Tearing

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
qwerty14
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. črc 2012

Tearing

Příspěvek od qwerty14 »

Ahoj, mám amd r9 280 a u her u některych her neni vsync, ale jen double a triple (s tim mi to laguje a nejde to hladce), stáhnul jsem si afterburner, ale i s těma 60 nebo 120 (tam je to jenom občas, ale vadí mi to), mi ten obraz plave. Myslíte že by mi pomohlo kdybych si koupil HD TN obrazovku s odezvou 1 ms, nebo nvidii kartu (kvůli tomu si ji kupovat nebudu ale abych vedel do budoucna)? U her kde ta vsync je (např. killing floor 2, payday,...) mi tohle vůbec nedělá. Ted mám full HD IPS s odezvou 4 ms.
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: plavání obrazu

Příspěvek od PKBO »

Tim pláváním myslíš konkrétně co ? Tearing ?

Součástí Afterburneru je i RivaTunerSS, tam si můžeš nastavit CAP FPS na 60, tim se tearingu zbavíš.

Ale osobně raději tearing než inputlag jako kráva za pomoci VSYNC..
qwerty14
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. črc 2012

Re: plavání obrazu

Příspěvek od qwerty14 »

PKBO píše:Tim pláváním myslíš konkrétně co ? Tearing ?

Součástí Afterburneru je i RivaTunerSS, tam si můžeš nastavit CAP FPS na 60, tim se tearingu zbavíš.

Ale osobně raději tearing než inputlag jako kráva za pomoci VSYNC..
jo tim myslím tearing, a když jsem napsal že sem si nainstaloval afterburner tak sem čekal že vás napadne že sem si tam nastavil max fps, zkoušel jsem 60 a tam mi to i občas laglo, 90 a teprve 120, tam mi to plave taky ale jen občas... bohužel taringu sem se nezbavil.
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: plavání obrazu

Příspěvek od PKBO »

Tak jasně, ten vzniká v důsledku toho, že máš vysoké FPS a nízkou obnovovací frekvenci monitoru,
VSYNC ti lockne FPS na 60, takže k tomu pak nedochází.
qwerty14
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. črc 2012

Re: plavání obrazu

Příspěvek od qwerty14 »

moc ti nerozumím, takže co mi pomůže? Dělalo by mi to i u nvidia grafiky?
zigo
Černá karta
Černá karta
Registrován: 17. bře 2013
Bydliště: OSTRAVA

Re: plavání obrazu

Příspěvek od zigo »

qwerty14
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. črc 2012

Re: plavání obrazu

Příspěvek od qwerty14 »

JENŽE JÁ MÁM AMD
LoCo99
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2012
Bydliště: Praha

Re: plavání obrazu

Příspěvek od LoCo99 »

jojo musíš si koupit nvidii, konkrétně tuhle https://www.alza.cz/asus-gtxtitanx-12gd5-d2414868.htm to je jediná karta na světě která UŽ V ROCE 2015 zvládne eliminovat tearing, ještě bych zkusil třeba nějaký husto esports brejle za 3 litry abys viděl už uplně všechno a zároveň nic

AMD nesmíš používat !!!!!

a nebo si zapni vertikální synchronizaci no, třeba tady bych to zkusil http://i.imgur.com/cMwHt8A.png, ale nic nezaručuju, je to přece amd
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: plavání obrazu

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Přes tohle se nikdy nedostaneš. Můžeš zapnout Vsync ale to ti zase udělá inputlag, prostě si spíš na tearing zvykni. Adaptive vsync nvidie jen dělá to že od určitého fps vsync zapíná nebo vypíná, ve výsledku taky problém neřeší. Co jej řeší jsou právě gsync a freesync technologie + monitory, ale na to asi nemáš takže se s tim nauč žít.
qwerty14
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. črc 2012

Re: plavání obrazu

Příspěvek od qwerty14 »

ajak je teda možné že mi to na mém starém notebooku ta hra šla při 60 fps stabilně bez tearingu inputlag a dalších kravin? a přoč mi kf2 a další co maj vsync na pc netearingujou ani nemaj inputlag?
qwerty14
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. črc 2012

Re: plavání obrazu

Příspěvek od qwerty14 »

LoCo99 píše:a nebo si zapni vertikální synchronizaci no, třeba tady bych to zkusil http://i.imgur.com/cMwHt8A.png, ale nic nezaručuju, je to přece amd
fakt, jo? a ono to funguje? já jenom že mám i tak 250 fps. Tak to je tam asi naho*** nebo co.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: plavání obrazu

Příspěvek od DOC_ZENITH »

To je normal, AMD drivery tohle nedovedou moc vynucovat, resp dovedou to vynucovat jen v DX9 a starších hrách, pokud má hry DX10 či novější API a prohlásí Vsync off, AMD driver s tim nic neudělá. Ať ti jejich majitelé poraděj jak to vyřešit, já jsem nad nimi jakožto hlavní GPu do hlavního kompu zlomil hůl právě kvůli těmhle věcem.

Můžeš ještě zkusit aktivovat framelimitter:

http://hardforum.com/showthread.php?t=1667639
qwerty14
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. črc 2012

Re: plavání obrazu

Příspěvek od qwerty14 »

a myslis ze by pomohl tn monitor s odezvou 1ms?
LoCo99
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2012
Bydliště: Praha

Re: plavání obrazu

Příspěvek od LoCo99 »

co to furt plácáš s odezvou, jde o obnovovací frekvenci, když máš víc FPS než kolik je frekvence výstupu tak se může projevit tearing, přičemž blbě nastavenej framelimitter ti to akorát zhorší (když bude přeskakovat pod a nad hodnotu obnovovací frekvence)

takže 144 hz TN bude lepší jak 59 Hz IPS , to ano, v tomhle ohledu

a nebo zkus hrát na normální detaily bez 1000 FPS a nebudeš to muset řešit, hraju bez VSYNC ve všech hrách a tearing nemam, zaroven mam průměrně těch 60 FPS
danco
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. bře 2011

Re: Tearing

Příspěvek od danco »

Ak ovladač nevie vynutit Vsynch + Triplebufer skus D3DOverrider.
brambora81
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2015
Bydliště: Pardubice

Re: Tearing

Příspěvek od brambora81 »

nevim kam stim ale mam problem s tearingem u filmu muze me nekdo poradit jak na to a jak se toho zbavit?
Elkim
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2014
Bydliště: Olomouc

Re: Tearing

Příspěvek od Elkim »

Tam ti ale ale jede přes IHDG, ne?
PET5
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Tearing

Příspěvek od PET5 »

Pokud opravdu nejde vynutit v nějaké hře vertikální synchronizace a hra jede stále na vysokých fps, ještě se dají pomocí afterburneru stáhnout takty jádra AMD grafiky a případně také pamětí. To by mělo znamenat nižší fps a možná i nižší tearing.

Nejsem si jistý, ale aktuální ovladače by mohly podporovat nový fps limiter přímo v CCC i pro řadu R2xx. Měla by tam být tato položka: Obrázek
Já to nemohu ověřit, protože jedu dosud na předpotopních ovladačích.
CPU: Intel i9-10900K, MB: NZXT N7 Z590, AIO: NZXT Kraken X63 RGB, RAM: Kingston 2× 32GB DDR4 3200MHz CL16 Fury, Disky: 1× SSD 1TB + 2x WD HDD 3TB, GPU: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, PSU: Cooler Master V1200 Platinum, CASE: NZXT H7 FLOW, OS: Windows 10 PRO 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: DELL UltraSharp 30" PremierColor UP3017 2560x1600. Alternativně: Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 12 Pro Max
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“