Lenovo Z50-70 rozšíření paměti RAM

Doporučení, výběry, názory a řešení problémů s notebooky, UMPC, deskbooky, apod.

Moderátor: Don

Odpovědět
pavei246
Nováček
Nováček
Registrován: 24. úno 2015
Bydliště: Přerov

Lenovo Z50-70 rozšíření paměti RAM

Příspěvek od pavei246 »

Dobrý den, chtěl bych poradit s rozšíření RAMky ve svém notebooku.
Už jsem nad tím hodněkrát přemýšlel, ale neodhodlal jsem se k tomu a teď mne zase ta nálada na tohle řešení chytla, ale nejsem v tom vůbec zběhlý a tak píšu sem. :)

Mám notebook lenovo Z50-70 black s procesorem i5-4210U, grafikou geforce 840M a 4 GB RAM s jedním volným slotem pro případné rozšíření.
Všimnul jsem si, že ho už prodávají v obchodech s 8 GB RAM a chtěl bych si ji rozšířit, ale nevím, jestli mi to v něčem pomůže.
Často hrávám hry a současně s tím skypuju nebo volám přes messenger, ale občas se mi stává, že se mi hra pak začne sekat nebo tak. Tak se chci zeptat, jestli by to tento problém řešilo.

Druhá věc, na kterou se chci zeptat, jestli to bude mít nějaký vliv i na samotné hry. Nedávno jsem si koupil mafii 3 a celkem hodně se to seká a když jsem se koukal do využití paměti RAM, tak to tam hodně lítalo nahoru.
Když je všechno vypnuto a běží jen plocha, tak je využití RAM 1,41 GB, u Mafie 3 se tam psalo +- 2 500 000 kB v procesech a tak se chci zeptat, jestli by mi to mohlo aspoň trošičku pomoci nebo to na to vůbec nemá vliv.
V GTA 5 jsem zase měl problém s vykreslováním krajiny a tak se mi hra sekala a krajina kolem byla nejdříve rozmazaná a pak se pomalu vykreslovala. Když jsem třeba autem pak zastavil, tak se krajinka načetla a hra pak jela plynule, tak nevím.

A třetí věc je typ té paměti, kterou bych si případně do notebooku měl koupit. Vůbec tomu nerozumím, tak jsem našel na lenovoshopu.cz ten svůj typ. Jediný rozdíl tam je to, že já mám v počítači WIN 7. http://www.lenovoshop.cz/lenovo-z50-70- ... 73954.html

Předem děkuji za odpovědi! :)
paveI246
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Lenovo Z50-70 rozšíření paměti RAM

Příspěvek od orgasmic »

Ahoj, předem musíš pochopit, že GT840M je nevhodná na hraní her.
Problém s plynulostí bude souhrn okolností.
Pomalý disk, malá RAM a pomalé CPU a GPU.

Když už na něm chceš hrát, tak jistě navýšení RAM pomůže, ale ne všude.

Jakou RAM? Stáhni si třeba HWiNFO a podívej se jakou tam máš paměť a kup stejnou.
Asus Rog Strix G18
pavei246
Nováček
Nováček
Registrován: 24. úno 2015
Bydliště: Přerov

Re: Lenovo Z50-70 rozšíření paměti RAM

Příspěvek od pavei246 »

Obrázek

Mám ale problém, nemůžu najít DDR3, která by měla 800 MHz :/
pavei246
Nováček
Nováček
Registrován: 24. úno 2015
Bydliště: Přerov

Re: Lenovo Z50-70 rozšíření paměti RAM

Příspěvek od pavei246 »

Pomohl by mi tedy prosím někdo, kde do toho RAMku sehnat nebo jakou jinou případně zvolit? :) Tady ještě posílám 2 screeny z programu Speccy:
Obrázek
Obrázek
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Lenovo Z50-70 rozšíření paměti RAM

Příspěvek od orgasmic »

Frekvence tě zajímat nemusí.
Vyber nějakou se stejným časováním.

https://www.alza.cz/crucial-so-dimm-4gb ... d=18850280
Asus Rog Strix G18
pavei246
Nováček
Nováček
Registrován: 24. úno 2015
Bydliště: Přerov

Re: Lenovo Z50-70 rozšíření paměti RAM

Příspěvek od pavei246 »

Existuje tam nějaké riziko, že by mi mohl ntb shořet nebo se díky tomu pokazit? To snad ne, ne? Notebook mám rok a půl, tak chci, aby mi ještě dlouho vydržel.
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lenovo Z50-70 rozšíření paměti RAM

Příspěvek od Zivan »

Neco pokazit muzes jen tim, ze ho spatne (treba nakrivo) zapojis. Jinak bude maximalne nestabilni (kdyz ty pameti nebudou fungovat spolu) nebo ta nova bude vyjimecne nekompatibilni.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
Odpovědět

Zpět na „Notebooky a netbooky“