Rozdily v kvalite a vykonu AF u nV a AMD

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Rozdily v kvalite a vykonu AF u nV a AMD

Příspěvek od Hladis »

Uprava postu. Pitomy narážky na CRT tady nemaj co delat.
Ta lajna je tam samo i s AA a projevuje se ve vice hrach nez Crysis 3 :roll: To je jedno, Don Quijote taky neztratil viru.
Obrázek
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Rozdily v kvalite a vykonu AF u nV a AMD

Příspěvek od Ache »

webwalker píše:Takže tady máš Nvidia s vynuceným 16xHQAF v AF Testeru
Myslíš jako že nevím jak vypadá nvidia mip-maping při 16xHQAF? :roll:

Já se ptám, v čem je problém?
1. Je tam nějaký defekt který by byl viditelný (kdyby si vypnul obarvení mip-map levelů)?
2. Najdeš herní situaci kde lze pozorovat onu úhlovou optimalizaci 1. mip-mapy? (natoč video proti AMD kde to bude viditelné)

Celá tahle diskuze je fakt k smíchu, protože to že AMD dělá ty lajny (bilinear optimalizace na AF stupních) už bylo několikrát dokázáno. DOC Zenith v diskuzi akorát motá bilinear mipmapy s blinear AF stages. Problém u AMD nejsou mip-mapy, ale AF stages! Cokoliv za 1. mip-map je u AMD naprosto v pořádku jako při klasickým trilinear filteringu.
(teda ono AMD s mip-map cheatuje i v AF testeru - ve fullscreen aplikaci při nastavení Q používá také i tu brilinear optimalizaci jako nvidia - ale to já bych nevytahoval, protože tu až na vy jímky nelze nikde pozorovat a asi neexistuje nikdo kromě mě kdo by si toho všiml v praxi :twisted: , a nemam u sebe GCN grafiku abych pro případné zájemce mohl udělat nějaké porovnání. A kde to hledat vám taky neprozradím. Zatím si to nechám jako TOP SECRET. )

Jenom ještě pro ty co se v tom vyznají. Nemotejte brilinear a bilinear. A nemotejte mip-map a AF stages.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Rozdily v kvalite a vykonu AF u nV a AMD

Příspěvek od webwalker »

@DOC_ZENITH, Ache: Zatím takhle, já jsem nikde nenapsal, že se u NV jedná o úhlové optimalizace, na to jsou ty úhly málo výrazný. Tenhle octagon TMU vytvářejí už od Fermi (tuším a možná i dříve). Až bude čas, tak se přesunu z tunelu na klasický surface a uvidíme.

@Ache: Pokud jsi věděl, jak vypadá nanášení mimpmap u HQ Nvidia, tak proč si se mě snažil odpálkovat s tím, že to u HQ vypadá jinak, jen to AF Tester neumí zobrazit? Nic ve zlém, ale opravdu si myslíš, že jsme tady všichni Joudové a tobě tady takové laciné triky projdou?
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Rozdily v kvalite a vykonu AF u nV a AMD

Příspěvek od Ache »

Co to zase meleš? :? Ty si položil jasně otázku zda poznáme z jaké karty je tenhle típanec a já ti správě na 100% odpověděl (mohlo to být z jakékoliv nvidie od 8800GTX - při 16xQAF). :!:
webwalker píše:A poznáte jaká karta nanáší mimpmapu takto?
AFTester1.jpg
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
oneb1t
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2010

Re: Rozdily v kvalite a vykonu AF u nV a AMD

Příspěvek od oneb1t »

tak prosim najit kde je ta cara :)

http://leteckaposta.cz/795566431 ke konci se to sice trosku seka nestihal to disk zapisovat ale na hledani cary to urcite staci
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Rozdily v kvalite a vykonu AF u nV a AMD

Příspěvek od Ache »

Natoč to samé jako DOC Zenit, bez výmluv! Save pozice se válí někde na posledních stránkách v Crysis 3 tématu.
Pokud tam žádný čáry nebudou, tak sežeru chladič s GTX970tky :-D

EDIT: pro lenochy co by se jim to nechtělo hledat:
http://uloz.to/xSMCXgRH/crysis-saves-zip

stačí si v crysisu vytvořit nový profil Ache... pak do složky se savegames nahrát tyhle savy a načíst si nějakou pozici (asi 12tá minuta) z mise "původ všeho zla". A najít tu správnou věž na přehradě a tam pak natočit to samé.
Naposledy upravil(a) Ache dne ned 2. lis 2014, 21:09, celkem upraveno 1 x.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
oneb1t
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2010

