiz to, kdyz se cloveku domacim bastlenim (ted to nemyslim urazlive) desetkrat neco povede a par mesicu to funguje a neco jineho je, jak by se to melo provadet technologicky spravne, aby to fungovalo ve vsech situacich a dlouhodobe.

osobne nemam nic proti domacimu "peceni grafik v troube". tvrdit ale, ze "...na case nezalezi..." a "...teplota neni dulezita..." je hloupost, vychazejici pravdepodobobne z neznalosti.

takze peceni proc ne, ale srovnavat vysledek s reworkem na BGA stanici je minimalne usmevny :wink: .
POZOR! koupim pouzity rostlinny / fritovaci olej v jakemkoliv mnozstvi!
www.NTBOOK.cz - DIY opravy, pouzite notebooky, nahradni dily pro notebooky, informace o rework-u BGA (reflow, reball - prekulickovani)
DELL Precision M70 s WUXGA (1920 x 1200) a nVidia Quadro FX Go1400
BGA rework stanice ACHI-IR-PRO-SC
Maxtor
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2003

Re: GTX 280 odchádza?

Příspěvek od Maxtor »

-- DiL -- píše:jinak doporucuju alespon trochu zabrouzdat do technologie pajeni, a teprve potom psat podobny vyroky
Stejne jako ve vedlejsim threadu plnem tehle teoretickych reci.. ja doporucuju to zkusit a pak teprve tvrdit, ze to je nesmysl a nejde to.. praxe ukazala v mnoha pripade presny opak.. :sarcasm:
-- DiL -- píše:tvrdit ale, ze "...na case nezalezi..." a "...teplota neni dulezita..." je hloupost, vychazejici pravdepodobobne z neznalosti
Nebo z halucinaci nekonecneho teoretika.. nikde tady podobnou vec nikdo nepsal.. nikdy..
-- DiL --
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2005
Bydliště: V zamestnani, u notebooku, pod pritelkyni...
Kontaktovat uživatele:

Re: GTX 280 odchádza?

Příspěvek od -- DiL -- »

-- DiL -- píše:Nebo z halucinaci nekonecneho teoretika.. nikde tady podobnou vec nikdo nepsal.. nikdy..
jednou jsi to tvrdil o par postu vyse, podruhe napr.tady - http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php? ... 27&start=0 .

jen otazka - podle ceho povazujes sebe v problematice reworku BGA za praktika a me za teoretika? co jsem tak procital tohle forum, pred par mesici si vlozil do trouby svoji prvni grafiku. kolik jich od te doby pribylo? 10? :wink:

k mym "teoretickym recem" si se spise nez jako k utoku mel postavit jako k informacnimu zdroji. tak by alespon zareagoval kazdy chytry clovek :wink: .
POZOR! koupim pouzity rostlinny / fritovaci olej v jakemkoliv mnozstvi!
www.NTBOOK.cz - DIY opravy, pouzite notebooky, nahradni dily pro notebooky, informace o rework-u BGA (reflow, reball - prekulickovani)
DELL Precision M70 s WUXGA (1920 x 1200) a nVidia Quadro FX Go1400
BGA rework stanice ACHI-IR-PRO-SC
Maxtor
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2003

Re: GTX 280 odchádza?

Příspěvek od Maxtor »

-- DiL -- píše:
-- DiL -- píše:Nebo z halucinaci nekonecneho teoretika.. nikde tady podobnou vec nikdo nepsal.. nikdy..
jednou jsi to tvrdil o par postu vyse, podruhe napr.tady - http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php? ... 27&start=0 .

jen otazka - podle ceho povazujes sebe v problematice reworku BGA za praktika a me za teoretika? co jsem tak procital tohle forum, pred par mesici si vlozil do trouby svoji prvni grafiku. kolik jich od te doby pribylo? 10? :wink:

k mym "teoretickym recem" si se spise nez jako k utoku mel postavit jako k informacnimu zdroji. tak by alespon zareagoval kazdy chytry clovek :wink: .
Ach jo.. ja se tady s tebou nebud hadat.. za prve.. kde jsem psal to co tvrdis.. cituj a nehaz tady odkazy na nejakou stranku.. nauc se pouzivat funkce fora.. nikde nevidim, ze bych rekl, ze na teplote nezalezi.. bud jsem slepej, nebo fakt na necem jedes..

