Notebook Acer Aspire E15 se nevypne úplně a pořád žere aku.

Doporučení, výběry, názory a řešení problémů s notebooky, UMPC, deskbooky, apod.

Moderátor: Don

Odpovědět
Truck Thor
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 30. říj 2016

Notebook Acer Aspire E15 se nevypne úplně a pořád žere aku.

Příspěvek od Truck Thor »

Zdravím vás!

Prosím o radu a případné praktické zkušenosti.

Manželce jsem k loňským vánocům koupil ntb Acer Aspire E15 s Win 8.1. Někdy na jaře jsem upgradoval na Win 10 Home. Ntb byl prakticky neustále „ve zdi“, takže až někdy po prázdninách jsem si všiml, že pokud např. ve 22:00 ntb vypnu a druhý den po příchodu z práce cca ve 14:30 zapnu, spotřebuje mezitím za zhruba 16 hodin údajného vypnutí kolem 40 až 45% procent energie akumulátoru a znovunabití trvá asi 3 hodiny. (Samozřejmě pokud ve zdi nebyl.)
Samozřejmě jsem nastavoval veškeré napájecí režimy na „tvrdé“ vypnutí, žádné uspávání nebo hibernaci jsem nepovolil (pokud to šlo). Nic ale nepomohlo a ntb vesele žral energii přes noc dál. Nakonec jsem přistoupil k Návratu do továrního nastavení. Bohužel problém se vyřešil jen částečně. Nyní spotřebuje za stejnou dobu vypnutí zhruba 10% energie a dobíjí se 30 minut.
Je to sice o dost lepší, ale stejně mi to velmi vadí, nikdy jsem se dosud s ničím takovým nesetkal, aby vypnuté zařízení pořád žralo. Za pár dnů vypnutí bude baterka na suchu a zanedlouho s takovým zacházením v ….. - ano, TAM!
Posílal jsem dotaz na help desk Aceru, kde mi tvrdí, že to je vlastnost Win 10. (WTF???)
Zkusil jsem dotaz formulovat jinak a jiný odborník mi radil při vypínání celou dobu držet levý Shift. No to jsem nevěděl! Bohužel ani to samozřejmě nepomohlo. Dle další rady (strejda G) jsem vypnul i tzv. Rychlé spuštění, které je v defaultu doporučeno zapnout. Rovněž bez efektu. Další pán z help desku mi napsal, že by to mohla být chyba základní desky. Třeba ano, ale nyní jsem v koncích a nevím, co s tím. Není přece možné, aby něco nešlo vypnout. Akumulátor je integrovaný uvnitř a k vyjmutí na pokusy a přeměření kapacity bych musel odšroubovat asi 16 šroubků. Prý ale o záruku nepřijdu...

1. Má smysl udělat úplně novou naprosto čistou instalaci W10 z USB flešky?
2. Nebo dát ntb rovnou na reklamaci do servisu, ať si s tím hrají odborníci? Po těch odpovědích se mi moc nechce... Co mi tam s tou baterkou provedou? Asi mi nic jiného nezbyde.
3. Je to opravdu vlastnost W10? Kde udělali soudruzi z Redmontu chybu?
4. Nebo jsem nebetyčná lama a něco v nastavení jsem přehlédl – ale CO?

Bohužel jsem si nevšimnul, zda je tohle nenormální chování strojku také vlastnost Win 8.1.

Můžete mi někdo prosím poradit? Setkali jste se už někdo s tímto neskutečným problémem?

Děkuji a přeji hezký den!

Truck Thor
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Notebook Acer Aspire E15 se nevypne úplně a pořád žere a

Příspěvek od orgasmic »

Nemáš k notebooku něco připojené?
Bezdrátovou myš, externí disk...?
Asus Rog Strix G18
Truck Thor
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 30. říj 2016

Re: Notebook Acer Aspire E15 se nevypne úplně a pořád žere a

Příspěvek od Truck Thor »

Ahoj!
Mám připojen dongle bezdrátové myši Rapoo 5GHz. Dnes přes noc ho vyhodím a zítra po práci jsem zvědavej, kolik to sežere. Jenže to asi není řešení, pořád přijímač zasouvat a vysouvat.
Truck Thor
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Notebook Acer Aspire E15 se nevypne úplně a pořád žere a