Re: Rozdily v kvalite a vykonu AF u nV a AMD

Příspěvek od oneb1t »

tak tady mas video z veze posli svoje z GTX 970 sem zvedavej o co to bude lepsi (msi afterburner uncompressed a pak handbrake constant quality 10 + x264 placebo)

http://leteckaposta.cz/370948849
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Rozdily v kvalite a vykonu AF u nV a AMD

Příspěvek od DOC_ZENITH »

webwalker píše:@DOC_ZENITH, Ache: Zatím takhle, já jsem nikde nenapsal, že se u NV jedná o úhlové optimalizace, na to jsou ty úhly málo výrazný. Tenhle octagon TMU vytvářejí už od Fermi (tuším a možná i dříve). Až bude čas, tak se přesunu z tunelu na klasický surface a uvidíme.

@Ache: Pokud jsi věděl, jak vypadá nanášení mimpmap u HQ Nvidia, tak proč si se mě snažil odpálkovat s tím, že to u HQ vypadá jinak, jen to AF Tester neumí zobrazit? Nic ve zlém, ale opravdu si myslíš, že jsme tady všichni Joudové a tobě tady takové laciné triky projdou?
Přesně jsem ti tady řekli že screen je z jakékoli Nvidie G80 až Maxwell, protože AF se na NV od G80 nezměnilo. A ano tenhle octagon je naprosto OK viz reálné AF v softwaru a hrách. A někdo se jej hned chytil a snažil se jej vyzdvihmnout jako problém AF u NV což je absurdní.

HQ a HP AF u NV bude vypadat stejně jen HQ bude mít jemnější přechody mezi jednotlivými LOD vrstvami.

Oneb1t tvé Video je useless, já to děsná slideshow, udělej 60fps video jak já.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Rozdily v kvalite a vykonu AF u nV a AMD

Příspěvek od Ache »

AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
oneb1t
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2010

Re: Rozdily v kvalite a vykonu AF u nV a AMD

Příspěvek od oneb1t »

tomu sam neveris ze tam neco je

tohle je ciste prechod mezi texturama protoze ta cara urcite nema bejt rovna

kazdopadne hod sem video z GTX 970 sem zvedavej na tu uzasnou bezcarovou podlahu :D
jinak si ten chladic muzes posolit ;)
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Rozdily v kvalite a vykonu AF u nV a AMD

Příspěvek od Ache »

Vždyť je to tam po celým videu. Si to otevči v nějakým videoeditoru a nasnímej si po sobě klidně 50snímků - ten pruh je stále na stejným místě - táhne se postupně po textuře. Ale zaráží mě že by to bylo tak vidět. Mě se to na screenshot zachytit nepodařilo. Asi si neměl zaplé 16xHQAF a nebo to dělá ta humus komprese videa. Otoč se o 180° a tímhle směrem a pohled víc na podlahu jako v případě DOC_Zenith videa. Tam to bude vidět i při téhle humus kompresi ještě jasněji.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Rozdily v kvalite a vykonu AF u nV a AMD

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ten framerate je pro to /ro věc co se nejvíce projevuje v pohybu) poměrně zásadní, video co má tak 12fps se nedá moc uznat za video.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Rozdily v kvalite a vykonu AF u nV a AMD

Příspěvek od Ache »

Jo je to tou humus kompresí videa která ještě zesílila ten efekt který Crytek tak hezky naprogramoval (emulace chromatický aberace) - na screnech je to vidět taky ale né tak rozpixelovaně. :)
Obrázek

Každopádně natoč to video tak aby odpovídalo zenithovo úhlu pohledu! A nastav tu kompresi na co nejméně to jde.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Rozdily v kvalite a vykonu AF u nV a AMD

Příspěvek od Hladis »

Ache:
To nenatocis jednoduse tak, abys dosahl kvality, kdy uvidis presne to, co videl dotycny při hrani 1:1. Ono staci, kolik lidi to zaznamenalo. Dále jsou i jiny hry nez Crysis 3 kde to slo videt. Ja muzu za sebe rici, ze to tam v C3 je. Není to uplne jasne viditelny a bezny hrac to prehlidne, ale je to tam. Vesmes drtiva většina lidi si toho ani nevsimne, pokud nevi na co se soustředit. Když clovek vi co hleda, tak si toho muze všimnout. Jak jsi i ty poznamenal ve vlastnich recenzích, beres to uz jako vesmes detail a není to něco, kvůli cemu by se někdo mel jit veset.