Za druhe.. nikdo tady netvrdi nic o tom, ze nevis nic o reworku.. vidim jen to, ze tady z vesela s par lidma tvrdite, ze peceni v troube nepomaha a je to nesmysl, coz je samozrejme blabol a proto tvrdim, ze kdyz jsi to nikdy nezkusil, tak se do toho neplet.. tyhle kecy o tom, jak nekdo bude shanet a resit, kdo mu udela rework na karte za par stovek jsou docela ulet..

Ano.. je hezke, ze vis co je to rework.. je hezke, ze mas spoustu zkusenosti, ale asi sis spletl tema, protoze tady jsou uplne k nicemu a chlubit se jimi nemusis.. tazateli to neprinese nic a krome toho, ze si tady mastis ego, nebo o co ti jde, to nic neresi.. prineslo to jen dve stranky buh vi ceho, co dany tazetel stejne nikdy zkouset a shanet nebude..
Naproti tomu tady je spousta lidi, kteri pecou a pekli.. casto uspesne a pro tyhle ucely, resp. pro takhle starou kartu je to idealni volba, protoze nic jineho s ni smyls delat nema..

ad. peceni a kolik jich bylo.. to je to o cem tady porad dokola mluvim.. ano.. uz jsem jich par upekl a musim zaklepat, pokazde se povedlo.. tim rozhodne netvrdim, ze to nebylo stesti.. tvrdim jen to, ze bys teda konecne mohl odpovedet na to, kolik jsi jich upekl ty, kdyz tak strasne vis, ze to nefunguje.. :sarcasm:
-- DiL --
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2005
Bydliště: V zamestnani, u notebooku, pod pritelkyni...
Kontaktovat uživatele:

Re: GTX 280 odchádza?

Příspěvek od -- DiL -- »

maxtore, maxtore. vzdyt ty stale nechapes (a to jsem to v druhym threadu vysvetlil snad uz maximalne polopaticky) smysl mych prispevku. dalsi diskuze nema smysl, jelikoz nam to zacina sklouzavat k osobnimu napadani a v tom nemam chut pokracovat.
POZOR! koupim pouzity rostlinny / fritovaci olej v jakemkoliv mnozstvi!
www.NTBOOK.cz - DIY opravy, pouzite notebooky, nahradni dily pro notebooky, informace o rework-u BGA (reflow, reball - prekulickovani)
DELL Precision M70 s WUXGA (1920 x 1200) a nVidia Quadro FX Go1400
BGA rework stanice ACHI-IR-PRO-SC
tielka
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2008
Bydliště: čulak

Re: GTX 280 odchádza?

Příspěvek od tielka »

na mrtvé grafárně už není co umrtvit :lol: jak pomuže defibrilátor ala trouba a plech na buchty směle do toho pečme do aleluja 8) pečení zdar :onfire:
Maxtor
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2003

Re: GTX 280 odchádza?

Příspěvek od Maxtor »

-- DiL -- píše:maxtore, maxtore. vzdyt ty stale nechapes (a to jsem to v druhym threadu vysvetlil snad uz maximalne polopaticky) smysl mych prispevku. dalsi diskuze nema smysl, jelikoz nam to zacina sklouzavat k osobnimu napadani a v tom nemam chut pokracovat.
Co nechapu.. je tady cim dal tim vic lidi, kteri tvrdi, ze uspesne pecou a protoze uspesne sam pecu, nevidim duvod, proc jim neverit..

At to tedy polopaticky vysvetlime hlavne tobe (protoze ty jsi ten, kdo postrada analyticke mysleni a nechapes to):

Mame tady grafiku, ktera se prodava v bazaru za litr..
Mame tady reflow technologie, ktere muzou stat i tisice..
A mame tady troubu, ktera je v kazdy domacnosti..

Ty jsi prisel s resenim..
1. reflow ktere stoji spostu penez..
2. vyhodit kartu

Ja pridavam jedno reseni navic..
3. Upect a tim laicky nahradit reflow a teprve potom kdyztak kartu vyhodit..

Narozdil od tebe potom netvrdim, ze jsou vsichni okolo blbci protoze ty rozumis reflow.. me je tvoje reflow uplne vis kde.. ty me ale nyvnucuj svoji halucinogennni myslenku o tom, ze v troube to proste nejde.. protoze jde..
A jen tak mimochodem.. porad jsi mi neukazal, kde tady kdo tvrdil, ze na teplote nezalezi.. ty urazky sem prinasis ty tim, ze opovrhujes lidmi, kteri neco zkusili a mohou k tomu neco rici.. ja se ti jen opacne snazim rict, ze reflow neni cilem tohohle tematu, protoze stoji penize.. a casto hodne penez.. a to v pripade karty za par stokorun nepripada v uvahu..


ad. AllowedCry
Ale no tak.. :sarcasm:
Naposledy upravil(a) Maxtor dne pát 1. črc 2011, 23:00, celkem upraveno 1 x.
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: GTX 280 odchádza?

