Y510p - padání GPU

Doporučení, výběry, názory a řešení problémů s notebooky, UMPC, deskbooky, apod.

Moderátor: Don

Odpovědět
CreAtive_34
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. srp 2007
Bydliště: Litvínov

Y510p - padání GPU

Příspěvek od CreAtive_34 »

Zdravím,
mám za chvíli tříletý Y510p, sli verzi s 2x 750m, 4700HQ, EVO 850 a win10.

Již nějakou dobu se mi stává, že náhodně padá ovladač GPU na dvou chybách. Buď zamítnutí přístupu k ovladači zobrazení nebo rovnou obnovení ovladače zobrazení.

Stává se to převážně v zátěži, ale občas padne i v idle, třeba při přehrávání ze spotify.
Nicméně na teplotu bych to neviděl, protože podle logu v době pádu měla interní gpu cca 65-70°C a gpu v ultrabay měla zhruba o 5°C víc

Všechno co mě napadlo nebo google poradil jsem už zkoušel, od přeinstalace OS, driverů, starší verze driverů až po výměnu pasty pod chladiči a stále se to stává.
Když karty podtaktuju, tak to občas na chvíli pomůže a můžu třeba hodinu dvě v kuse hrát bez problému. Ale nepovedlo se mi vypozorovat jestli to fakt má vliv, protože to padá naprosto náhodně...

Už se dostávám do zoufalé fáze, kdy laboruji nad použitím notebooku jako pistolového terče při příštím výletu na střelnici, tak kdyby tu někoho něco napadlo, byl bych neskonale vděčný.
Díky
Y510p - 4700HQ, 16GB DDR3, EVO 850 500GB, 2x 750m sli
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: Y510p - padání GPU

Příspěvek od PKBO »

Ahoj, ty grafiky se extrémně hřejou, zvlášť ta v BAY, to klidně vytopíš až na 100C, ta v BAY se zárveň hůř chladí, tzn klidně už tam mohl vzniknout studeňák...

Pokud jsi vyzkoušel všechno, tak je jistota téměř 100% že to tak bude.

Tzn udělej jednu věc, vypni SLI nebo vyndej kartu z BAY a zkus zda to padá pořád, pokud ne, znamená to že je v háji ta co jsi odpojil, pokud ano, tak tomu bude opačně.

Takovou kartu pak zanes někam, kde ti udělají reflow, může to zas na pár měsíců fungovat... Případně sháněj jinou do BAY, což se nejen blbě dělá protože jich moc není, ale ještě ke všemu je tam velkej compatibility problém, kolikrát to prostě s jinou BAY kartou nejde rozchodit, já se s tím notesem trápil dobrý měsíc, nakonec jsem se ho prostě zbavil s tím, že jedna GPU nefunguje i když v non SLI režimu to bylo OK..
CreAtive_34
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. srp 2007
Bydliště: Litvínov

Re: Y510p - padání GPU

Příspěvek od CreAtive_34 »

Děla to i bez sli pouze s interni
Y510p - 4700HQ, 16GB DDR3, EVO 850 500GB, 2x 750m sli
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: Y510p - padání GPU

Příspěvek od PKBO »

Hmm, tak to je ta horší varianta.. to jsem otevřený neměl, ani nevím jestli je tam ve slotu nebo jestli je na desce, v každém případě potřebuješ někoho kdo ti zapeče no.
CreAtive_34
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. srp 2007
Bydliště: Litvínov

Re: Y510p - padání GPU

Příspěvek od CreAtive_34 »

Toho jsem se trochu bál, no...
Máme na to mašinku v práci, tak se poptám.

Díky :)
Y510p - 4700HQ, 16GB DDR3, EVO 850 500GB, 2x 750m sli
Odpovědět

Zpět na „Notebooky a netbooky“