PS: Pokud se někdo podiva na začátek threadu, tak nejsem zadnej automatickej prikivovac a chci důkazy. To co natocil DOC jsem si overil a tim to pro me osobne zhaslo. Dal se v tom nimrat nemá cenu a nejak tady nekoho lamat je spis uz mrhani textem.
Obrázek
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Rozdily v kvalite a vykonu AF u nV a AMD

Příspěvek od Ache »

Základní problém, který mě tak vytočil, není ten jestli to někomu vadí nebo ne, ale popírání faktů že tam něco takového je (bilineární cheating na AF stupních) od některých osob zde (Webwalker). Na to je pak těžké nereagovat i když máš pravdu že je to mrhání textem. Potřebuji asi nějakou lepší anti-troll ochranu. :)

Já když sem teď hledal videa od Zenitha, tak sem narazil na jiné které sem před tím neviděl - ty v tom UTčku kde ukazoval vyšší shimmering na AMD... No to je něco, co já vůbec nějak neřeším, při mém testování sem si v tomhle ohledu nějakých problémů nevšiml. Problém pro moje oko je jen a pouze ten bilinear AF a to na takovém levelu, že je to pro mě stejné jako napsal Zenit "deal breaker".
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Rozdily v kvalite a vykonu AF u nV a AMD

Příspěvek od Hladis »

Ache:
Tak pro nekoho to deal breaker je, pro nekoho vubec. Třeba majitel ty 290tky nad tim mavnul rukou. Me to vadi, ja to nekoupim. Jednoduchy. Nekomu to nevadi, at si to koupi. Kazdopadne kupujici by mohl byt s tim seznamen a at se rozhodne sam. Obecne povazuju za prokazane, ze AMD ma momentalne trochu horsi AF nez konkurent. O dost lepsi nez to bylo a většina lidi to nezaznamena. (Ono když to hodne lidi nevidelo ani na starsich GPU od AMD před Tahiti, kde to bylo fakt hrozny) Asi bych mozna mel dnes taky problém to zjistit, pokud bych o tom nevedel a nehral zrovna hry, kde se to vyrazneji projevi.

BananSK:
Když vis na co se zamerit, tak poznáš. Zvlaste, když ty karty srovnáš spolu.
Obrázek
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Rozdily v kvalite a vykonu AF u nV a AMD

Příspěvek od Ache »

BananSK píše: a v reale ak by si nevedel aka karta je v kompe tak to podla AF neurcis ani ty.
... tenhle slepý test bych rád podstoupil. Abych měl před sebou dva kompy v jednom nějaká GTX6/7xx, ve druhém R9 2xx... na tom běžící třeba Crysis3 s aktivovaným 16xAF (nebo HQAF). :twisted:

Hladis: No jak si už napsal, já pod své testy taky píši jen že to tam je, a že to nemusí někomu vadit. Já věřim tomu že 99% lidem je to fuk. Důležitý je vědět že rozdíl je a jaký. Opravdu bych rád až se mi do ruky dostane třeba Fušál napsal do plusů:
"+ Vynikající kvalita AF: kvalita na/nad úrovní filtrace u Nvidie, pokud chcete nejlepší kvalitu je R9 390X jasná volba." :wink:


//edit Wilik - promaz OT
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Rozdily v kvalite a vykonu AF u nV a AMD

Příspěvek od Alfajk »

je tohle problem AF? viz screenshoty - koleno sherlocka http://www.imghosting.cz/images/28Sherl ... _17_18.png

a zde sedivy sako watsona http://www.imghosting.cz/images/31Sherl ... _17_18.png
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Rozdily v kvalite a vykonu AF u nV a AMD

Příspěvek od Ache »

Podle screenu nevim co přesně by tam mělo být za problém, ale protože ta látka má "hrubou" texturu tak si tipuju že to v pohybu dělá shimmering/moaré... tak jo, to souvisí s AF.
Na tom kolenu je ještě neplynulý přechod... buď engine používá jen bilinear filtr (což je pravděpodobné protože Unreal 3 Engine :-D ), a nebo je to dáno hranou polygonu (rozhraní dvou jiných ploch pod jiným úhlem) :)
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Rozdily v kvalite a vykonu AF u nV a AMD

Příspěvek od Alfajk »

proste se to tak zvlastne vlni pri pohybu,ale ne ze by to byly cely vzory textury,je to takovy divny a uz roky jsem to nikde nevidel,protoze mam v driverech 16xHQAF,ale tady to hra proste ignoruje a to i ve hre jsou maximalni detaily

takze nejspis za to muze engine a je to teda zpusobeno nefunkcnim AF...to jsem chtel vedet
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“