Příspěvek od AllowedCry »

-- DiL -- copak? na EH si už dostal ban co? :D tam na tebe a tvoje teorie (reflow) hold admini neměli náladu no.. sry za OT
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Ranger666
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 19. led 2010

Re: GTX 280 odchádza?

Příspěvek od Ranger666 »

no, takze chvilu som to pečenie nechal tak a čakal som, čo dalej grafika spraví. Všetko bez zmeny... comp beží niekolko hodin vo wine, max. som na nete. Zapnem nejaku hru a po naloadovani sa objavia tie fragmenty. Tak vypnem PC ze podrzim power gombik na skrini, kym sa PC nevypne, počkám 15 sekund a zase ho zapnem. Po nabootavani Winu zapnem hru a vetko beží normálne... :? Fakt ste si isty že je to tými BGA? :?
MB: Asus Striker II Formula CPU: Intel Core 2 Quad Q9550 2.83 GHz Chladič: Cooler Master CM Sphere VGA: nVidia GTX 280 RAM: Kingston HyperX 2x2GB 1066 MHz HDD: WD Caviar Blue 2x 500GB Zdroj: Forton Black Power 750W
-- DiL --
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2005
Bydliště: V zamestnani, u notebooku, pod pritelkyni...
Kontaktovat uživatele:

Re: GTX 280 odchádza?

Příspěvek od -- DiL -- »

AllowedCry píše:-- DiL -- copak? na EH si už dostal ban co? :D tam na tebe a tvoje teorie (reflow) hold admini neměli náladu no.. sry za OT
nop, na EH zadny ban nemam - taky neni za co. nic jako "-- DiL -- ovi teorie" totiz neexistuje. to, co tady par lidi nedokaze akceptovat, jsou zaklady technologie pajeni / montaze, ktere se dnes vyucuji snad i na SPS. ale prejme jim jejich sladkou nevedomost :wink: a doufejme, ze moc lidi si jejich "prakticke" zavery nevezme za skutecnost..
Naposledy upravil(a) Thellwin dne úte 26. črc 2011, 21:17, celkem upraveno 1 x.
Důvod: upraveno
POZOR! koupim pouzity rostlinny / fritovaci olej v jakemkoliv mnozstvi!
www.NTBOOK.cz - DIY opravy, pouzite notebooky, nahradni dily pro notebooky, informace o rework-u BGA (reflow, reball - prekulickovani)
DELL Precision M70 s WUXGA (1920 x 1200) a nVidia Quadro FX Go1400
BGA rework stanice ACHI-IR-PRO-SC
Maxtor
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2003

Re: GTX 280 odchádza?

Příspěvek od Maxtor »

-- DiL -- píše://EDIT - prijimam sazky na to, kdy Maxtor a spol.konecne pochopi, ze tady nikdo nenapada troubu jako nastroj na "peceni grafiky", ale Maxtorem prezentovany zaver, ze na teplote a case (= teplotnim profilu) nezalezi. aktualni kurz pres SZ :wink:
Jake SZ.. asi 3x jsem ti rikal, at postnes, kdo tady neco podobneho rikal.. nejsi toho schopen.. stejne tak, jako tady tvrdis, ze to v troube nejde.. coz jsi v tom svojem balicku lzi a urazek neopomenul vynechat.. :sarcasm:
To, ze tady ppotom rozjizdis temhale ubohostma flame, netreba dale prozebirat, takze tak, jak funkcionalita fora nabizi, je potreba to nahlasit..
Jsi v tematu o grafice.. tak se toho drz, pokud uz mas pocit o necem psat.. misto toho, abys radil, jsi se tady obul do vsech, kteri uz neco dokazali.. zkusili.. prinesl jsi nejdrazsi a nepouzitelne reseni, ktere ti hold lidi nepochvalili, tak si to sve posramocene ego musis asi narovnat takhle.. bohuzel.. jsi ve verejne moderovane diskusi..


To: Ranger666
No mmnt.. pokud to teda najede a vypada to, ze je to zrovna OK, muzes to zatezovat jak chces a vsechno jede bez problemu..?
-- DiL --
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2005
Bydliště: V zamestnani, u notebooku, pod pritelkyni...
Kontaktovat uživatele:

Re: GTX 280 odchádza?

