redukce z 6 na 8PIN, napájení GK

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
TonK
Nováček
Nováček
Registrován: 13. bře 2011

redukce z 6 na 8PIN, napájení GK

Příspěvek od TonK »

Buďte pozdraveni přátelé...

Poprosím o vaše názory/rady/cokoli k "malému" problému...
Pořídil jsem GK asus 980ti strix ( https://www.czc.cz/asus-strix-gtx980ti- ... 40/produkt ) ke zdroji ( https://www.alza.cz/seasonic-s12ii-620-d457142.htm?o=2 ). Karta má přídavné napájení 2x8pin a zroj bohužel jen 1x8pin a 1x6pin.

Má otázka na Vaše fundované hlavy je, zda-li můžu použít tuto redukci https://www.czc.cz/akasa-ak-cb052-6pin- ... 42/produkt nebo hořko-těžko jít do krámu pro nový zdroj... :sad: na nejmenovaných fórech jsem objevil názory typu:
"Jedinej rozdíl mezi grafickym 6-pinem a 8-pinem je že 8-pin má další 2 země. Nemá další fáze tzn fyzicky toho utahne stejně, redukce z 6-pinu na 8-pin je naprosto OK, hlavně se vyhnout redukcím z molexu."
To by ale sakra nedávali ke kartě redukci z 2x6pin na 1x8pin ne?Popřípadě na tom jednom 6pinu byla hukot zátěž...

Dík za každou odpověď!!

EDIT: na referenčce je jen 1x6 a 1x8, tzn by to smysl dávalo jako pojistka pro OC asusu...
Naposledy upravil(a) TonK dne sob 23. črc 2016, 02:49, celkem upraveno 2 x.
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: redukce z 6 na 8PIN, napájení GK

Příspěvek od Alfajk »

klidne to zapoj, bude to fungovat v pohode
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
TonK
Nováček
Nováček
Registrován: 13. bře 2011

Re: redukce z 6 na 8PIN, napájení GK

Příspěvek od TonK »

Dík za bleskovou odpověď, jěště v tuhle dobu :-D

Co kdybych použil tu redukci z 2x6pin na 1x8pin a vrazil do toho jen ten jeden 6pin?
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: redukce z 6 na 8PIN, napájení GK

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ne to nedělej, použij tu z 6 na 8 pin.
TonK
Nováček
Nováček
Registrován: 13. bře 2011

Re: redukce z 6 na 8PIN, napájení GK

Příspěvek od TonK »

Už jsem to udělal a jedu... led indikace na kartšě je ok.Myslíš že při zatížení může dojít k potížím?

Ona redukce v podstatě je uplně stejná jako 1x6 na 1x8... jen ten druhý konektor (na2x6 to 1x8) má o dvě žíly méně zapojené, tu jsem vynechal a zapojil tu plně obsazenou
oneb1t
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2010

Re: redukce z 6 na 8PIN, napájení GK

Příspěvek od oneb1t »

bude to v pohode seasoniku je to fuk na ktery vetvi to beres stejne jsou vsechny spojeny a ty kabely to taky zvladnou jestli nemas nejakou cinskou redukci
TonK
Nováček
Nováček
Registrován: 13. bře 2011

Re: redukce z 6 na 8PIN, napájení GK

Příspěvek od TonK »

Je to origo redukce přiložená ke kartě

EDIT:15 min full-load stabilní
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: redukce z 6 na 8PIN, napájení GK

Příspěvek od DOC_ZENITH »

V praxi je to fuk, jen ta z 2x6 na 1x8 mívá z toho jednoího 6x jen málo vodičů, ale pokud to funguje tak je to OK, ten drát to ustojí a kartě je fuk jak se tam ten proud dostane.
TonK
Nováček
Nováček
Registrován: 13. bře 2011

Re: redukce z 6 na 8PIN, napájení GK

Příspěvek od TonK »

Ok, do jistoty jsem objednal tu akasa redukci nechť je to CAJK!

!Moc! všem dík za názory a myslím že téma můžem LOCK 8-)
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“