Priorita vstupov

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
braano
Nováček
Nováček
Registrován: 13. pro 2013

Priorita vstupov

Příspěvek od braano »

Zdravím, ku grafickej karte Asus GTX 950 mám pripojený monitor cez DVI a TV cez HDMI. Monitor je v ovládačoch nastavený ako primárny, ale problém je, že pri zapnutí PC sa zobrazuje POST aj BIOS na TV, ktorý je v inej miestnosti. Existuje iné riešenie ako odpojenie HDMI kábla? Dá sa nastaviť, aby bol prioritný vstup DVI?
Shakall605
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2011
Bydliště: Vidíte ten palác? Tak tam ne. (Ostrava)

Re: Priorita vstupov

Příspěvek od Shakall605 »

Taky mám 2 LCD a řešeno přes DVI + HDMI. Bohužel vyšší prioritu má HDMI, ačkoli já to mám nastavené přes win10, tak aby DVI byl primární ve všem, ale stejně "1." je přiřazený HDMI. Jinak druhý monitor se zapne až ve winu (bez loadu biosu atd.).

Ale určitě máš přepínání na TV mezi vstupy. Takže TV přepneš přes ovladač na HDMI (od PC) jen když chceš ne?
braano
Nováček
Nováček
Registrován: 13. pro 2013

Re: Priorita vstupov

Příspěvek od braano »

U mňa to funguje tak, že akonáhle sa zapne TV, PC ju stále vidí, nezáleží, aký vstup je na nej nastavený.
ToxicTears
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2009
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: Priorita vstupov

Příspěvek od ToxicTears »

Tak ono je docela logický že se všude objevuje signál, když prostě ty výstupy jsou zapojený. Počítač to neřeší, řeší to bios v grafické kartě a ten bude vždycky tak, že vše ti pojede najednou. A to že si v systému nastavíš prioritu na DVI, tak ano, ale až přece v systému. Co má systém dotyčný s Biosem a POSTem, když ten systém najíždí až po kontrole POST a biosu. To by musel být takový zásah do grafické karty, že by to tam bylo napevno daný a ještě bych chtěl vidět, jak by grafická karta zjistila, že zrovna teď naběhl systém a že už může zapnout nějaký výstup. A ve finále, až ti spadne systém nebo se ti něco stane s kabelem, výstupem, monitorem, tak budeš rád že chytáš cokoliv z jiných výstupů.
discord IT & racing: https://discord.gg/JaGehGp
PC1: PC1: R7 5700X|X470 Taichi|32GFlareX@3200CL14|6900XT Red Devil|6xSSD|1xNVME|CustomLoop EKWB feat Alphacool///NAS: Synology 1515+ a DS513 expanze
braano
Nováček
Nováček
Registrován: 13. pro 2013

Re: Priorita vstupov

Příspěvek od braano »

Asi je to zvyk z integrovanej grafiky, kde mi to takto fungovalo. POST aj BIOS šiel stále cez DVI, na TV cez HDMI len vtedy , keď DVI nebolo zapojené.
maXXmilian
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 10. říj 2004
Bydliště: JBC

Re: Priorita vstupov

Příspěvek od maXXmilian »

Co jsem zjistoval ja, tak to nejde, ja mam pripojeno DVI + DP, na DP primarni monitor a taky mi bios jede na sekundarnim, az teprve s najetim windows se to prepne do spravneho rezimu, pekne debilni....

CPU: Ryzen 3600 + Fera3 RGB, MB: MSI Tmahawk MAX B450 , GPU: Sapphire GTX1070 GAMING 8GB , RAM: DDR IV - 2x 16 GB HyperX Fury RGB 3200MHz, HDD: Samsng Evo PRO 258 GB + Crucial MX500 - 500GB + WD BLUE 4GB + WD RED 10GB, AUDIO: ASUS Xonar Phoebus , POWER: SEASONIC 650 Platinum, CASE: Fractal define R6 black window , MONITOR: Eizo Flexscan EV2436WFS + BenQ XL2546, Periferie: Logitech g400+Icemat 2nd edition + Rapture Delta Stealth
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“