Příspěvek od -- DiL -- »

Maxtor píše:asi 3x jsem ti rikal, at postnes, kdo tady neco podobneho rikal.. nejsi toho schopen..


uz jsem to jednou postoval, nicmene - jen kvuli tobe - jeste jednou:
Maxtor píše:Procti posledni stranky tematu "Co se vam kdy podarilo spalit" a normalne to upce.. bacha na to.. kondilama nahoru.. 200 je zbytecne moc.. a srat na cas.. proste pise se ja nevim 7, 8 mins, tak to chvilku nech a od tech 5ti to sleduj.. jakmile uvidis ze se cin leskne a taje, ven s tim.. a nechat dlouho pomalu vychladnout..


co mi z toho vyplyva? ze grafiku, jejiz GPU vyuziva lead-free BGA kulicek, mame "pect" v troube pri teplote, ktera je ani nedokaze roztavit. navic prakticky nezalezi na case. a co pajeci pasta? nepodstatne..
Maxtor píše:stejne tak, jako tady tvrdis, ze to v troube nejde.. coz jsi v tom svojem balicku lzi a urazek neopomenul vynechat..


jaky urazky? pokud neco kritizuju, tak nazor, ne osoby. je ale pravdou, ze v poslednim postu jsem se mozna nechal trochu unest - za coz se ti pokorne omlouvam. nikdy jsem nenapsal, ze troubu nelze pro opravu grafiky vyuzit - muzes prosim postnout opak?
Maxtor píše:To, ze tady ppotom rozjizdis temhale ubohostma flame, netreba dale prozebirat, takze tak, jak funkcionalita fora nabizi, je potreba to nahlasit..
Jsi v tematu o grafice.. tak se toho drz, pokud uz mas pocit o necem psat.. misto toho, abys radil, jsi se tady obul do vsech, kteri uz neco dokazali.. zkusili.. prinesl jsi nejdrazsi a nepouzitelne reseni, ktere ti hold lidi nepochvalili, tak si to sve posramocene ego musis asi narovnat takhle.. bohuzel.. jsi ve verejne moderovane diskusi..
mas pravdu. jsme ve verejne diskuzi na jednom z nejvetsich forum o IT v CZ webovem prostoru, proto by tady pripadni diskutujici meli nalezt koretkni a spravne informace. mezi takove rozhodne nepatri tvoje v.u.citace, ktera je svym obsahem uplne spatne a jen vypovida o tom, ze ten kdo ji napsal, vubec nerozumi problematice o ktere diskutuje..
POZOR! koupim pouzity rostlinny / fritovaci olej v jakemkoliv mnozstvi!
www.NTBOOK.cz - DIY opravy, pouzite notebooky, nahradni dily pro notebooky, informace o rework-u BGA (reflow, reball - prekulickovani)
DELL Precision M70 s WUXGA (1920 x 1200) a nVidia Quadro FX Go1400
BGA rework stanice ACHI-IR-PRO-SC
Maxtor
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2003

Re: GTX 280 odchádza?

Příspěvek od Maxtor »

-- DiL -- píše:co mi z toho vyplyva? ze grafiku, jejiz GPU vyuziva lead-free BGA kulicek, mame "pect" v troube pri teplote, ktera je ani nedokaze roztavit. navic prakticky nezalezi na case. a co pajeci pasta? nepodstatne..
No.. a presne o tomhle tady uz dve stranky mluvime.. ty jssi teoretik.. ja praktik.. ty tvrdis, ze to takhle nemuze fungovat.. ja to uz mnohokrat zkusil a proto vim, ze to funguje.. i presto, ze to tabulkovym hodnotam neodpovida, coz tady nikdo nepopira..
Stale ale hledam, kde jsem rekl, ze na teplote a casu nezalezi..? to, ze radim jinou teplotu a jiny cas nez ty.. to mas na mysli..? mozna proto jsme mluvili o tech halucinacich.. stejne tak proto ti rikam, ze uz bys toho flame mel nechat.. dva thready jsou diky tve znalossti teoreie na odpis a jeden z useru uz radeji zalozil jiny, kde se pta presne na to, co ma smysl a co chce vedet.. tedy na peceni..
-- DiL --
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2005
Bydliště: V zamestnani, u notebooku, pod pritelkyni...
Kontaktovat uživatele:

Re: GTX 280 odchádza?