Příspěvek od dexterav »

taká triviálna vec, ale máš to nastavené na vypínanie?
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
Truck Thor
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 30. říj 2016

Re: Notebook Acer Aspire E15 se nevypne úplně a pořád žere a

Příspěvek od Truck Thor »

No - já nevím, vážím si sice každé snahy o radu a odpověď, ale popis toho, co jsem dělal, je v úvodu a otázky taky. Mám pocit, že to nikdo nečte... :roll:
Snad jsem se nikoho nedotkl...
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Notebook Acer Aspire E15 se nevypne úplně a pořád žere a

Příspěvek od dexterav »

nechcem sa ťa dotknúť ale na otázku si neodpovedal a ani v tvojom príspevku prvom to nevidím :D
možno som to zle napísal, ale máš nastavené tlačítko OFF na OFF? :D
niekdy teda aspoň čo mám ja skúsenosť ak to tlačítko nieje nastavené na off aj softwarový off robí to isté ak HW off
čiže iba spánok
pretože to chovanie tomu presne zodpovedá
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
Truck Thor
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 30. říj 2016

Re: Notebook Acer Aspire E15 se nevypne úplně a pořád žere a

Příspěvek od Truck Thor »

Ahoj! To je v pohodě, nejsem nasírací. :D
Ve druhém odstavci píšu toto: Samozřejmě jsem nastavoval veškeré napájecí režimy na „tvrdé“ vypnutí, žádné uspávání nebo hibernaci jsem nepovolil (pokud to šlo). Nic ale nepomohlo a ntb vesele žral energii přes noc dál.
Ve Win 10 jsem nastavoval i Systém - Napájení a režim spánku - Další nastavení napájení - Změnit pokročilé nastavení napájení atd. prostě zkoušel jsem všechno, co se dalo, nastavil jsem hw funkci tlačítka Vypnout na vypnout atd. Já snad začnu věřit tomu, že je to vlastnost OS. :evil: Nebo žeby ta základovka?
Díky za snahu pomoci!
Truck Thor
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 30. říj 2016

Re: Notebook Acer Aspire E15 se nevypne úplně a pořád žere a

Příspěvek od Truck Thor »

VYŘEŠENO!

Zdravím!

Vypadá to, že se mi podařilo odhalit příčinu spotřeby vypnutého noťase. Problém byl jako téměř vždy mezi židlí a klávesnicí - řeknu vám, to je šílenej interface, proč to nevymění? :)

Přiznávám, že prostě ty Desítky ještě nemám pořádně osahaný, tak jsem psal ty dotazy. No zřejmě to nemají osahané ani servisáci a help desky Aceru, když mi radili takové hámotiny a tvrdili, že je to vlastnost OS. No v podstatě ano, ale i lama si to může nastavit... Ale jak, to bohužel taky nevěděli.
Kdo máte stejný nebo podobný problém, přejděte do Nastavení - Systém - Napájení a režim spánku - Další nastavení napájení - Změnit nastavení schématu - Změnit pokročilé nastavení napájení - Nastavení USB a tam změňte v Nastavení volitelného pozastavení zařízení USB na Zakázáno. Teda tyhle jazykové perly o USB musela překládat ÚSB - ÚPLNĚ STUPIDNÍ BLONDÝNA - to je češtin jaxwiň.
Tak snad to někomu pomůže.
Díky za snahu oběma diskutujícím, v podstatě mě přivedli na stopu.

Truck Thor
rudy63
Nováček
Nováček
Registrován: 05. úno 2017

Re: Notebook Acer Aspire E15 se nevypne úplně a pořád žere a

Příspěvek od rudy63 »

Ahoj,
můžu poprosit o radu jak se u NB Acer Aspire E15 nechá vypnout baterie. Já z 99% používám napájení přes adaptér ze sítě a baterii vyjmout nejde-je integrovaná.
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Notebook Acer Aspire E15 se nevypne úplně a pořád žere a

Příspěvek od Zivan »

A proc bys ji vypinal? Kdyz je nabita, tak se zbytecne nedobiji a kdyz nahodou vypadne proud, tak neprijdes o neulozene veci.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
Odpovědět

Zpět na „Notebooky a netbooky“