Příspěvek od -- DiL -- »

Maxtor píše:No.. a presne o tomhle tady uz dve stranky mluvime.. ty jssi teoretik.. ja praktik.. ty tvrdis, ze to takhle nemuze fungovat.. ja to uz mnohokrat zkusil a proto vim, ze to funguje..
z ceho vychazi tvoje presvedceni, ze jsi praktik a ja teoretik? BGA kulickam je putna, jestli je zahrejes v troube nebo pomoci profi BGA rework stanice. co jim ale jedno neni jsou podminky, pri kterych je zahrejes - ty jsou dany teplotou a casem (teplotnim profilem) respektive "katalyzatorem" v podobe pajeci pasty.

ted se budu opakovat, ale podle lehce dohledatelne historie tvych postu jsi teprve pred 7-mi mesici objevil moznosti "peceni" grafik v troube. kolik si jich od te doby timhle zpusobem opravil? 10? to z tebe dela "praktika"? jen mimo soutez, ja za stejnou dobu provedl nekolik set reflow a prekulickovani. to ze me dela teoretika?

cim si meril teplotu behem "peceni" v troube? napadla te moznost, ze teplota v troube neni v celem objemu homogenni? napadlo te, ze kazda trouba (krome horkovzdusne) je zalozena na odporovych infra zaricich, ktere do prostoru emituji infra zareni (prenos tepla salanim)? znas vubec zaklady prenosu tepla (proudeni, salani, vedeni) respektive jejich uplatnovani v pripade ruznych zaricu / teplot?

me osobne je sumak, jestli si budes pect grafiky v troube. pokud ale hodlas sve zavery zalozene na absenci fundamentalnich znalosti tehle problematiky verejne prezentovat, nemuzes se divit, ze je kritizuju.
Maxtor píše:Stale ale hledam, kde jsem rekl, ze na teplote a casu nezalezi..? to, ze radim jinou teplotu a jiny cas nez ty.. to mas na mysli..? mozna proto jsme mluvili o tech halucinacich.. stejne tak proto ti rikam, ze uz bys toho flame mel nechat.. dva thready jsou diky tve znalossti teoreie na odpis a jeden z useru uz radeji zalozil jiny, kde se pta presne na to, co ma smysl a co chce vedet.. tedy na peceni..
tvoji citaci jsem opakovane uvedl v predchozim postu. vic uz udelat nemuzu.

dva thready jsou "..na odpis.." diky tomu, ze nedokazes pochopit, ze ja nekritizuju "peceni v troube" jako zpusob opravy (btw - opakovane zadam o to, abys tady postnul opak), ale podminky, za kterych ma byt proveden. a proc je kritizuju? protoze mam to stesti mit v tomhle smeru urcite zkusenosti..
POZOR! koupim pouzity rostlinny / fritovaci olej v jakemkoliv mnozstvi!
www.NTBOOK.cz - DIY opravy, pouzite notebooky, nahradni dily pro notebooky, informace o rework-u BGA (reflow, reball - prekulickovani)
DELL Precision M70 s WUXGA (1920 x 1200) a nVidia Quadro FX Go1400
BGA rework stanice ACHI-IR-PRO-SC
Yiri
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. led 2010

Re: GTX 280 odchádza?

Příspěvek od Yiri »

-- DiL -- píše:... ja nekritizuju "peceni v troube" jako zpusob opravy, ale podminky, za kterych ma byt proveden. a proc je kritizuju? protoze mam to stesti mit v tomhle smeru urcite zkusenosti..
hehehe

Tak nám tady poraď správné teploty ("teplotní profil" mehehe) a čas, brouku Pytlíku! Ale takové, aby se součástky na druhé straně tišťáku odpájely.

Vůbec nevíš co se s pájkou děje při těch teplotách v troubě. Může tam docházet třeba k obnově zrn, nevíme... Jediné co víme je, že to pomáhá.
Maxtor
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2003

Re: GTX 280 odchádza?

Příspěvek od Maxtor »

-- DiL -- píše:..
No teoretik ti rikam proto, ze jsi opet napsal co jsi napsal.. ty si myslis, ze tady jsou takovi blbci aby nevedeli, jak stupidne asi truba funguje a ze to je proste bastleni..?
Ja tech karet mozna udelal par, ale udelal jsem je v te pitome troube a proste se mi dari, pac s tim postupne laboruju a vychazi to..
Ty jsi sice udelal milion reflow, ale koho to zajima.. ty to porad nechapes.. ja jsem nikdy nerekl, ze tyhle profily neexistuji.. porad se ale bavime o levnem zbastleni odpalene karty za par stovek a proto nepopisuju tvoje efektivni metody na stanici, ale popisuji co funguje, kdyz se to dela v troube, protoze ono mi to zatim evidentne funguje.. nechapu, proc sem porad tahas reflow.. nikdo ho na tyhle karte delat za penize nebude.. to uz je rozumnejsi koupit si novou vykonnou kartu..

Ja reflow nejak nehanim.. az bude neco, co bude stat za to se vyptavat a klidne za to i platit proc ne..
Copak je tohle realne jen tak doma pro kazdeho..?
http://www.ntbook.cz/index.php?pageID=R ... v-obrazech

OK.. at resime konkretni veci.. co bude obnaset kartu zanyst nekomu kdo to udela.. pripadne kam muzou vyskocit naklady oficialne.. atd..
-- DiL --
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2005
Bydliště: V zamestnani, u notebooku, pod pritelkyni...
Kontaktovat uživatele:

Re: GTX 280 odchádza?

Příspěvek od -- DiL -- »

Yiri píše:Tak nám tady poraď správné teploty ("teplotní profil" mehehe) a čas, brouku Pytlíku! Ale takové, aby se součástky na druhé straně tišťáku odpájely.
sice mi to moc nedava smysl (predevsim ta druha veta), ale odpoved na prvni vetu je vcelku jednoducha a logicka, sleduj:

- z ceho je material BGA kulicek? z lead-free pajky. jakou ma teplotu tani tenhle material? 225°C. co z toho logicky vyplyva? (zaver uz necham na tobe, ferdo :wink: )
Yiri píše:Vůbec nevíš co se s pájkou děje při těch teplotách v troubě. Může tam docházet třeba k obnově zrn, nevíme... Jediné co víme je, že to pomáhá.
rad se necham poucit - tak co se tedy s "..tou pajkou pri tech teplotach v troube deje.."? co je to ta obnova zrn? nema to co delat s eutektickymi slitinami? ty se ale pouzivaji jen pro pripojeni chipu k substratu. ale to ty urcite vis, ze? :wink:
Maxtor píše:Ja tech karet mozna udelal par, ale udelal jsem je v te pitome troube a proste se mi dari, pac s tim postupne laboruju a vychazi to..
mezi tim, kdyz v par pokusech neco nekomu "vyjde" a kdyz to same dokaze uspesne reprodukovat kazdy je podstatny rozdil.
Maxtor píše:nechapu, proc sem porad tahas reflow.. nikdo ho na tyhle karte delat za penize nebude.. to uz je rozumnejsi koupit si novou vykonnou kartu..

Ja reflow nejak nehanim.. az bude neco, co bude stat za to se vyptavat a klidne za to i platit proc ne..
Copak je tohle realne jen tak doma pro kazdeho..?
http://www.ntbook.cz/index.php?pageID=R ... v-obrazech
k tomu jen:

1) ujasni si terminologii. REFLOW neni nic jineho, nez pretaveni BGA spoju za ucelem jejich regenerace. neboli to, o co se oba snazime - ty v troube, ja na rework stanici.

2) nikdo tady nenapada ekonomicnost komercni opravy u stary grafiky. pokud ano, postni odkaz (podle me to ale dopadne stejne, jako kdyz jsem te zadal, abys me citoval kde tvrdim, ze reflow v troube nemuze fungovat :wink: )

3) diky za prezentaci meho skromneho webu. doufam, ze to admini nevezmou jako PR :lol: . kdyz uz si ale chtel neco postoval, mel sis vybrat clanky o reflow. to je totiz to, o cem se tady bavime. o reball-u alias prekulickovani nepadla ani zminka :wink: .
POZOR! koupim pouzity rostlinny / fritovaci olej v jakemkoliv mnozstvi!
www.NTBOOK.cz - DIY opravy, pouzite notebooky, nahradni dily pro notebooky, informace o rework-u BGA (reflow, reball - prekulickovani)
DELL Precision M70 s WUXGA (1920 x 1200) a nVidia Quadro FX Go1400
BGA rework stanice ACHI-IR-PRO-SC
Maxtor
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2003

Re: GTX 280 odchádza?

Příspěvek od Maxtor »

Takze znovu.. odpovis nekdy na nejakou otazku a prestanes tady akorat poucovat lidi jak vedi ho*no..? padlo tady na tebe uz spousta dotazu a nikdy jsi nerekl nic jineho nez jen "jste vsichni debi*ove"..
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“